Dolgu yaptıranlar.

chatLaq.

Ne biliiim insanı
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2009
2.068
2
Ya kzlar dr bna bütün azı dislerin cürümüs dolgu gerekio dedi. halbuki hep fırcalarm ama genetikms galiba. nse dha önce dolgu yaptıranlar sze soruorm. eger cürükler cizik seklindeyse cok acı oluomu?

benim çürük diplere kadardı iğnesiz ağrısız yapıldı çok basit bir işlem
bende dişçi korkusu vardı ağlaya ağlaya gidiyordum gözümde boşuna büyütmüşüm sadece çark yaptığı aletin sesi var acı felan yok

benim çürük diplere kadardı iğnesiz ağrısız yapıldı çok basit bir işlem
bende dişçi korkusu vardı ağlaya ağlaya gidiyordum gözümde boşuna büyütmüşüm sadece çark yaptığı aletin sesi var acı felan yok

ay cnm bnm bna ne kdr cesaret verdn saol valla opuyorumnanaktan

bende dün yaptırdım çok ani oldu pişman oldum çünkü birini tam doldurmamış oyuk duruyo öyle yarın tekrar gidicem bukez başka biyere gidicem çok korkuyodum ama kaçınca sorunlar daha da büyüyo yasakkelime

Benimde bi kaç dişimde çizik şeklindeydi, geçenlerde yaptırmıştım, iğne falan yapmamıştı doktor pek acımamıştı. Sadece bi kaç yerde derine inmek zorunda kalmıştı haliyle acı da artmıştı ama öyle dayanılmayacak gibi değil. :1closedeyes:

Benimde bi kaç dişimde çizik şeklindeydi, geçenlerde yaptırmıştım, iğne falan yapmamıştı doktor pek acımamıştı. Sadece bi kaç yerde derine inmek zorunda kalmıştı haliyle acı da artmıştı ama öyle dayanılmayacak gibi değil. :1closedeyes:

bir dis kac dk sürüo?

bende çok korkuyordum ve 21 yaşında eşşek kadar kızı yani. geçen hafta ilk dolgumu yaptırdım ve benimki bayaaa büğyüktü dişimin yarısını oydu. ben iğnesiz cesaret edemediğim için iğneli yaptırdım ama az vurdu ilacı daha dişçi koltuğundan kalktığımda uyuşukluk gitmişti. o kadar az vurmasına rağmen hiç acı hissetmedim. biraz açık tutmaktan çenem ağrıdı iki saat sakız çiğnemez gibi oldum :KK70: diş taşı da vardı onları temizledi biraz uzun süre açık tutmam gerekti :KK70:

bende çok korkuyordum ve 21 yaşında eşşek kadar kızı yani. geçen hafta ilk dolgumu yaptırdım ve benimki bayaaa büğyüktü dişimin yarısını oydu. ben iğnesiz cesaret edemediğim için iğneli yaptırdım ama az vurdu ilacı daha dişçi koltuğundan kalktığımda uyuşukluk gitmişti. o kadar az vurmasına rağmen hiç acı hissetmedim. biraz açık tutmaktan çenem ağrıdı iki saat sakız çiğnemez gibi oldum :KK70: diş taşı da vardı onları temizledi biraz uzun süre açık tutmam gerekti :KK70:

tsk ederm cnm bni rahatlattın.

Kesinlikle iyi bir dişçiye git ve bence ihmal etme. bende korkumdan aylarca gitmedim nokta kadar çürük kocaman oldu. Ağrımaya başlayınca mecburen gittim.

Korkulacak hiçbir şey yok. Çürüğün çok derin değilmiş zaten sadece dişine metal değdiğini hissedersin acı çekmezsin. Eğer çok derin olsaydı sinir uçları yakınlaştığı için acı olabilirdi ama onuda uyuşturmadan yapmazlar. ığneden korkanlarda iğneden önce sıkılan spreyle diş eti uyuşturulduğundan ondada acı minimuma iniyor. Teknoloji çok ilerledi zaten gayet kısa zamanda hallediliyor sorunlar. Arkadaşlar bahsetmiş sorun büyüdükçe tedavi zorlaşır ki hemen hemen her yöntem acısız halledilebiliyor ama diş kaybetme söz konusu olursa hem maddi hem manevi olarak daha zararda olursunuz. Gerçekten korkmaya hiç gerek yok.

Korkulacak hiçbir şey yok. Çürüğün çok derin değilmiş zaten sadece dişine metal değdiğini hissedersin acı çekmezsin. Eğer çok derin olsaydı sinir uçları yakınlaştığı için acı olabilirdi ama onuda uyuşturmadan yapmazlar. İğneden korkanlarda iğneden önce sıkılan spreyle diş eti uyuşturulduğundan ondada acı minimuma iniyor. Teknoloji çok ilerledi zaten gayet kısa zamanda hallediliyor sorunlar. Arkadaşlar bahsetmiş sorun büyüdükçe tedavi zorlaşır ki hemen hemen her yöntem acısız halledilebiliyor ama diş kaybetme söz konusu olursa hem maddi hem manevi olarak daha zararda olursunuz. Gerçekten korkmaya hiç gerek yok.

tsk ederm cnm.

ms09 cok güzel ve dogru anlatmis, bir dis hekimi olarak bende aynisini yazacaktim. alkisalkisalkis
Gercekten korkulacak birsey yok, galiba o kadar derin degillerdir ve cok kücük bir dolguyla cürükler temizlendikten sonra yapilir ve en azindan o cürüklerin büyümelerine engel olursun.
Gecmis olsun, sevgiler :1hug:

benim dişime de dolgu yapılmıştı ama düştü bayada büyük oyulmuştu şimdi ağrıyor ve benimde gitmem gerek dişçiye biraz çekiniyorum ama biliyorum ki bütün korku o koltuğa oturana kadar acımıyor çünki biz gözümüzde büyütüyoruz gerçekten.. geçmiş olsun sağlıcakla...

chatlaq yardımcı olabildiysem gerçekten mutlu oldum geçmiş olsun kaydirigubbakcemile5. olivia teşekkür ederim a.s sevgilerle...

bi kaç sene önce diş agrısı üzerinde gittim herif bana orda dolgu yaptı oyanarken vs vs canım cok acımadı ama sinirlerimi alırken canımın cok acıdıgını söyleyebilirim ve bu sene o dolgulu dişim tekrar agrımaya basladı ve çektirmek zorunda kaldım...

X