Dudak Makyajı Dudak soyma hastalığı

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

vampgirl

Vampires
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2010
220
4
bende çok fena dudak yolma hastalığı var :sinifsinif: hatta dudağımın sol köşesinde yara izi kaldı bu yüzden... bunu nasıl atabilirim. benneyaptımki ama elimde değil çünkü soymayınca çok sert kabuk tutuyo. dayanamıyorum soyuyorum. liseden beri soyuyorum şu an üni 2. sınıftayım. siz düşünün artık ama bi dur demeliyim.
acaba nasırlaştı mı soymaktan
mafoldumben

ne önerirsiniz

ayni dert bende de var sert kabuk tutuyor ve soymak zorunda kaliyorum o yüzden vazelin sürüyorum yumu$acik oluyo ve kabuk tutmuyor...Tavsiye ederim

sürekli bepanthen kremini sür, krem dudagindan gitti anda hemen yine sür, 3-4 gün sonra izler gecer dudaklarin yumusacik olur, ve bu yolma hastaligindan kendini belki kurtarirsin, bende yapiyordum hep, ama ilk basta bepanthen ile aliskanligimi gecirip dudaklarimin kurulugundan kurtuldum, simdi zaman zaman ya bepanthen yada bepanthol kullaniyorum, bepanthol dudakta yagli ve krem hissi birakmiyor yani yumusacik oluyor

bende de vardı bu sorun yolunca kanardı birde,şöyle bir çözümüm var benim evde vazelin sürerek dolaşıyorum dudaklarımda sanki ruj varmış gibi kendimi şartlandırdım ve psikolojik olarak dudaklarımda ruj varmış gibi hissedince dokunmuyorum dişlerimle,hem vazelin yaraları iyileştiriyor hemde yolmuyorum artık,önemli olan senin kendini yolmıcam yolmamalıyım diye şartlandırman

bende de vardı bu sorun yolunca kanardı birde,şöyle bir çözümüm var benim evde vazelin sürerek dolaşıyorum dudaklarımda sanki ruj varmış gibi kendimi şartlandırdım ve psikolojik olarak dudaklarımda ruj varmış gibi hissedince dokunmuyorum dişlerimle,hem vazelin yaraları iyileştiriyor hemde yolmuyorum artık,önemli olan senin kendini yolmıcam yolmamalıyım diye şartlandırman

eveta.s

aynı problem bende de var. kendimi bildim bileli dudaklarım çok kurudur, ne kadar soymamak için dirensem de kendiliğinden soyulmaya başladığı için ben de mecburen soyuyorum:gitme:
dudaklarıma birşey sürmek beni rahatsız ediyor o yüzden sadece arasıra nivea sürüyorum o da bi işe yaramıyor tabiki sürekli sürmediğim için.

aynı problem bende de var. kendimi bildim bileli dudaklarım çok kurudur, ne kadar soymamak için dirensem de kendiliğinden soyulmaya başladığı için ben de mecburen soyuyorum:gitme:
dudaklarıma birşey sürmek beni rahatsız ediyor o yüzden sadece arasıra nivea sürüyorum o da bi işe yaramıyor tabiki sürekli sürmediğim için.

canim bak gercekten nivea yerine bepanthen kullan yaralar gecincede bepanthola dön, o hic dudakta krem ve yagli hissi birakmiyor

flormarın dudak koruyucusu var, tavsiye ederim. niveadan daha hızlı etki etmişti bende. renk de vermiyo. yumuşacık yapıyo anında.

canim bak gercekten nivea yerine bepanthen kullan yaralar gecincede bepanthola dön, o hic dudakta krem ve yagli hissi birakmiyor

canım bende yara olmuyo. yani dudaklarım soyulunca rahatlıyo diyebilirim o oluşan kabuk fazlalık sankibilmiyorumkismile
bepanthol alıp kullanmayı deneyim bir de.
teşekkürler tavsiyen içinopuyorumnanaktan

canım bende yara olmuyo. yani dudaklarım soyulunca rahatlıyo diyebilirim o oluşan kabuk fazlalık sankibilmiyorumkismile
bepanthol alıp kullanmayı deneyim bir de.
teşekkürler tavsiyen içinopuyorumnanaktan

kabuk fazlalikmi?!ohaoldumsmileohaoldumsmile
ilginc....benimde bazen kabuk olusur sonra soyulur ama altinda hafif beyaz iz kalir onu mesela bepanthen sürerek geciririm, tabiki tekrar yolmazsam kaydirigubbakcemile3
dene sonra buraya yaz olurmuyerimseniben

kabuk fazlalikmi?!ohaoldumsmileohaoldumsmile
ilginc....benimde bazen kabuk olusur sonra soyulur ama altinda hafif beyaz iz kalir onu mesela bepanthen sürerek geciririm, tabiki tekrar yolmazsam kaydirigubbakcemile3
dene sonra buraya yaz olurmuyerimseniben

evet canım dediğim gibi yara fln olmuyo bende:bbo:
deneyince yazarımkaydirigubbakcemile5

dudaklarını nemli tutucaksın..mesela gece yatarken vazelin sür..dışarı çıkarkende sürebilirsin..iyice yedir ama,konuşurken ağzına girmesin:smiley-cool:
vazelin varken dudaklarını yemek istemiyeceksin,ağzına vazelin gelicek ıykkk:dilcikar:
birde bol bol su iç..içten nemlendirmeyerimseniben
ne kadar kurursa kurusun yeme dudaklarını..vazelinle düzelicektir zamanla

daha okurken gene çatt yoldum :S

engel olamıyorum yaa. önce benim şu yolmayı kesmem lazım ki iyileşsin.

loading'in dediği gibi, sanki fazlalık o kabul sürekli soymak gerek gbi hissediyorum ben de eyvahedigeldismile

daha okurken gene çatt yoldum :S

engel olamıyorum yaa. önce benim şu yolmayı kesmem lazım ki iyileşsin.

loading'in dediği gibi, sanki fazlalık o kabul sürekli soymak gerek gbi hissediyorum ben de eyvahedigeldismile

evet canım ve soyunca yumuşacık oluyo dudaklarım ilginç bi durum gerçekten:bbo:

küçük yeğenim de aynen senin gibi
annesi sürekli merhem sürüyor f ama fayda yok acayip ısırıyo bi tuttu mu lastik çeker gibi uzatıyo içe doğru
vazelin de olabilir yumuşacık yapıyo

yaa ben de de var o ama vazelin sürdüğümde yumuşuyo yine kabul atıyoalsanaalsanasmile

bende çok fena dudak yolma hastalığı var :sinifsinif: hatta dudağımın sol köşesinde yara izi kaldı bu yüzden... bunu nasıl atabilirim. benneyaptımki ama elimde değil çünkü soymayınca çok sert kabuk tutuyo. dayanamıyorum soyuyorum. liseden beri soyuyorum şu an üni 2. sınıftayım. siz düşünün artık ama bi dur demeliyim.
acaba nasırlaştı mı soymaktan
mafoldumben

ne önerirsiniz

yaaaa aynensenağlama denemediğim şey kalmadı ama yok bi süre geçio sonra yenide başlıyorum. özellikle stresli dönemlermde daha da koparıyorum.sürekli ruj sürüym hepli nemli kalsn dedim ama nivea dahada sert kabuk yaptı sanki soydukça soyasm geliosenağlama

uuuf bende soydukça rahatlıyorum aynaya bakınca dudağmdaki çizgi çizgi kupkuru görünüm çok canımı sıkıyo yapmicam diyorum stresli bi durumda yne kaybediyorum kendimi kanıyo bazenmafoldumben ya bu forumda bi yerde okumuştum bi de nerde hatrlamıorm ama bepanthne ilaç sonçta sürmeyn sürekli yazmştı bi arkadaş..o yzden onada başlayamadm habire krem sürüorm:sinifsinif:

Aynı olay bende de var, nemlendirici sürdüğümde daha çok koparıyorum ben... Daha kolay kopuyor çünkü... :)

X