dukan kardeşliğine ne dersiniz?

hulyaslm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2010
271
1
41
merhabaaa kızlaaarr
dukan diyetimizi beraber yapmalım birbirimizi daha fazla motive ederek daha çok kilo verelim istedim ne dersiniz beraber burada bilgilerimizi paylaşmaya..

ben atak 4. gündeyim
72,1 ile başladım ve 3 günün sonda 69,60 ile 2,5 kilo verdim buda beni daha çok motive etti
:nazar:
ilk günden itibaren yediklerimi yazmaya başlıycam
belki menülerde birbirimizefikir olur

sabah -1 krep+ beyaz peynir +haşlanmış yumurta
ara -light yoğurt +yarım kaşık yulaf kepeği ( böylece günlük yulfa kepeği hakkımı tamamladım)
öğlen - fırın poşetinde baharatlarla tatlandırılmış tavuk göğsü -(akşam eve gidince hem eşime hem kendime yarın öğlen yemek yapma konusu malesef biraz yorucu bide üsütne yürüyüş yapınca iptal oluyorum ama değerrr)
ara - sütlü nescafe tatlandırı ve lıght süt ile
şekersiz türk kahvesi

akşam - haşlanmış tavuk göğsü + yoğurt
gece 22:00 / 23:00 civarı: bir bardak süt

sabah. 2 küçük krep + beyaz peynir + şekersiz çay+ haşlanmış yumurta
ara - 1 sütlü nescafe
öğlen - haşlama tavuk+3 adet kornişon turşu ve bir diş sarımsakla hazırlanan yoğurt
ara - cafe latte - şekersiz
akşam- kıymalı yumurta-( kıymayı yağsız tavada kavukdum arada su damlattım içine pul biber karabiber ekledim sonrada yumurtayı kırdım kısık ateşte kapağını kapadım pişirdim nefis oldu)+ yoğurt

gece - süt

sabah-1 krep+beyaz peynir+haşlanmış yumurta
ara-sütlü nescafe 10:30
öğlen - küçük köfteli yulaf kepekli ve terbiyeli ekşili köfte üzerine sarımdaklı yoğrt döktüm( tarifi dukandiyetim adlı blog sitesinde yoğurtlu köfte adında var)+2,5 adet kadınbudu köfte( onuda tarifi ayn sitede var- yulaf kepek miktarını ayarlayabilmek adına böyle birleştirdim ben)
ara- türk kahvesi
akşam- sarıkanat aldım balıkçıdan ızgarada 3 adet onu yedim
ve hergün türk kahvemi kesinlikle içerim

bugün 4. günümdeyim ve 3 günün sonunda 2,5 kg vermenin mutluluğu var üzerimde
yarın bugünün detaylarını vericem

çok sevindim canım ben de bugün başladım 4gün boyunca atak evresi sonra seyire geçicem

X