Dünkü konunun devamı..Tartıştık.

Personel tarafindan somurule somurule duygusalliktan uzaklasiyorsun. İzninde gezmis tozmus, simdi keyfi izin istiyor cocuklari icin. Mantikli mi bu simdi?
Benim de var boyle bir calisanim. Surekli cocugu rahatsizlaniyordu izin aliyordu. Sonra bir gun tamamem tesaduf kuaforden cikarken kendisi rastlastik. Ardina bakmadan uzaklasti oradan. Bir sonraki çocuğunun hastalanmasina kadar hic ses etmedik karsilikli. Bir sabah baktim telde mesaj çocuğum cok hastalandi vs gelemiycem diye. 2 3 saat sonra mesaj attim doktor raporu istedim. Rapor gelmezse izin hakki da kalmadigindan ücretsiz izin sayacagimi soyledim. Rapor gelmedi tabi. Yalniz artik eskisi kadar cok hastalanmıyor cocugu masallah bağışıkligi pek kuvvetlendi.

Konu sahibi mesajinda bolca izin var. Su oldu izin bu oldu izin, hicbirisi hayati seyler degil, dahasi bir gun izin veremeyeceğini de soylemis amir buna ragmen carlamissiniz. Profesyonel degilsiniz. Isinizin aksamamasi o gun ense yapabileceginiz anlamina gelmiyor. Gurbette bi başınıza olmaniz kimsenin sorunu degil. Kendinize ceki duzen verin.

Benim de var boyle bir calisanim. Surekli cocugu rahatsizlaniyordu izin aliyordu. Sonra bir gun tamamem tesaduf kuaforden cikarken kendisi rastlastik. Ardina bakmadan uzaklasti oradan. Bir sonraki çocuğunun hastalanmasina kadar hic ses etmedik karsilikli. Bir sabah baktim telde mesaj çocuğum cok hastalandi vs gelemiycem diye. 2 3 saat sonra mesaj attim doktor raporu istedim. Rapor gelmezse izin hakki da kalmadigindan ücretsiz izin sayacagimi soyledim. Rapor gelmedi tabi. Yalniz artik eskisi kadar cok hastalanmıyor cocugu masallah bağışıkligi pek kuvvetlendi.

Konu sahibi mesajinda bolca izin var. Su oldu izin bu oldu izin, hicbirisi hayati seyler degil, dahasi bir gun izin veremeyeceğini de soylemis amir buna ragmen carlamissiniz. Profesyonel degilsiniz. Isinizin aksamamasi o gun ense yapabileceginiz anlamina gelmiyor. Gurbette bi başınıza olmaniz kimsenin sorunu degil. Kendinize ceki duzen verin.
Kuafor olayi cok iyiymis. Biz ve bizim gibiler salak mi peki?

Ben ve nişanlım uzman yardımcısıyız. Bize amirlerin yapmadığı eziyet kalmadı. Uzmanlığınızı yakarız tehditleri bizi mahvetti. Saçlarımda beyazlar çıktı, egzama başladı, regl düzenim mahvoldu. Nişanlımın karaciğeri iflas ediyordu. Haram ediyorum hakkımı çocuklarından çıksın.

Sizin sorunuza gelince bu tipler her yerde varlar. Merak etmeyin memurla uğraşmak zordur. Bir amir kolay kolay aday memurluğunuzu yakamaz, bunlar kuru tehdittir. Can sıkmak en büyük keyifleridir çünkü kendileri aşırı mutsuz ve kıskançlardır.
Çocuklarından

Çalışanınızla kıyaslayamzsınız beni…Zira hiç ense yapayım diye yalan söyleyip keyfi izin almadım,laflarınıza dikkat edin. Ayrıca sık izin aldığımı kim söyledi? 1,5 senedir çalışıyorum,ilk kez böyle bişey oldu. Gurbette bi başıma olmam kimsenin sorunu da olsun demiyorum ayrıca! Böyle bir amacım da yok zaten. Bilip bilmeden sallayıp,duruyorsunuz.

Yalnız aday memurlukta böyle sık izin almak ciddi soruna neden olabilir siz her ne kadar işleri ayarlıyorum zaten diye düşünseniz de amirlerin hoşuna gitmez. Çocukların durumu, eşin uzakta olması vs bağlamaz kimseyi yani. Bu izinler böyle devam ederse sorun yaşama olasılığınız olabilir. Ben de yönetici olsam böyle sık izin istenmesinden hoşlanmam.
Defalarca yazdım,son kez size de yaziyim. Konuyu da hortlatmayalım artık.🙂Sık izin almıyorum. 1,5 senede ilk kez böyle oldu,üst üste bindi yani. Ayrıca evet dersimi aldım,bundan sonra izin olayı olursa hem sesli hem yazılı olacak bu durum.🙂

Çocuklarından

Çalışanınızla kıyaslayamzsınız beni…Zira hiç ense yapayım diye yalan söyleyip keyfi izin almadım,laflarınıza dikkat edin. Ayrıca sık izin aldığımı kim söyledi? 1,5 senedir çalışıyorum,ilk kez böyle bişey oldu. Gurbette bi başıma olmam kimsenin sorunu da olsun demiyorum ayrıca! Böyle bir amacım da yok zaten. Bilip bilmeden sallayıp,duruyorsunuz.
Siz kendiniz soylediniz 1 haftada 3 kere izin istediginizi, aciklamalarini yazmissiniz hepsi keyfi izin. Burada kimse kapi komsunuz degil herkes yazdiginiz kadarini bilir.profesyonel davranmiyorsunuz, bu yuzden amiriniz sizden hoşlanmıyor ve yine bu yuzden kuvvetle muhtemel memuriyetinizden olacaksiniz.

Isabette olur. Bu is icin yanip turusan binler vardır eminim. En azindan onlarin Önü açılır.

Siz kendiniz soylediniz 1 haftada 3 kere izin istediginizi, aciklamalarini yazmissiniz hepsi keyfi izin. Burada kimse kapi komsunuz degil herkes yazdiginiz kadarini bilir.profesyonel davranmiyorsunuz, bu yuzden amiriniz sizden hoşlanmıyor ve yine bu yuzden kuvvetle muhtemel memuriyetinizden olacaksiniz.

Isabette olur. Bu is icin yanip turusan binler vardır eminim. En azindan onlarin Önü açılır.
Profesyonel değilim belki ama olacağım,sizin gibilere rağmen olacağım,çünkü siz doğuştan profesyonelsiniz dimi,hiç acemi olmadınız sanırım(!)… Ayrıca işimden de olmayacağım ok? Sizin gibi enerji sömürenleri de takmayacağım,çünkü dişimle tırnağımla kazıyarak atandım,aptal değilim.Allah sizln çalışanlarınıza yardım etsin.

Profesyonel değilim belki ama olacağım,sizin gibilere rağmen olacağım,çünkü siz doğuştan profesyonelsiniz dimi,hiç acemi olmadınız sanırım(!)… Ayrıca işimden de olmayacağım ok? Sizin gibi enerji sömürenleri de takmayacağım,çünkü dişimle tırnağımla kazıyarak atandım,aptal değilim.Allah sizln çalışanlarınıza yardım etsin.
Aceilmilik degil ki sizin ki. Genislik. Acemilik isi yeterince bilmemek, teoriyi bilsede pratikte eksigi olmaktir. sizinki meslekle alakali degil karakterle alakali.
Burada bu kadar insan size hatalisiniz demis hala ust perdeden laf yetistirmeye çalışıyorsunuz. Disinle tirnaginla geldiginn yerden yata yata gideceksin bu gidisle.

Ok istismar ediyorum. :) İşimi kimse yapmıyor,ben yapıyorum çünkü tek personelim. iş aksamıyor,çünkü buna mahal bırakmıyorum. Mğadur edebiyatı yapmam ağlamam da ayrıca,hiç tarzım değildir. Teşekkür ederim.
iş aksamıyorsa fuzuli kadrosunuz, kamunun hakkını yiyorsunuz. iş aksamıyorsa dilekçe yazın haftanın 2 günü işe gidin siz bence : )

Sorumluluğunda olduğu tek personel benim :) Mecburi durumlar dışında asla izin kullanmadığımı kendisi de bilir. Bir gün annem gece rahatsızlandı,iyi olursa geleceğimi söyledim ve annem iyi olduktan sonra gittim de... Ki gecesi hastaneye kaldrımıştık tansiyondan dolayı... Kötü niyetli biri olsam gitmezdim mesela,annem hala düzelmedi derdim. Denge sorunu var ya.. Gece 1 de arayıp anahtarının yerini sormuştu mesela bi keresinde,bi kusura bakma bu saatte bile dememişti ki ben önem veririm bu tip şeylere... Akşam 8 9 gibi bile yazacak olsam özür dilerim yani. Aama geçen gece aradığında 9 gibi kusura bakma dedi ben şok :) Onu tanıyan hemen hemen herkesten sıkıntılı durumlar kulağıma geliyor benim zaten,ben yorum yapmıyorum ama asla...
Bu da tuhaf mesela, anneniz hastaymış iyi olursa geleceğim demişsiniz, istesem iyi olmadı der gitmezdin diyosunuz.. böyle bişey yok işte, resmi bir izin mi kullanıyorsunuz, refakat izni mi ne? O zaman tamam.. ama iyileşmedi deyip istemesem gitmem rahatlığı amirinizin iyi niyeti olsa gerek

12 yıllık kamu çalışanıyım öyle zor zamanda kaldığım anlar oldu ki bu rahatlıkla telefonda izin almadım. Açıkçası tavrınız çok rahat geldi bana. Geçen çocuğum hastaydı o gün için yıllık izin almak istediğim için sabah amirimi ezile büzüle aradım. Tavır üslup çok önemli. Karşıdaki kişinin üslubu kötü olabilir ama aday memur olarak sizinki de Ona göre yanlıştır muhtemelen. Daha titiz daha özenli olmanız gerekir birimde tekim diyorsunuz iş bırakmıyorum diyorsunuz… birimde tekseniz o an gelişen bir olay olsa kim müdahil oluyor veya yapıyor bu ayrı bir sorun. İş bitirince işe gitmemiz gerekmeseydi ayın yarısı evde olabilirdik bu mantıkla. Peki o an gelen bir yazı, telefon vs kim cevaplayacak kim çözecek yerinize bakacak biri yoksa. Ben amirinizi haklı buldum bir haftanın içinde üç gün izin almak sağlık için bile olsa rapor getirmenizi icap eder. Size izin vermek zorunda değil ki insiyatif kullanıp veriyor üç ayrı saatlik izni aklında tutmak zorunda hiç değil bence.
Burda verilen saçma akıllara uyup ses kaydı ekran görüntüsü vs işlerine girip üst amire çıkma gibi işlere sakın kalkışmayın yıllık izin kullanmıyorsunuz haksız çıkarsınız her konuda. Siz aday memursunuz henüz idare etmesi gereken sizsiniz. Hani memur olduk tamam bitti gibi bir durum yok uğraşırlar siz zararlı olursunuz.

X