Döviz ya da Altın Geç mi Kaldım?

cesursincap

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2013
1.079
644
46
Herkese merhaba. Uzun zamandır siteyi takip ediyor ve çok bilgileniyorum sayenizde. Şimdi danışmak istediğim bir konu var. Ayın 27'sinde 120.000 TL bir para gelecek bana. Aslında istesem 1 yıl önce vereceklerdi ama güvenilir yerdeydi onlar her teklif ettiğinde aman kalsın sonra alırım diye diye bu vakte kaldı. Keşke o zaman alıp döviz ya da altın alsaydım. Sizce 2 hafta sonra geldiğinde döviz ya da altın alsam artık geç mi? Alım fırsatı çıkar mı tahmininizce TL olarak beklemeye devam mı etsem bilemedim. Bu arada 3-4 yıl bana lazım olmayacak bu para.

Herkese merhaba. Uzun zamandır siteyi takip ediyor ve çok bilgileniyorum sayenizde. Şimdi danışmak istediğim bir konu var. Ayın 27'sinde 120.000 TL bir para gelecek bana. Aslında istesem 1 yıl önce vereceklerdi ama güvenilir yerdeydi onlar her teklif ettiğinde aman kalsın sonra alırım diye diye bu vakte kaldı. Keşke o zaman alıp döviz ya da altın alsaydım. Sizce 2 hafta sonra geldiğinde döviz ya da altın alsam artık geç mi? Alım fırsatı çıkar mı tahmininizce TL olarak beklemeye devam mı etsem bilemedim. Bu arada 3-4 yıl bana lazım olmayacak bu para.
Bence artik geç oldu gibi. En azından bir miktar döviz yapıp kalani bankaya yatırın vadeli bence ya da bu konulardan çok iyi anlayan birinden yardim alin

Keşke alsaymışmışsınız ama artık geç. Ne yaparsınız bişey diyemem, üstte kalsın diye yorum yapıyorum. Yine de ne yaparsanız yapın ama paranız olduğu gibi kalmasın.

5-10 bin olsa para olarak dursun derdim ama bence şuan geç değil.
Ben doların 15 i göreceğini 6 ay önceden söylemiştim
Gram altında 950-1000 TL bandında olur
Para gelir gelmez bence bu rakamları görmeden alın.
Benim olsa hepsini dolar alırım ama risksiz olsun derseniz altın ve dolar sepet yapın.
Ama tam 1 ocağa bırakmayın.
Para gelir gelmez yapın belki o haftada biraz düşüş olursa kaçırmayın.

Şuan gram altın 815 bu 850 olmadan alınabilir.
Dolar 14.291 şuan bence 13.90-14.25 civarında doları yakalayın alın.
Yatırım için bu rakamlar normal.
Zarar etmeniz çok düşük.
Şimdi ani bir düşüş oldu diyelim dolar 10 a düşmez mümkün değil.
Altında yılbaşında yükselmeyi durdurur Haziran,temmuzda tekrar yükselişe gecer kâr edersiniz.

Şuan gram altın 815 bu 850 olmadan alınabilir.
Dolar 14.291 şuan bence 13.90-14.25 civarında doları yakalayın alın.
Yatırım için bu rakamlar normal.
Zarar etmeniz çok düşük.
Şimdi ani bir düşüş oldu diyelim dolar 10 a düşmez mümkün değil.
Altında yılbaşında yükselmeyi durdurur Haziran,temmuzda tekrar yükselişe gecer kâr edersiniz.
Para elime ayın 27'sinde geçecek. İnşallah yazdığınız seviyelerden yakalar da alırım 🙏 Bir de 3 yıl dokunmayacagim zaten o zaman kara geçmiş olurum diye düşünüyorum. Tabi herşey çok muallak.

Para elime ayın 27'sinde geçecek. İnşallah yazdığınız seviyelerden yakalar da alırım 🙏 Bir de 3 yıl dokunmayacagim zaten o zaman kara geçmiş olurum diye düşünüyorum. Tabi herşey çok muallak.
1 yıl bile dursa yatırım amacıyla yine kar ediliyor.
Dediğim gibi sepet yaparsanız birinden birinden mutlaka artış olucaktir.
Keşke önceki yıl başında alsaydiniz ama vardır bunda da bir hikmet.boyle olsun ama nakit olarak durmasın.

Altinda iyi bir yatirim gramda 1000 liralari bulacagi soyleniyor. Ben olsam temettü hisselerinide arastirir, bir miktar da ondan alırdım ,yerinizde olsam .
YouTube da bununla ilgili videolar mevcut . Ama iyi arastirin.
Daha sonra teknik olarakta o hisseye bakin, ona gore alin. Uzun donemde lar getirecektir o da.

5-10 bin olsa para olarak dursun derdim ama bence şuan geç değil.
Ben doların 15 i göreceğini 6 ay önceden söylemiştim
Gram altında 950-1000 TL bandında olur
Para gelir gelmez bence bu rakamları görmeden alın.
Benim olsa hepsini dolar alırım ama risksiz olsun derseniz altın ve dolar sepet yapın.
Ama tam 1 ocağa bırakmayın.
Para gelir gelmez yapın belki o haftada biraz düşüş olursa kaçırmayın.
Siz miydiniz dolar 8,5 lardayken halen çok ucuz diyen üye ? Günlerdir düşünüyorum kimdi diye bulamadım. Keşke o zamanlar dolar alsaymışım dedim. Çok değil 2 ay önce falandı sanırım.
Ne almasak keşke alsaydım diyoruz gerçi . 2018 de 350 bin civarına almak istediğim araç bu yaz 593 bine nakit veriyorlardı. Alabilecekken almadım ve sadece 6 ay sonra şuan fiyatı 980 bin 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

3 4 yıl dokunmayacaksanız, o yıllar esnasında seçim yaşanacak ülkede. Nasıl bir deneyim bizi bekliyor bilemeyiz. Yatırım tavsiyesi vermek zaten doğru değil ama bu zamanda herhangi bir şeye mutlaka yatırım yapmak lazım buna eminim

TL olarak beklerseniz paranız olduğu yerde durur hatta değer kaybeder risk almak isterseniz dolar olabilir ama sürekli inişli çıkışlı ama altın asla kaybetmez ben şu saatten sonra altının asla düşeceğini sanmıyorum ben olsam hepsiyle altın yaparım bundan 1 yıl önce kuyumcu bir tanıdığımız demişti gram 1000 olcak gülüp geçmiştim şimdi şok icersindeyim büyüklerimiz boşuna hep altın yapmamış valla asla kaybetmiyorsun yapın altın dursun kenarda

Siz miydiniz dolar 8,5 lardayken halen çok ucuz diyen üye ? Günlerdir düşünüyorum kimdi diye bulamadım. Keşke o zamanlar dolar alsaymışım dedim. Çok değil 2 ay önce falandı sanırım.
Ne almasak keşke alsaydım diyoruz gerçi . 2018 de 350 bin civarına almak istediğim araç bu yaz 593 bine nakit veriyorlardı. Alabilecekken almadım ve sadece 6 ay sonra şuan fiyatı 980 bin 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Bendim 🙈
Bu konulara denk geldikçe yazıyorum.
15 olacak dolar demiştim 6 civariyken başladım herkese alın demeye 🤷
Bende de para yoktu ne altın ne dolar aldım.arac alacaktım almadım dediğin gibi şuan hiç alınmaz.
Araç bakmayın zaten artık piyasa normale dönmeden alınmaz.
Ama varsa imkanınız ev alın ev fiyatlari her zaman yükselir.

Geçen sene altın tavanken telaşla aldım, bu sene yine fırlayarak kar ettirdi. Bu ülkede her gün her şey daha beter olduğu için bence geç kalmadınız. Ben döviz altın yapıp araba çevirerek tüm tuşlara basıyorum. Sörvayvır gibi ülke.

Bendim 🙈
Bu konulara denk geldikçe yazıyorum.
15 olacak dolar demiştim 6 civariyken başladım herkese alın demeye 🤷
Bende de para yoktu ne altın ne dolar aldım.arac alacaktım almadım dediğin gibi şuan hiç alınmaz.
Araç bakmayın zaten artık piyasa normale dönmeden alınmaz.
Ama varsa imkanınız ev alın ev fiyatlari her zaman yükselir.
Değerli fikirlerinizi merakla bekliyor olucam bundan sonra ☺️ Peki sizce 15 den artar mı yoksa bu civarlarda duracak mı ?

Değerli fikirlerinizi merakla bekliyor olucam bundan sonra ☺️ Peki sizce 15 den artar mı yoksa bu civarlarda duracak mı ?
Bugün baktım satış 14.95 di ben almadım.
Gram daha mantıklı şuan 2 gram aldım.
Ama daha yükselir eğer alıp 1-2 sene kullanmam derseniz 14.50 - 15.0 bandından alınabilir.
Estağfurullah 🌸

Bugün baktım satış 14.95 di ben almadım.
Gram daha mantıklı şuan 2 gram aldım.
Ama daha yükselir eğer alıp 1-2 sene kullanmam derseniz 14.50 - 15.0 bandından alınabilir.
Estağfurullah 🌸
Dolar icin 20 lirayi bulacak diyorlar, bulabilir de. ama olasi bir degisiklikte , ( belirsiz ortam sonucta ) degismez ama 😅dusebilir de . Bana riskli geliyor.
Gram daha iyi gibi sanki.Gram da dolara bagli ama cok dusmez sanirim ..bundan emin degilim 🤦🏼‍♀️
Suandaki düşüncem bu sekilde

He ben bankadan almayı kastetmiştim canlı altın alamam nereye koycam 😬
Ben canlı alıyorum.
24 ayar gram 845 di bugün.
22 ayar gram 795 di.
950 yi rahat görür banka hakkında şuan bilgim yok makas maçlarda bilmiyorum ama bu bandı dikkate al.
Evde de saklarsin ne olacak kesenin içine koy,o keseyi de saklama kabına köy.sonra at buzluğa 😂

X