Düğün Düğün öncesi yaşanan kavgalar

Efsanclk

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2021
161
58
35
Kızlar merhabalar, 1 yıldır nişanlıyım düğünüme 1 ay kaldı ev esyalar gelinlik cogu sey bitti ama bizde bittik yorulduk yıprandık. Eminim herkes bu süreclerde bu stresi yasamıs hatta ayrılmanın eşigine cok kez gelmiş ayrılmıs olanlarda vardır bende o dönemdeyim yime benzeri sacma esya konusundan kavga ettik birde aılelerımızım yanında sesimiz yükseldi ve günlerdir konusmuyoruz. Ben biraz sakin kalalım dedim aradım nişanları atmak ıstedıgını soyledı bende iyi dedım alttan almadjm kapattım birde baktım engellemiş ve resimlerimizi silmiş cocukluk ben ama silmedim. Ne yapmam lazım bilmiyorum

Çok stres olmussunuz ikinizde. Bizde eşimle 4-5 gün kala böyleydik. Alttan almaya calısın birbirinizi. Gerekirse siz bir adım atın yumuşatmaya calısın ortamı. Nişanlınız hala diretiyorsa keyfi bilir. Hakkınızda hayırlısı olsun insallah.

Bu dönemde sorun yaşanacak diye bir kaide yok.
Hatta böyle sorunlar yaşanıyorsa, insan ayrılmalı diye nişan süreci var.
Hayırlısı olsun, en azından eski nişanlınız mantıklı davranmış.

Evet birçok insan nişan dönemi strese girer tarafların arası açılır, kavgalar olur anlaşmazlık olur vs.ama nişan atalım noktasına gelmek farklı bir durum bence. Ve sizin şu an yapabileceğiniz bir şey yok düşünerek yahut ani sinirle nişan atmayı isteyen kendisi sonuçta o nedenle devamını da o düşünsün. Belki pişman olup gönül alma çabasına dahi girmiyecek o zaman böyle bi adam için siz neden bi şeyler yapasınız ki. Bekleyin derim ben, hem ikiniz de biraz sakinlemiş kafa dinlemiş olursunuz.

Bu eşyaya aile ile gitme olayı ne zaman son bulacak acaba sizin konunuz aracılığı ile yazma gereği duydum öyle gereksiz bir şey ki germek ve gerilmek dışında bir işe yaramıyor belli ki. Kullanacak olan çift gitsin beğensin alsın bu kadar basit bir olay bu aslında 🤷‍♀️ parasını ödeyecek olmalarından kaynaklı sanırim bilmiyorum, o yüzden en güzeli maddi imkanlar doğrultusunda her şeyi çiftlerin kendilerinin yaptığı kimseye de söz hakkı tanımadığı şekilde olanı bence 🤗

Siz eşyaya birlikte gitmemiş olabilirsiniz bu arada ben konu bana onu hatırlattı diye yazdım

Bunu normal gibi kabul etmeyin. Tamam stress oluyor ama biz düğün öncesi hiç tartışmadık mesela, tartışacak ne var ki yani. Eşya için neden tartışılır ki? Bir de engelleme ne bileyim yani. Alttan almamakla iyi yapmışsınız

Offf şimdiden boyleyse... Malesef ben hıc olumlu dusunemiyorum... İnsanlar nikah masasından kalkıp gıdıyor kafası bozulursa. Bızım bir tanıdıgımiz damat kafasını bozunca dugun gunu kuaförde vazgectı evlenmekten. Sizden kıymetli degil hıcbısey.. Bu sekılde bitirmeniz bir kere boşanmaktan daha ıyı olur emin olun. Kendinizi ağırdan satın. Ne o oyle daha evlenmeden bu tripler foto silip engellemeler ergen gibi. Birde en hassas donemde. Sızı kaybetmekten korkmuyor demekkı. Bence vazgecin.

Ahh ahh sımdı ki aklım olsa ne cok ınletırım o tarafı :sinirli:

Herseyı alttan alıyorum ama son zamanlarda bende patlama noktasına geldım ve bagırmalara basladım ama onun resimlerimizi silmesi ve beni engellemesi cok canımı acıttı.

Bu dönemde sorun yaşanacak diye bir kaide yok.
Hatta böyle sorunlar yaşanıyorsa, insan ayrılmalı diye nişan süreci var.
Hayırlısı olsun, en azından eski nişanlınız mantıklı davranmış.
Nasıl eski nişanlınız anlayamadım tam. Aileler daha bilmiyor o kendi kendine engellemiş beni resimlerimi silmiş. Benimle konusmadan birde sacma sapan sebeple

Evet birçok insan nişan dönemi strese girer tarafların arası açılır, kavgalar olur anlaşmazlık olur vs.ama nişan atalım noktasına gelmek farklı bir durum bence. Ve sizin şu an yapabileceğiniz bir şey yok düşünerek yahut ani sinirle nişan atmayı isteyen kendisi sonuçta o nedenle devamını da o düşünsün. Belki pişman olup gönül alma çabasına dahi girmiyecek o zaman böyle bi adam için siz neden bi şeyler yapasınız ki. Bekleyin derim ben, hem ikiniz de biraz sakinlemiş kafa dinlemiş olursunuz.
Kesinlikle cok haklısınız bende biraz bekleyelım sakinleşelim diye aramadım onu 3 gündür ama 3 günün sonunda böyle bir tepkiyle karsılastım ve aılelere daha demeden nasıl silebilir aklım almıyor belkı siniri gecer stresı ama benım kırgınlığım gecmez kırıldım herseyın hayırlısı dıyorum kendımı asla ezmekte ıstemıyorum ne olacaksa olsun ev esya vs umrumda degıl hayırlısıyla olur degılse olmaz

Herseyı alttan alıyorum ama son zamanlarda bende patlama noktasına geldım ve bagırmalara basladım ama onun resimlerimizi silmesi ve beni engellemesi cok canımı acıttı.
Alttan almanızı gerektirecek bir durum yok. O sızı alttan alsın.o engel boyle olmaz boyle olur diye agzının payını verin guzelce noktayı koyun. Sonra siz uzulursunuz. Balık baştan kokar. Üzgünüm.

Nasıl eski nişanlınız anlayamadım tam. Aileler daha bilmiyor o kendi kendine engellemiş beni resimlerimi silmiş. Benimle konusmadan birde sacma sapan sebeple
Nişanlınız, nişanı attığı için ‘eski’ oluyor, o bakımdan.

Şu durumda düzelebileceğine inanıyor musunuz?
Her şeyi geçtim, ailenizin yanında yüksek sesle kavga edebilen bir adamla, ilişkiyi tek yaşıyormuş gibi yüzüğü de çıkaran birinin şımarıklıklarını da sineye mi çekeceksiniz?

2 koltuk için nişan atan adamla nasıl aynı yatakta uyuyacaksınız?

Ben bunları yasadım arkadasim yasadim da biliyorum. O yuzden boyle net konusuyorm.. Dugun gunu tartıstık. Bana vazgec hala gec degıl dediler. Ama dinlemedim kımseyı. Coook sonra Anladım ki herkes haklıymış.
Sonrada boşandık zaten. Gerçekten balık bastan kokarmıs.

Bu eşyaya aile ile gitme olayı ne zaman son bulacak acaba sizin konunuz aracılığı ile yazma gereği duydum öyle gereksiz bir şey ki germek ve gerilmek dışında bir işe yaramıyor belli ki. Kullanacak olan çift gitsin beğensin alsın bu kadar basit bir olay bu aslında 🤷‍♀️ parasını ödeyecek olmalarından kaynaklı sanırim bilmiyorum, o yüzden en güzeli maddi imkanlar doğrultusunda her şeyi çiftlerin kendilerinin yaptığı kimseye de söz hakkı tanımadığı şekilde olanı bence 🤗

Siz eşyaya birlikte gitmemiş olabilirsiniz bu arada ben konu bana onu hatırlattı diye yazdım
Oyle degıl biz esyaları kendımız aldık aılelerle almaya gıtmedık herseyı bıtırdıkten sonra ben bir kücük masa yaptırmak ıcın marangoz yerıne gıttım aılemle oda fıyat alacaktım nısanlım ordaydı tepkı gösterdı cıkınca bana sormadan benım evıme bırsey yaptıramazsınız dedı aılemın yanında bagırınca bende bagırdım olay bundan ıbaret ve hep maddıyat olmuyor bazende bız kadınların uzerıne erkekler cok gelıyor

Nişanlınız, nişanı attığı için ‘eski’ oluyor, o bakımdan.

Şu durumda düzelebileceğine inanıyor musunuz?
Her şeyi geçtim, ailenizin yanında yüksek sesle kavga edebilen bir adamla, ilişkiyi tek yaşıyormuş gibi yüzüğü de çıkaran birinin şımarıklıklarını da sineye mi çekeceksiniz?

2 koltuk için nişan atan adamla nasıl aynı yatakta uyuyacaksınız?
Benım bıldıgım aılelere soylendıkten sonra nısan atılır. Stresten kaynaklıda nısanları atıcam demıs olabılır benım Üzüldüğüm kırıldıgım tepkı olarak resımlerı sılmesı benı engellemesı belkı bır kac gün sonra kızhınlıhı gecıcek ama benım kırgınlıgım gecmeyecek bende dusunuyorum tabı kendımı üzmek ıstemıyorum hersey bıtmısken düğün tarıhı bıle alınmısken. Zor gercekten Allah su nısanlılık evlılık surecınde olanlara yardım etsın kat kat zor stresler i var hakkımızda hayırlısı

Benım bıldıgım aılelere soylendıkten sonra nısan atılır. Stresten kaynaklıda nısanları atıcam demıs olabılır benım Üzüldüğüm kırıldıgım tepkı olarak resımlerı sılmesı benı engellemesı belkı bır kac gün sonra kızhınlıhı gecıcek ama benım kırgınlıgım gecmeyecek bende dusunuyorum tabı kendımı üzmek ıstemıyorum hersey bıtmısken düğün tarıhı bıle alınmısken. Zor gercekten Allah su nısanlılık evlılık surecınde olanlara yardım etsın kat kat zor stresler i var hakkımızda hayırlısı
Mevzuyu okudum, ailenizin yanında ‘benim evim’ vurgusuyla bağırdığı an, size ve ailenize yapılan terbiyesizlikten ötürü, o nişanı siz atmalıydınız.
Ailenizi üzmeye kimsenin hakkı yok, haklı olsa bile ne olduğunu o an göstermiş.

Benim evladıma, benim yanımda biri bağıracak, hayatını paylaşacağı insan ‘benim’ vurgusu yapacak....
Fena yaparım onu:)

Bunu normal gibi kabul etmeyin. Tamam stress oluyor ama biz düğün öncesi hiç tartışmadık mesela, tartışacak ne var ki yani. Eşya için neden tartışılır ki? Bir de engelleme ne bileyim yani. Alttan almamakla iyi yapmışsınız
Kesnlikle almayı düşünmüyorum yıne benı hatalı görüp kendi yaptıgı ıcınde pişmanlık duymazsa kendı bılır boyle sebepten dolayı engelleyıp siliyorsa kendı bılır. Aılesıde bu durumda oglunu sakınlestırıp hatasını anlamasını saglamalı yoksa bende silerim giderim

Mevzuyu okudum, ailenizin yanında ‘benim evim’ vurgusuyla bağırdığı an, size ve ailenize yapılan terbiyesizlikten ötürü, o nişanı siz atmalıydınız.
Ailenizi üzmeye kimsenin hakkı yok, haklı olsa bile ne olduğunu o an göstermiş.

Benim evladıma, benim yanımda biri bağıracak, hayatını paylaşacağı insan ‘benim’ vurgusu yapacak....
Fena yaparım onu:)
Cok güzel söylemişsiniz haklısınız ama bazende cevrem arkadaslarım evlı olanlar herkes bu dönem farklılasabılıyor o adamı tanıyamıyoruz dıyor acaba bende stresten mı dıyorum ama bagırması daha oncede olmustu saygısızlıgı sonra özürdıleyen yıne o oldu emınım yıne aynısı olacak ama ben kırıldım yoruldum bundan sonrası Allahın takdırı dıyorum

Offf şimdiden boyleyse... Malesef ben hıc olumlu dusunemiyorum... İnsanlar nikah masasından kalkıp gıdıyor kafası bozulursa. Bızım bir tanıdıgımiz damat kafasını bozunca dugun gunu kuaförde vazgectı evlenmekten. Sizden kıymetli degil hıcbısey.. Bu sekılde bitirmeniz bir kere boşanmaktan daha ıyı olur emin olun. Kendinizi ağırdan satın. Ne o oyle daha evlenmeden bu tripler foto silip engellemeler ergen gibi. Birde en hassas donemde. Sızı kaybetmekten korkmuyor demekkı. Bence vazgecin.

Ahh ahh sımdı ki aklım olsa ne cok ınletırım o tarafı :sinirli:

X