Dünyayı nasıl yaşanabilir kılabiliriz ki?

iyivakit

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2006
159
2
48
evet günümüz koşullarında hayatı sevdiğimiz sevmediğimiz bildiğimiz bilmediğimiz herkese nasılda hayatı dar ediyoruz bazen nasılda insafsız anlayışsız olabiliyoruz.siz ce nasıl daha yaşanabilir bi dünya bırakın dünyayı aile arkadaş cevresi oluşturbiliriz acaba, ne kadar zorlama ile daha esnek anlayışlı olabiliriz? birbirimizi yıpratmadan tamamen iyi düşüncelerle nekadar tahammülkar olabiliriz acaba cevremize.birbirimizi ne kadar sevebiliriz sizce gelecek için bi ümit varmı en azından cocuklarımız daha güvenli huzurlu bi hayat yaşayabilecek ler mi acaba!!!!!

Yazınızı okuduğumda cevap vermekte güçlendim...Çünkü deriz ki hep kültürlü kişilerden kurulu bir toplum olmalıyız ilerlemek için eskiye bakarsak kültür düzeyimize söyle acıklama getiriyim artık eğitimsiz hiç kimse yok genclerimiz üniversite mezunu fakat gittikce değerlerimiz saygımız sevgimiz kayboluyor öyleyse bunu nasıl acıklayabiliriz ...
Eğitim de care değilse ...Bununlada bir sey değişmiyorsa...
Displin Kurallar bunları yıkmamalıyız bence tek temel bu...
Eskiden büyüklerimizin anılarını dinlediğimizde saygıyı sevgiyi ben daha çok hissediyorum...
Özgürlükler sınırlı olmalı kurallar olmalı çünkü doyumsuzlastık sınırlar genişledikce
mutsuz olduk herseye sahip olmaktan bilhassa genc nesil arzulama cabası hedefler yok...
Toparlarsak konuyu kurallar olmalı sınırlar Böyle düşünüyorum...

X