Düğün Düğün takıları

Bilemiyorum . Burada hep yazdıklarınızı okurdum . Sizce usul nedir ?
Öncelikle sana gerçekten değer veriyorlar mı ? Önemli olan bu.. Altın falan sadece maddi olarak kendini rahat hissetmeni sağlır. Erkek arkadaşının ailesinin durumu yoksa 10 tane 20 grda istesen o altınlar elinde kalmaz. Veya vicdan olarak kendini rahat hssedecek msn eşinin.ailesi borç altına gireceği için.. Eşin senin varlığını yok görmüyorsa,, herşeyini danışıyorsa, seni gerçekten sevdiğini hissettiriyorsa, ailesine karşı seni ezdirmiyorsa, ailesi seni gerçekten kızları gibi bilip benmseyip sevgilerini eksik etmiyorlarsa sende saygıda kusur etmiyorsan gerçek değer budur... Ben evleneceğim zaman birşey.istemedim altn ve eşya olarak eltime yapılanların aynıları yapıldı bana da.. Sağolsunlar az buz birşey de değilldiler. Ama kasada duruyorlar.. sadece değerleniyorlar ve mardi olarak beni.rahatlatıyorlar.. Ama eşimin beni düşünmesi, ailesinin beni kızı gibi görmesi asıl değer bu ..

Size ne aldılar . Yaşınızı ve evlenme yılınızı belirtebilir misiniz . Sizce ben ne demeliyim ?
2015 yilinda evlendik biz.
Sagolsunlar cok taki takmislardi Alla onlardan razi olsun.🧚🏼‍♂.. herkezin kendi bilicegi sey ama inanin takilardan daha önemli seyler var bu hayatta.. huzur.. anlasmak.. hic bir beklentiniz olmasin karsi tarafdan dahada mutlu olursunuz.
Sonucta takilan takilar size bir hediye olarak geliyor 1 bilezik olsa da 15 bilezik olsa da önemli olan karsi tarafin size gönülden birsey vermesidir.

Borç ödemek istemiyorum. Bana 150 Gr altın alabileceğini söyledi . Sizce ne demeliyim ?
Size net bir miktar söylenmiş. Ben takabileceğim set türü şeyleri satamayayım diye 14 18 ayar almıştım, kalanı da bilezikti. Neyi takmak hoşuna gidecekse onu al. Ben 12 yıllık evliyim bir ağır set (abiyeler için) bir küçük set (kolye ucu küpeler ve yüzük) ince bir söz bileziği ve alyans almıştım (18 ayardı bunlar) 6 tane de 22 ayar bilezikti. Neyi severek takacaksan onu iste

Öncelikle sana gerçekten değer veriyorlar mı ? Önemli olan bu.. Altın falan sadece maddi olarak kendini rahat hissetmeni sağlır. Erkek arkadaşının ailesinin durumu yoksa 10 tane 20 grda istesen o altınlar elinde kalmaz. Veya vicdan olarak kendini rahat hssedecek msn eşinin.ailesi borç altına gireceği için.. Eşin senin varlığını yok görmüyorsa,, herşeyini danışıyorsa, seni gerçekten sevdiğini hissettiriyorsa, ailesine karşı seni ezdirmiyorsa, ailesi seni gerçekten kızları gibi bilip benmseyip sevgilerini eksik etmiyorlarsa sende saygıda kusur etmiyorsan gerçek değer budur... Ben evleneceğim zaman birşey.istemedim altn babında eltime yapılanların aynıları yapıldı bana da.. Sağolsunlar az buz birşey de değilldiler. Ama kasada duruyorlar.. sadece değerleniyorlar ve mardi olarak beni.rahatlatıyorlar.. Ama eşimin beni düşünmesi, ailesinin beni kızı gibi görmesi asıl değer bu ..
Ailesi beni sevmiyorlar . Kendiside ailesine herhangi bir konuda bağlı olmak istemiyor . Ne alacak ise kendi alacak . Beraber yapacağız dugunumuzu . Beraber kuracağız hayatımızı . Birbirimize sevgimiz saygımız sonsuz şükür. İnşallah evlenince de devam eder . Aile ile de evlenildigini onlarsiz yaşamın olmayacağını belirtsemde kabul etmiyor . Ailesine laf ettirmiyor. Onlar da bana laf edemiyor .Çok özel değilse kaç Gr ne takıldı ? Nasıl yaklaşmalıyım bu aile kurmada istek eşya - takı alma olayına?

Ne kadar ayıp ya, altın istemek nedir? Bir de bunu oturup konuştunuz mu yani? Bence bu altın isteme mevzusu akıllı bıdık kız tarafınca adet kılıfına uydurulmuş saçma sapan bişey.

Bu konu aileler arasında konuşulur, gelin buna dahil olmazki ailenin gücü neye yeterse senin ailenle orta bi yolda anlaşılır, değer mesesi değil bu ailenin durumuna göre olur o iş, bizim aileler anlaştı mesela ben ne alıncak falan hiç bilmiyodum bile ama birlikte gittik ben beğendim ettim ama gramını onlar söyledi şu kadar olcak diye, toplamda 100 gram bilezik, 7çeyrekli bilezik, küpe, tuğralı kolye, altın beştaş, pırlanta tektaş, alyans. Fikir olsun diye yazdım kendikilerimi de

Size net bir miktar söylenmiş. Ben takabileceğim set türü şeyleri satamayayım diye 14 18 ayar almıştım, kalanı da bilezikti. Neyi takmak hoşuna gidecekse onu al. Ben 12 yıllık evliyim bir ağır set (abiyeler için) bir küçük set (kolye ucu küpeler ve yüzük) ince bir söz bileziği ve alyans almıştım (18 ayardı bunlar) 6 tane de 22 ayar bilezikti. Neyi severek takacaksan onu iste
Gelecek için endiselenmemeliyim degilmi zorda kalır isek satarız diye bir düşüncem mevcut ?

2015 yilinda evlendik biz.
Sagolsunlar cok taki takmislardi Alla onlardan razi olsun.🧚🏼‍♂.. herkezin kendi bilicegi sey ama inanin takilardan daha önemli seyler var bu hayatta.. huzur.. anlasmak.. hic bir beklentiniz olmasin karsi tarafdan dahada mutlu olursunuz.
Sonucta takilan takilar size bir hediye olarak geliyor 1 bilezik olsa da 15 bilezik olsa da önemli olan karsi tarafin size gönülden birsey vermesidir.
Çok teşekkür ederim yanıtınız için 😊

Bu konu aileler arasında konuşulur, gelin buna dahil olmazki ailenin gücü neye yeterse senin ailenle orta bi yolda anlaşılır, değer mesesi değil bu ailenin durumuna göre olur o iş, bizim aileler anlaştı mesela ben ne alıncak falan hiç bilmiyodum bile ama birlikte gittik ben beğendim ettim ama gramını onlar söyledi şu kadar olcak diye, toplamda 100 gram bilezik, 7çeyrekli bilezik, küpe, tuğralı kolye, altın beştaş, pırlanta tektaş, alyans. Fikir olsun diye yazdım kendikilerimi de
Teşekkür ederim bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alın inşallah 😊

Merhabalar ablalarım kardeşlerim ,
Sizlerden bir konu hakkında yardım istiyorum .
25 yaşımdayım . Bir erkek arkadaşım var . 4 senedir sevgiliyiz . 11 senedir ise okul arkadaşıyız. Artık evlenmeyi düşünüyoruz. Bir konuda anlaşamıyoruz . Tabiki altın takılar . Size sorum şudur . Degerimin bilinmesi için nasıl ? Kaç gram ? Hangi takı türlerinden istemeliyim . Siz tecrübeli ablalarimdan kardeşlerimden görüşlerinizi bekliyorum.
Valla ben urfalıyım Bi frenk bağı beş bilezik üç yüzük aldılar toplamı 200gram tuttu

Ailesi beni sevmiyorlar . Kendiside ailesine herhangi bir konuda bağlı olmak istemiyor . Ne alacak ise kendi alacak . Beraber yapacağız dugunumuzu . Beraber kuracağız hayatımızı . Birbirimize sevgimiz saygımız sonsuz şükür. İnşallah evlenince de devam eder . Aile ile de evlenildigini onlarsiz yaşamın olmayacağını belirtsemde kabul etmiyor . Ailesine laf ettirmiyor. Onlar da bana laf edemiyor .Çok özel değilse kaç Gr ne takıldı ? Nasıl yaklaşmalıyım bu aile kurmada istek eşya - takı alma olayına?
Ailesi seni istemiyorsa sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bana takılanlar bende kalsın ... 150 g yapabiliriz demiş bevgilin zaten fazlasını istemen size yük..

X