Dukana başlıyorum 20 Kasım

setenay86

Nirvana
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2008
27
7
Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir yapmak istediğim dukan diyetine niyetlendim. Ve her zaman olduğunu gibi muhteşem pazartesi günü başlıyorum :) Daha önce 1 defa yaptığım bu diyetin (yaklaşık 10 yıl önce ) beni ne kadar zinde ve sağlıklı hissettirdiğini anlatamam. İlk doğumumdan sonra yaklaşık 33 kilo vermiştim 100 kilodan 67 kiloya kadar düştüm ve uzun sürede korudum aslında. Sonrasında iş hayatı stresi ki cidden etkiliyor. Hareketsiz yaşam tarzı bol tatlı gece atıştırmalıları ardından gelen haşimato . Ve tabi 2 doğum derken yine aşırı kilo aldım . Geçen yıl 86 kilodan şifa orucuyla 74 e kadar düştüm ama kısa sürede tekrar aldım 🤣 artık eskisi gibi kalıcı kilo vermek ve daha sağlıklı bir hayata geçmek istiyorum. Önümde artık engel yok işten ayrıldım oğlum 2 yaşında emzirmiyorum. Spor yapmama ve yemek pişirmeme engel bir saat sınırlaması yok. Kendime vakit ayırmak istiyorum. Bunu okurmusunuz bilmiyorum sadece kendimi motive etmek ve devamlılığını getirmek bak işte başarmışsın demek için günlük olarak yazmaya devam edeceğim. Daha tartılmadım ama 90 a yakın olduğumun ya da geçtiğimn farkındayım 🙄 sık tartılmayacağım haftalık tartılıp buraya not düşerim . Hedef kilo 6 lı rakamları görmek ve buradan kendime söz veriyorum yaz gelmeden başardın diyeceksin.her kadın her bedende güzeldir ama iyi hissettiğin bedende harikasın ❤️

Zamanında düğüne yakın yapmıştım çok güzel kilo vermiştim.
Biraz maliyetli olması dışında gayet doyurucu bir diyet
Hadi bende burada takipteyim, inanıyorsanız yaparsınız
Ben oruç ile desteklemek istiyorum sahurda ve iftarda Dukan tarzı beslenme malum artık ezan tam akşam saati yemek saatlerinde denk geliyor😌

Selam şimdi sizin yazınızı görünce biraz araştırdım ama şunu anlamadım . Atak evresi yani ilk evrede sınır var mı ? Yumurta,yağsız et falan var ya. Bunlarda sınır var mı?

Selam şimdi sizin yazınızı görünce biraz araştırdım ama şunu anlamadım . Atak evresi yani ilk evrede sınır var mı ? Yumurta,yağsız et falan var ya. Bunlarda sınır var mı?
Hayır Dukan her zaman sınırsız bir diyet ama 0 karbonhidrat ve atak evresi meyve vs yok zaten proteinler doyurucu oluyor kan sekeride dengede olunca çok acıkma krizi yok

Günaydın 🥰

Bugün 2.günüm şuan 2 yumurtamı yerken yazıyorum . Dün çok iyi geçti ben kafada bitirmişim dedim ki diyetin ilk günleri çok zor geçer cidden . Sabah 3 tane haşlanmış yumurta yedim evet abarttım biraz ama sınır yok. Adet olmak üzereyim ve inanılmaz bir ödemim var . Bol su içtim ve ödem çayı içiyorum gün boyu 1 sürahiye maydonoz sapı yasemin çayı ve zencefil koydum . Öğlen haşlanmış tavuk yedim ızgarada olabilirdi aslında ama ilk gün kolaya kaçtım biraz . Akşamda köfte ve ayran . Ayrıca acıktığımı hissetiğim anda ayran içtim. Kilo vermek uzun bir süreç farkındayım artık kısa dönemde bol eksiler görmektense daha sağlıklı ve yavaş adımlarla ilerlemek istiyorum. Protein ağırlıklı bir beslenme olduğu için kas değil yağ kaybı oluyor. Sadece bağırsak sorunu yaşayanlar için kayıs çayı ya da ingiliz karbonatı önerebilirim ben mecburen çok sık olmamakla beraber kullanmak zorundayım.

Zamanında düğüne yakın yapmıştım çok güzel kilo vermiştim.
Biraz maliyetli olması dışında gayet doyurucu bir diyet
Hadi bende burada takipteyim, inanıyorsanız yaparsınız
Ben oruç ile desteklemek istiyorum sahurda ve iftarda Dukan tarzı beslenme malum artık ezan tam akşam saati yemek saatlerinde denk geliyor😌
Maalesef şuan et ve süt ürünleri ciddi rakamlarda. 🙄 ama akşamları yediğim atıştırmalıkları yemediğimi ve evdekilerede yedirmediği farzediyorum ( onlar için zor olacak ama tamam dediler 🤣) pek fark etmiyor gibi. Atak ve seyir evresinden sonra bende aralıklı oruç ve oruç şeklinde ilerlemeyi düşüyorum.

Selam şimdi sizin yazınızı görünce biraz araştırdım ama şunu anlamadım . Atak evresi yani ilk evrede sınır var mı ? Yumurta,yağsız et falan var ya. Bunlarda sınır var mı?Duk
Dukanın en güzel yanı protein konusunda asla sınır getirmiyor. Sadece 2. Evrede sebze ekleniyor ondada isterseniz 1 gün protein , 1 gün sebze ve protein ya da 5 gün protein-5 gün sebze +protein yapabilirsiniz. Güne kendiniz karar verebilirsiniz. Sebzenin sınırı var oda alınan protein miktarının önüne geçmemeli her zaman protein daha ağırlıklı olmalı ve nişastalı sebzeler olmayacak . Ben genelde salata şeklinde tüketiyorum zeytinyağlı (1,5 kaşık günlük yap sınırlaması var bu arada) sebze yemeklerinidr yapabilirsiniz suyunu içmemek koşulu ile

Merhabalar Dukan kabızlık yapıyor sanırım?
Aslında seyir evresine geçince çoğu insanda kabızlık sorunu olmuyor ama benim durum farklı normaldede ciddi anlamda kabızlık sorunu çekiyorum arada bağırsak temizleme diyette olmasamda yapmak zorunda kalıyorum. Eğer gündelik hayatta böyle bir sorununuz yoksa yapacağını zannetmem bol sıvı tüketimi engeller diye düşüyorum.ben atak evresini 7 gün yapacağım. Tabi ödem çayı kayısı çayıda tüketmeye özen göstermem lazım bağırsak tembelliği vücutta toksit gıdaların atılmaması ciddi sorun . Sonrasında sebze tüketimi ve içinde zeytinyağı ile çok gerek kalmadan devam ederim diye düşünüyorum

2.gün analizi : midem boş şekilde uyandım. Vücuda şeker girmediği için daha enerjik oluyor insan . Sabah kahvaltısı klasik yumurta(2) peynir kahve . Öğlen : kefir ayranla idare ettim normalde de 2 öğünden fazla yemek yemiyorum (benim kilo alma sebebim çok yemek değil sağlıksız atırştırmalıklar ve asitli içecekler tüketmek) gece atıştırmalıkları 🙄. Acıktıkta bikaç yudum ayran içiyorum arada kahve içiyorum (genelde americano) .akşam yemeğinde ızgara tavuk yedim . 9 dan sonra bir açlık başladı tam benim çikolata yeme saatim 🤣 bu sefer sütlü kahve ve içinde aspartam ile kurtardım. Aspartamda çok sağlıklı değil farkındayım ama şuan o serbest ve pes etmemek için günde 1 adetle sınırlı kullanabilirim diye düşünüyorum(tavsiye değildir) Bu arada günlük yenilmesi gereken 1,5 kaşık yukaf kepeği var ben onu direk tüketemiyorum yonun yerine yulaf kepeği gevreği aldım . Regl dönemim gecikti 1 gün elimde yüzümde ödem çayı içmeme rağmen bir şişlik hissediyorum. Adet dönemi geçince farkedeceğini düşünüyorum. Bu arada sık tartılma yapmayacağım. 20 kasım güncel kilo : 89.1 di 15 gün sonra güncelleme yaparım kilomu. Her gün yazamayabilirim ama takipte olacağım. Ya da sadece kısaca öğünlerimi yazarım . İlerde hata yaptığım yer varmı kontrol etmek adına . Sevgiler

4.gün akşamından yazıyorum şuana kadar güzel gitti. Yediklerim genelde standart dukan diyet listesi sabah yumurta peynir omlet öğlen genelde ayran yoğurt kefirle ve yulafla geçiriyorum akşamlarıda köfte tavuk ağırlıklı ya da kıyma kavuruyorum . Bugün balık çorbası içtim. Akşam stıştırmalık saatlerimde acıkıyorum biraz onda da kahve içiyorum bastırsın diye. Regl oldum bundan sonra kilo vermem hızlanır pazar günü tartılacağım ve seyir evresine geçiş yapacağım aslında 10 gün yapsam iyi olur ama genelde 7 gün üzeri atak pek yapan olmamış . Ben büyül ihtimal 3+3 ya da 5+5 şeklinde seyire devam ederim . Seyir çok uzun bir süreç hedef kiloya ulaşans kadar devam edecek yani önümüzdeki bikaç ay 🙄 2 oğlumunda doğum günleri var pasta börekler havada uçuşurken umarın mideme girmez .

Bu arada dukan testine göre ideal kilom 57 miş 😀ama ilk hedefim 70 benim yani yaklaşık 4 ay sonra mart gibi 70 i görmem lazım . Mayıs gibide 60 olmak istiyorum .vee olacağımmm 🥰

Bende alışveriş yapıp başlarım inşallah bende hasimato var Gluten tüketmemek gerekiyor Dukan ve Karatay bu rahatsızlığa uygun diyetler 😌

Merhaba 🌸 Atak evresini tamamladım 86.2 güncel kilo regl halen bitmedi.birazda ödem var bikaç gündür hava çok soğuk ve yağmurlu dışarı çıkamadım. Seyir evresine geçmiş bulunmaktayım . Biraz daha kolay ve uzun bir süre olacak benim için

10.günden merhaba iyi gidiyor diyetim .Daha yolun başındayım uzun vadeli diyetler bazen can sıkıcı olabiliyor. Akşamları çekirdek çitlemek patlamış mısır yemek diyet dahilinde olsa karbonhidratı hiç olmasa dediğim oluyor. Ama bikaç ay sonra yazılarımı okuduğumda başardın demek için bırakmayacağım . Umarım bu son diyetim olur ve bından sonra dikkat ederim .ilk haftada 3 kilo verdim troitlere rağmen iyiydi bence. Bundan sonra biraz daha yavaşlar.yılbaşına kadar 79-80 hedef kilo.umarım o hedefi yakalar ve zinciri kırarım. 7 li rakamlar beni daha zinde hissettirecek ve spor yapmamada teşcik edecek .

10.günden merhaba iyi gidiyor diyetim .Daha yolun başındayım uzun vadeli diyetler bazen can sıkıcı olabiliyor. Akşamları çekirdek çitlemek patlamış mısır yemek diyet dahilinde :KK25: En Büyük TÜRKİYE karbonhidratı hiç olmasa dediğim oluyor. Ama bikaç ay sonra yazılarımı okuduğumda başardın demek için bırakmayacağım . Umarım bu son diyetim olur ve bından sonra dikkat ederim .ilk haftada 3 kilo verdim troitlere rağmen iyiydi bence. Bundan sonra biraz daha yavaşlar.yılbaşına kadar 79-80 hedef kilo.umarım o hedefi yakalar ve zinciri kırarım. 7 li rakamlar beni daha zinde hissettirecek ve spor yapmamada teşcik edecek .
En son Kasımda yazmışsınız umarım devam edebilmissinizdir Nasilsiniz

X