Dolap satıcıyı korumuyor

Hani en azından tüketici mahkemesine gitseniz elinizde bir dayanağınız olur karşı tarafın bunu kabul ettiğiyle ilgili. Ben dolapta çok satış yaptım. Bazı alıcılar malesef öyle olabiliyor ben de çok yaşadım hiçbir sorun olmamasına rağmen düşük puan verenler var mesela en gıcık olduğum.
Son çare bu olacak sanırım bir şey çıkacağını sanmıyorum ama..

Kargonun genel müdürlüğüne yazın belki onlar yardımcı olabilir
Şimdi yeni bir şey çıkardılar üzerine kırılacak ibaresi olan kargoların zararını ödemiyorlar, aslında şu var kargo gönderirken kargonun da sözleşmesini kabul etmiş oluyorsunuz yani kıymetli evrak,kıymetli maden, kırılacak eşya kurallarını peşinen kabullenmiş oluyorsunuz. Şirket sözleşmemin olduğu kargoda hasar tazmini çok kolay yapabiliyorum ama şahsi kargolarda yaparlar mı emin değilim, bir deneyin bence
İşte bu kadar bilgim olsa dikkat ederdim saflık bende kulağıma küpe olsun bundan sonra daha dikkatli olurum teşekkür ederim bilgilendirme için

Youtubeda bi video izlemiştim, dolap değil ama m...z isimli sitede, bi kadın paristen alınma, fazla giyilmemiş, şahsen tarzına da hasta olduğum ayakkabıları satmış. Alan kişi defo var deyip geri göndermiş. Ayakkabı bir gelmiş ki hor kullanılmış derileri falan hep yırtılmış. Yani artık satması imkansız. Orada da site alıcıyı tutmuştu maalesef. O tür sitelere güvenmiyorum şahsen. Satarsam letgoda falan elden satarım. Türkiyedeki ikinci el uygulamalarının sistemi yeterince oturmamış maalesef.

Değeri yüksek ürünlerin letgodan satılması en iyisi. Alıcı gelsin baksın, beğeniyorsa parasını ödesin alsın. Diğer türlü alıcı da satıcı da mağdur olabilir. Zaten komisyon ve kargo ücretleri de çok yüksek. Ben olsam ikinci el sitelerine ancak gözden çıkarabileceğim değerde ürünleri satışa koyardım.

2.el alışverişte satışta letgo en güveniliri geliyor. Çok fazla ürün sattım, aldım. Yüzyüze görerek alıp vermek en doğrusu oluyor. Kargoların yaptıkları ortada maalesef.
O kadar parayı sadece yol için değil ürünlerin güvenliğini sağlamak için de alıyorlar nihayetinde.

İnanılmaz gerçekten böyle insanların aynıları başına gelsin inşallah. Bana da küpe oldu bu insanlara güvenilir mi hiç! Kafaları bu kadar kötülüğe nasıl çalışıyor aklım almıyor.
İyi de sizin olayinizda suçlu alıcı değil ki kargo şirketi. Alıcının kırık ürünü iade etmek istemesi hak. Eğer takım halinde kullanılacak bir şeyse hasarsız olanı da iade etmek istemiştir sadece.

Youtubeda bi video izlemiştim, dolap değil ama m...z isimli sitede, bi kadın paristen alınma, fazla giyilmemiş, şahsen tarzına da hasta olduğum ayakkabıları satmış. Alan kişi defo var deyip geri göndermiş. Ayakkabı bir gelmiş ki hor kullanılmış derileri falan hep yırtılmış. Yani artık satması imkansız. Orada da site alıcıyı tutmuştu maalesef. O tür sitelere güvenmiyorum şahsen. Satarsam letgoda falan elden satarım. Türkiyedeki ikinci el uygulamalarının sistemi yeterince oturmamış maalesef.
Zelfist sanırım YouTube kanalı. Oradaki çok uc bir noktaydı. Art niyetli olmadan o kadar büyük hasar mümkün değil çıkmaz.

İşte bu kadar bilgim olsa dikkat ederdim saflık bende kulağıma küpe olsun bundan sonra daha dikkatli olurum teşekkür ederim bilgilendirme için
Aslında bu olayı kargı firmaları çok rahat çözebilmeli. Geçen gün arkadaşıma telefon gönderdim kargoyla. Sigorta yaptırdılar. Ürünün değerine göre değişiyor. Ucuz bir telefonda 50 liraya sigorta 50 liraya gönderim ödedim. Sıkıntı çıksa bile sigorta halledecekti. Maddi değeri yüksek tüm ürünlerde yapılmalı aslında bu. Böylece daha büyük zararlar ortaya çıkmaz.

Ben de geçen bi video izledim adam anlatıyo air jordan satmış dolaptan. Bi güzel gerçek ürünleri alıp sahtesini koyarak iade etmişler adam hiçbişi yapamamıştı. Ben de moon boot satcaktım bunu izledikten sonra vazgeçtim.

Her konuya aynı şeyi yazmaktan bıktım ama bu kdr ahlaksız olduğumuz sürece bu kdr çirkinlikte yaristigimiz sürece asla böyle hayatı kolaylaştıran şeyler yapılmaz çöpe atarım daha iyi, birde arkamdan gülecek nasıl kandırdım diye oldu

Ben geçenlerde sattım sürattı galiba kargo kırılacak ürün kabul etmiyoruz dedi zaten kırılacak ürün değildi ama şaşırdım şubeden şubeye mi değişiyor ki bu?

Kargo şirketi banada iki kere ekstra kargo bedeli çıkardı “neymiş kargonun desi ölçüsü yüksek gelmiş” dolap desteğe bildirdim kargo şirketi çıkan ekstra kargo bedelini ıspatlasın! hiçbir çözüme ulaşmadı, bende bu kadar aciz bir şirketsiniz! dedim. Gönderdiğim son ürün ateş ölçerdi sizce ateş ölçer kaç desi gelir kutusu el kadar
Dolap uygulaması üyelerinin hakkını savunabilmekten ve koruyabilmekten bence çok aciz ve bu kadar basit bir şirket!
Böyle olduğu için çok rahat adam kazıklıyabiliyorlar

Dolapta bende satış yapıyorum, kuralları gayet açık onların sorumluluğunda değil kırılan ürün ama kargo zararı tazmin etmek zorunda. Bunun içinde ürünleri göndermeden önce yanına tarih yazılı bir kağıt koyup resimlerini çekip, en son paketlemenin ve kolinin son halini çekip saklamanız gerekiyordu ki ispatı olsun tazmin edilebilsin. Şu durumda kimse ödemez zararınızı. Bu tür problemler yüzünden kırılacak ürünleri satmayı uzun zaman önce bıraktım sadece diktiklerimi satıyorum artık
İsminiz nedir uygulamada benim@aybarsimherseyim

Böyle kirilacak seyleri sahibindene verin bulunduğunuz ilden elden teslim edin orda kalabalik sehirde iseniz zaten hemen alici cikar en temizi en guzeli .gecmis olsun genelde bisey çıkmıyor zaten ona o oona suc atiyor sizi bezdiriyorlar

Eğer ambalajlamayı iyi yaptıysanız kargo şirketine başvurmanız gerekiyordu zararınız karşılanıyor alıcı kişinin başvurması gibi de saçmaca bir durum var ve alan kişi de hiç uğraşmıyor iade ediyor benim de bir kez porselen bir üründe başıma geldi alıcı kargo şirketine gitmek istemedi ve alan kişiye zararı ödedim üstelik en sevdiğim kendimin kullanmaya kıyamayıp sattığım baharat takımım çöp oldu cam ürünleri çok ama çok iyi ambalajlama yapmanız gerekiyor kargo şirketleri çok hoyrat davranıyor bu yüzden uzun süredir o uygulamalarda kırılacak ürün satışını bıraktım ambalaj parası kârımı geçiyor

Değeri yüksek ürünlerin letgodan satılması en iyisi. Alıcı gelsin baksın, beğeniyorsa parasını ödesin alsın. Diğer türlü alıcı da satıcı da mağdur olabilir. Zaten komisyon ve kargo ücretleri de çok yüksek. Ben olsam ikinci el sitelerine ancak gözden çıkarabileceğim değerde ürünleri satışa koyardım.
Letgo çöp oldu yeni versiyonu ile çok kullanıcı kaybetti artık orada satış da alış da oldukça güçleşti

2.el alışverişte satışta letgo en güveniliri geliyor. Çok fazla ürün sattım, aldım. Yüzyüze görerek alıp vermek en doğrusu oluyor. Kargoların yaptıkları ortada maalesef.
O kadar parayı sadece yol için değil ürünlerin güvenliğini sağlamak için de alıyorlar nihayetinde.
Letgoyu artık kullanabiliyor musunuz doğru dürüst kullanıcı kalmadı güzel kâr marjım vardı orada şuan girmiyorum uygulamaya beni Dolapa sevketmek zorunda bıraktı ilanları ne gören var ne yazan var

Letgoyu kullanabiliyor musunuz artık çok kullanıcı kaybetti ilanlara bakan bile yok her gün satışımın olduğu uygulamada ilanlarıma yazan bile yok

X