Dövme dövme sildirme (lazer)

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,

zamansiz_

hayata gülümse :)
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
5.428
2.259
merhaba hanımlar,

2 ay önce büyük bir aptallıkla el bileğime yaptırdığım baktıkça ağlama isteği geldiği igrenç bir dövmem var .. Oldukça başarısız bir dövme .. Nasıl yaptırdım , neden yaptırdım bunlara hiç girmek bile istemiyorum.

Alaaddin'in cini gelse dileyeceğim ilk şey dövmenin yok olması olurdu o derece yani:KK53: Neyse zamanla zamanı geri alamayacağıma ikna oldukça silme işlemlerini araştırmaya başladım. Burdan birçok yorum okudum , tek fikrim lazerle sildirmekti. Cerrahi işlem , kazıma, zımparalama asla yapamayacağım seyler oldugu için direkt eledim . Lazeri araştırdım , birçok video izledim, yorum okudum tamamen sonuç alan kimseye ulaşamadım maalesef.

Yinede silineceğine inandım, en azından solmasına , solarsa üzerine başka içime sinen bir şey yaptırmayı düşünüyordum. Epilasyon için gittiğim lazer merkezinde silim işlemi yapıldığını öğrendim, yıllardır gittiğim için güven konusunda hiçbir tereddütüm olmadı. İlk seansıma cuma günü girdim. Çıkarken ağlar vaziyetteydim , kolum ilk dakikasında su toplamaya başlamıştı bile , kızarıklığı hiç söylemiyorum. Eve gelene kadar yolda kendime saydığım lafların haddi hesabı yok öldürmek istediğim ilk insan o an kendimdim:olamaz: hala da öyle:KK35:
eve geldiğimde kolumun aldığı hali görünce gözlerime inanamadım arı sokmuş gibi bir kol, fındık büyüklüğü kadar 3 tane su toplaması ve kızarıklık :skandal:... hemen yapan uzmana foto attım .. vucudun normal reaksiyon verdiğini belirtti. Dövmem gölgeli siyah rengin yogunlukta olduğu bir dövme olduğu için tepkinin az bile olduğunu belirtti.. bu azsa çok nasıl oluyor bilmiyorum:KK57:

şuan 3. günümdeyim kızarıklık geçti, şişlik azaldı ama su toplamalar hala bana bakıyor:confused:
eğer bu seansta hiçbir fark olmazsa birdaha asla gitmeyeceğim , silim işlemi cidden çok zor çok acılı ve cildi öldürüyor resmen ...

Dövme yaptıracak olan arkadaşlara tavsiyem çok iyi düşünmeleri ve çok iyi bir yerde yaptırmalı ..Hatta mümkünse yaptırmayın:KK37:

Benimle aynı durumda olanlar varsa yardımcı olur diye paylaşmak istedim.:KK24:

Sonuç ne oldu
Belki zamanla alışırdın şimdi gözün takıldıkça yadırgadın yeni diye

Sonuç ne oldu
Belki zamanla alışırdın şimdi gözün takıldıkça yadırgadın yeni diye
berbat işçilik canım.. Bİrde yadırgadım ya beyaz tenliyim simsiyah birşey çok gözüme takılıyor.. Lazer de hiç bir açılma yapmadı maalesef :KK43: acılar boşuna çekildi yani.

İyi bir yere gidip dövmemi düzelttirmeye karar verdim, silme işlemi işkence ve ne yazıkki sonuç yok :KK43:

berbat işçilik canım.. Bİrde yadırgadım ya beyaz tenliyim simsiyah birşey çok gözüme takılıyor.. Lazer de hiç bir açılma yapmadı maalesef :KK43: acılar boşuna çekildi yani.

İyi bir yere gidip dövmemi düzelttirmeye karar verdim, silme işlemi işkence ve ne yazıkki sonuç yok :KK43:
Hadi yA , Olsun canını sıkma
Kapanır
Ne dovmeler kapanıyor
İyi bi yer arastırırsın
senin icin anlamlı gördüğünde sıkılmayacağın bişey olsun yeter ki

kulladığı makina uygun değildir ben dövme sildirmeye gidiyorum hiç böyle sorun yaşamadım istersen yönlendirebilirim

ben kem Dövme silme kremi kullandım hem Tca Peeling kullandım Dövmem renkliydi uzun süre uğraşlarım sonucu silindi. gerçekten sabır isteyen bir süreç

kulladığı makina uygun değildir ben dövme sildirmeye gidiyorum hiç böyle sorun yaşamadım istersen yönlendirebilirim
Merhaba. Biz iki gün önce erkek arkadaşımla ilk seansımızı yaptırdık. Q switch lazerle. Dövme çizgilerinin dışında kızarıklık ve şişme oldu sizdede böyle şeyler olmuşmuydu ? Siz hangi cihaza yaptırdınız bilgilendirirsekiz seviniriz.

Aynen benimde bir tane dövmem ne yazıkki dövmecinin salaklığından eğik oldu ve sildirmeye kalktım şuan daha berbat bir halde :mad:

Aynen benimde bir tane dövmem ne yazıkki dövmecinin salaklığından eğik oldu ve sildirmeye kalktım şuan daha berbat bir halde :mad:
ben sildirmeye devam ikinci silim seansına girdim . Fark oldu ve ilk seans gibi su toplama falan olmadı. İşini bilen birine yaptırmanın farkı. Ama dahaaaa cokk uzun yolum var . Bu da bana ders olsun !

ben sildirmeye devam ikinci silim seansına girdim . Fark oldu ve ilk seans gibi su toplama falan olmadı. İşini bilen birine yaptırmanın farkı. Ama dahaaaa cokk uzun yolum var . Bu da bana ders olsun !
Benim yaptırdığım yerde güzel biyerdi daha önce yaptıran tanıdıklarım vardı fakat anlamadım neden böyle oldu , her silme sonrası sürekli bepanthen sürün :cry:

ayy çok üzüldüm. bende dövme çok severim dövmem var daha gerisi de gelecek kafamda bir motif ve yeri var :) Ya başka bir şeye dönüştürseniz daha acısız olurdu aslında. Dediğiniz gibi şişme su toplaması yapıyor. Dövme mürekkebinin gitmesi için doku yapınızı bozmanız gerekiyor ama %100 silinme yok diye biliyorum .keşke önceden görseydim konunuzu üzerine yeni dövme deseni bile bulurdum lazerle sildirmeyin diye.
Dövmecimde her yerinde dövme olan bir arkadaşımın arkadaşı bu arada tanıdık güvenilir hatta piyasaya göre fiyatı da pahalı ama helali hoş olsun.

Benim yaptırdığım yerde güzel biyerdi daha önce yaptıran tanıdıklarım vardı fakat anlamadım neden böyle oldu , her silme sonrası sürekli bepanthen sürün :cry:
silim sonrası kremleri var onlardan kullanıyorum zaten herhangi birşey olmuyor yanık vs.

ayy çok üzüldüm. bende dövme çok severim dövmem var daha gerisi de gelecek kafamda bir motif ve yeri var :) Ya başka bir şeye dönüştürseniz daha acısız olurdu aslında. Dediğiniz gibi şişme su toplaması yapıyor. Dövme mürekkebinin gitmesi için doku yapınızı bozmanız gerekiyor ama %100 silinme yok diye biliyorum .keşke önceden görseydim konunuzu üzerine yeni dövme deseni bile bulurdum lazerle sildirmeyin diye.
Dövmecimde her yerinde dövme olan bir arkadaşımın arkadaşı bu arada tanıdık güvenilir hatta piyasaya göre fiyatı da pahalı ama helali hoş olsun.
Merhaba benim kapatılacak bir dövme değil maalesef. ve asıl önemlisi dövmeden sogudum :KK43:

X