Premature Bebekler Dopler akım kaybı nedeniyle erken doğum yapanlar yardım!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Mesajınızı yeni gördüm. O yüzden de geç cevaplıyorum, umarım yazımı okursunuz.

Hastane çıkışı zorlu bir süreç sizi bekleyecek. Ama bu sizi yıldırmasın. Prematüre olduklarından enfeksiyona çok açıklar. doktorunuzun yönlendirmeleri cok önemli bu noktada. Yapılması gereken bir dizi tetkikler olacak ve bunların atlanmaması gerekiyor.

Aklınızdaki soru işaretlerini yazarsanız size yardımcı olmaya çalışırım.
İdilin çok şükür ki ciddi bir sağlık problemi yok. Fakat bağışıklık sistemi zayıf olduğundan hastalığa cok açık.

İnşallah en kısa zamanda yavrunuza kavcusursunuz. Haberlerinizi bekliycem.

UOTE=mucize26;31249359]il-nar hanım
benim bebeğimde 4 aydır küvezde preeklemsiden kaynaklı doğum yaptım 26 haftalık size özelden msj atamadım ama süreçle ilgili kafamda çok soru işareti var yardım edersiniz diye düşündüm, çıktıklarında ne gibi problemler oluyo bakımı için neler gerekli birde herhangi bir sağlık problemi varmıdır idilin şimdiden çok teşekkür ederim Allahım kimseyi evladıyla imtihan etmesin, bütün bebişleri yuvalarına kavuştursun hayırlısıyla...[/QUOTE]

Banada yardimci olun nolur.akim kaybi bende 30 bebekte 28 hafta ile dogum yaptım 890grhaftaya 1 ay olucak kilo alımından başka bi gelisme yok diğer bebekler solunum cihazı dan çıkıyo ama benimki hala cihazda bagirsak sıkıntısı var o çözülmedigi için beslenmede olmuyo ilacli film cekilcekmis allah yardimcim olsun inşallah sağ salim alirim kucagima

Merhaba arkadaşlar.
bebekleriniz için Acil şifalar diliyorum.
"Sedasyam" bana da yardımcı olun demişsin. Elbette, elimden birsey gelirse yardımcı olurum. Ne yapabilirim senin için?

Merhaba rica edicem banada cvp yazın lütfen şuan prenses nasıl nasıl süreçlerle devam ettiniz okusum tüm yazılarınızı bende akım kaybı vardı erken doğdu 27+4 ciğerlerikötü şuan beslenmeyi ertelemişler okaijen veriliyor. Siziz kızınız oksijenle ayrılmış eve sonrasındaki süreçler nasıl gitti yaşlarıbı yakaladımı kiloau büyümesi nasıl bi sıkıntı varmı hastalık olarak.

Merhaba rica edicem banada cvp yazın lütfen şuan prenses nasıl nasıl süreçlerle devam ettiniz okusum tüm yazılarınızı bende akım kaybı vardı erken doğdu 27+4 ciğerlerikötü şuan beslenmeyi ertelemişler okaijen veriliyor. Siziz kızınız oksijenle ayrılmış eve sonrasındaki süreçler nasıl gitti yaşlarıbı yakaladımı kiloau büyümesi nasıl bi sıkıntı varmı hastalık olarak.

Merhabalar,
öncelikle çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
"Yazsam roman olur" denir ya, aynen öyle . O kadar çok sey yazabilirim ki.. ama kısaca özetlemeye çalışayım.
Çok ama çok zorlu bir süreç ama Allah sabrını ve gücünü veriyor inanın.
Kızım yaklaşık 5 ay küvezde kaldı. Küvrezde kaldığı süre boyunca 2 ileri 1 geri gitti. Tam herşey yoluna giriyor derken başka sorunlar çıkıyordu. Sizlerde bunları yaşayacalsınızdır, o yüzden ümitsizliğe kapılmayın.
5 ay sonunda eve oksijen dersteğiyle çıktık. Konularıma bakarsanız orda herşey detaylı şekilde anlatmıştım.
yaklaşık 3 ay kadar da evde oksijen desteği aldı.
Eve oksijen desteği ile çıkmanın yanında emme refleksi de gelişmediği için sonda ile (OG) beslemek durumundaydım.
Yaşılarını 2-3 yaşına gelince yakalıyorlar.

Evde maske ile dolaşıyorduk. 2 yıl kadar misafir yasağımız vardı. Ne kimse geliyor, nede biz gidiyorduk.
Enfeksiyona çok açıklar. Hatta doktorumuz :"Prematüre bebekler anahtar deliğinden enfeksiyonu kapabilir" diyordu. O yüzden de çok dikkatli davranıyorduk. Oksijen mak. bağlı olduğunda sabaha kadar başında annemle birlikte nöbet tutuyorduk. Elektrik kesilirse Oksijen Tüpüne geçiyorduk.

Sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.
Tekrar geçmiş olsun.

I il_nar seni görünce aklıma geldin.
Prensesin Kocaman olmuştur şimdi.
İyisiniz di mi :)
Yoğun bakımdayken hatırlıyorum seneler öncesinden.

I il_nar seni görünce aklıma geldin.
Prensesin Kocaman olmuştur şimdi.
İyisiniz di mi :)
Yoğun bakımdayken hatırlıyorum seneler öncesinden.

Merhaba,
Prensesim 7 yaşında oldu. Artık okullu kocaman bir abla :)

Evet yoğum bakım sürecimiz uzun sürmüştü. Yanımda olan ve desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlara da senin şahsında teşekkür ediyorum. Zor dönemlerimde yanımdaydınız.

Merhaba,
Prensesim 7 yaşında oldu. Artık okullu kocaman bir abla :)

Evet yoğum bakım sürecimiz uzun sürmüştü. Yanımda olan ve desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlara da senin şahsında teşekkür ediyorum. Zor dönemlerimde yanımdaydınız.
Maşallah kuzuya :)
Böyle yıllar sonra çok iyi olduklarını okuyunca çok seviniyorum :)

Merhaba bende kan akimi bozulmasi nedeni ile 28 haftamda 26 haftalik 770 gr sezeryan ile doğum yaptım ama 10 gün yasadi. Ikinci hamilelikte ayni seyi yasadiniz mi yada ikinci dogumda problem olmamasi için nasil yol izlediniz. Yardımcı olursaniz sevinirim.

ınşallah güzel haberler getirmek kısmet olur ozlemcim ve yagmurcum.
Henüz belli olmadı, kültür sonuçları bir haftada belli olabiliyormus. Ama antibiyorik tedavisine baslamıslar. Umarım güzeller güzeli kızım iyileşir. Henüz ventilatörden de cıkarmadılar. Kendisinin ekstübe etmesini bekliyorlarmıs, sürekli tak-çıkar yapmak istemiyorlarmıs. Allahım en kısa zamanda sağlıkla ve hayırlısıyla yavrum kurtulur inşallah ventilatörden ve kendi kendine solunum yapabilir. Dualarınızı eksik etmeyin.... Sizlerin duasına çok ama çook inanıyorum.
Bebeğimiz uzun zamandır entübeydi arada deniyorlardı şimdi 48 saati geçti ekstübe durumda acaba kaç saat sora entübe riski kalkar ortadan siz ekstübe olduğunuzda ne kadar kaldınız

Merhabalar,
öncelikle çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.
"Yazsam roman olur" denir ya, aynen öyle . O kadar çok sey yazabilirim ki.. ama kısaca özetlemeye çalışayım.
Çok ama çok zorlu bir süreç ama Allah sabrını ve gücünü veriyor inanın.
Kızım yaklaşık 5 ay küvezde kaldı. Küvrezde kaldığı süre boyunca 2 ileri 1 geri gitti. Tam herşey yoluna giriyor derken başka sorunlar çıkıyordu. Sizlerde bunları yaşayacalsınızdır, o yüzden ümitsizliğe kapılmayın.
5 ay sonunda eve oksijen dersteğiyle çıktık. Konularıma bakarsanız orda herşey detaylı şekilde anlatmıştım.
yaklaşık 3 ay kadar da evde oksijen desteği aldı.
Eve oksijen desteği ile çıkmanın yanında emme refleksi de gelişmediği için sonda ile (OG) beslemek durumundaydım.
Yaşılarını 2-3 yaşına gelince yakalıyorlar.

Evde maske ile dolaşıyorduk. 2 yıl kadar misafir yasağımız vardı. Ne kimse geliyor, nede biz gidiyorduk.
Enfeksiyona çok açıklar. Hatta doktorumuz :"Prematüre bebekler anahtar deliğinden enfeksiyonu kapabilir" diyordu. O yüzden de çok dikkatli davranıyorduk. Oksijen mak. bağlı olduğunda sabaha kadar başında annemle birlikte nöbet tutuyorduk. Elektrik kesilirse Oksijen Tüpüne geçiyorduk.

Sormak istedikleriniz varsa cevaplayabilirim.
Tekrar geçmiş olsun.
Benim bebeğimde 32+4 küvözde bugün 11.Günü midesine hortumla besleniyor. 8.gün ağzından tüp çıkmiş bebeğe bi şans verelim demişler extübe yani burundan oksijen denediler 2 gün tolere edemedi. Geri entübe oldu. Beslenmeye devam ediyor bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen beni de bilgilendirebilir mi çok çaresizim her gün öyle görmek canımı çok yakıyor.

X