Dudak dolgusu, topaklanma

Kötü bir marka mı yaptı mı acaba? Ben dudağıma değil ama yüzüme yaptırmıştım çok araştırarak, juvederm dışındaki dolguların çoğunun topaklanmaya neden olduğunu okumuştum. Juvederm yaptırmıştım asla topaklanma vs olmadı, zamanı geçince de kayboldu yüzümden.
Yuzunuze dolgunun zarari oldumu

Benim ördek olmamıştı ama topaklanmalar oldu ve geçmiyorlar üç kez eritme yapıldı 😞artık dudak eskisi gibi değil , pişmanlık😞😞 hala dilime geliyor mercimek gibi 😒inş bir yıl içinde erir kendiliğinden de dudağım eskisi gibi normale döner . Ondan sonrada yeni ve güzel bir dolgu yaptırmak istiyorum. Yaptırıp memnun kalırsan yaz lütfen 🙏
Mehaba eritme isleminden sonra dokunuz zarar gordumu

Merhabalar. Bir hafta önce dudak dolgusu yaptırdım. Üst dudağımda asimetri vardı, bir taraf daha inceydi ve gülünce diş etlerim fazla görünüyordu. Şu an düzgün tarafımda büyükçe bir yumru var, diğer ince tarafta da bir iki topak mevcut. Dün doktoruma gittim, masaj yapmamı tavsiye etti. Dünden beri masaj yapıyorum ama faydası olmuyor gibi.

İlk defa yüzüme bir işlem yaptırıyorum, sormak istediğim şu; dolgu böyle topak topak kalan bir şey mi? Dışardan bakıldığında çok belli olmuyor çünkü, büyük olan sadece gülerken top gibi çıkıyor, küçük olanları da içerden dilimle dokunduğumda anlıyorum. Normal değilse bu sorunu yaşayıp sonradan geçen oldu mu? Geçmeyecek diye çok korkuyorum. Gerçi geçmezse eritme yaptırırım. Bu durumu yaşayan varsa ne kadar zamanda dolgu tam istenilen şekle geliyor?
Aynı durum 2 yıl önce benimde başıma gelmişti. Hatta bununla ilgili konum bile var. Benimde üst dudağımın tam ortasında nohut büyüklüğünde beze gibi kalmıştı. Masajla geçmedi. Sonra ben oraya dokunmadım senin dudağın öyle dedi. Bende kliniğe şikayet edince bu sefer dolgu alerji yapmış diye bana gereksiz yere ilaç kullandırttı. Sonuç en son çare oraya dolgu eritici kullandık ve düzeldi. Dolguyu çok yüzeysel yapmış. Kendi hatası çıktı. Sizin de büyük ihtimalle öyledir.

Hayir bir zarar görmedi ama suan dudagim berbat durumda hala kocaman nodüller var dilime geliyor ve cözüm bulamiyorum . Bu dr da yaptirip nodul olusan birkac kisi daha duydum.
Him benimki daha kotu resmen kendi dokum eridi cok uzuluyorum zamanla duzelirmi kendi dokum yerine gelirmi benim gozumun alti burnumun kenarlari yani yanagima yakin yer barizde beli

Plastik cerrahlara yaptırmak lazım.Estetik merkezlerinde yaptıranlar genelde sorun yasıyorlar.Basit bir islem gibi goruluyor ama bıyık bolgesine dolgu tasıp fatih urek gibi dolasan da cok gördüm 🤦🏻‍♀️

X