düğüne hazırlık takvimi

Arkadaşlar bu ne ya böyle insan o halde bir yıl öncesinden hazırlamalı neredeyse bizim daha yeni aileler tanıştı bu hafta isteme olucak seneye nisan mayıs gibi olucak ve şimdiden tırtım valla ben, hem ben nişanlılık dönemimde birşey düşünmek istemiyorum tadını çıkarmak istiyorum bana kalsa 2 yıl kalalım ama öle olmuyormuş işte asıl sorunlar asıl kosturmacalar yeni başlıyor galiba.Hem yinede böle tatlı telaşeler olsun inşallah insan zevkle yapar sonuçta kendisi ve sevdiği adam için ayyy düşünüce bile heycan basıyo:dance:

Bizim için hz.Ademden bugüne kadar meşru olarak devam eden ve cennete de devam edevek olan 2 şey vardır.bunlar evlenme ve imandır.
Evlilik islamın insan hayatına hakim olmasının nedenlerinden biridir.Evlilikte ise bunların her ikiside mevcuttur.bu nedenle evlilikle meşkul olmak kendini nafile ibadetlere vermekten daha faziletlidir.
çünkü evlilikte nefsi haramdan koruma ve çocuk yetiştirme gibi önemli hususlar vardır.
Peygamberimiz bir hadisisnde şöyle buyuruyor.
bir kadınla ancak 4 meziyetinden dolayı evlenildiğine işaret ederek bunların kadının.
malı
soyu
güzelliği ve dini olduğunu belirtir ve devam eder
sen kadının dindar olanını sec. çünkü kadınların güzellikleri olabilirki onları kötülüğe sevk eder
olurki mallarıda onları size karşı isyana sevkeder o halde kadınla dinleri dolayısıyla evlenin.

ALLAH ın emrine uyup evlilik hayatına başlıyorsunuz.bu hayatı yaşarken.
KILAVUZUNUZ.HZ.HATİCE
FORMÜLÜNÜZ. HZ. AİŞE
HEDEFİNİZ. HZ. FATIMA. olsun
baba evinden cıkıp başka bir eve tanımadığın bir ortama gidiyosunuz evlilik hayatını en iyi hale getirmek için bazı formüller geliştirin.
unutmayın zaman asla hata ve iade kabul etmez onun için hayatının her anını değerlendir her anını çok özel biriyle paylaş.zamanına ortak edebileceğin kadar özel biriyle paylaş.
unutma zaman hiç kimse icin durmaz
geçmiş zaman tarih
gelecek zaman gizemlidir.
şu an ise sana verilen bir armağandır.bu yüzden hergün için en iyisini yap
sen kocana yer olki o sana gök olsun sen kocana çadır olki o sana direk olsun sen kocana hizmetci olki o sana köle olsun kocan sana baktığı zaman gözlerini ondan ayırma sende karşılık ver böyle yaparsan sevgin artar o başka tarafa baktığında sen onun yüzüne bak sakın bu sözleri küçümsemeyelim arkadaşlar cünkü her birinde 1 aylık nafile ibadet sevabı var

RABBİM senin emrine uyp yuva kurmaya hazırlanan kardeşlerimize
HZ MUHAMED ile hz. haticenin HZ.Adem ile hz.havvanın arasındaki muhabeti ve sevgiyi nasip eyle ve bu evlilik yolunda sadece senin rızan için yürümeyi nasip eyle amin.
rim arkadaşım o kadar güzel yazmışsınki ellerine sağlık çok güzel konulara el atmışsın herkes bunların bilincinde olsa mutsuz bir evlilik olmaz inşallah bende öyle bir yuva kurmak istiyorum ve bunun ilk adımı içindeyim evliliği düşünürken ne para ne yakışıklılığa baktım sadece allah yolunda hayırlı imanlı bir eşim olsun diye dua ettim şimdi allah şaşırtmazsa karsımdaki şimdilik böle inşallah değişmeyiz 1.5 yıldır konusuyoruz ve hep dua ettim allahım senin yolunda hayırlı bir yuvam olsun öyle bir eşim olsunki beni sana yaklastırsın diye,gecen hafta aileler tanıştı ve iyi elektrik aldılar birbirlerinden onlarında içlerine sinmesi beni çok rahatlattı şimdi bu hafta beni istemeye gelicekler ve çok heyecanlıyım rabbim yüzümüzü kara çıkarmasın inşallah ömür boyu hayırlı eş olalım inşallah birbirimize.

dugun hazirliklari cok zor ama ayni zamanda tatli kosusturmalar...herkese kismet olsun

X