Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Dökülen Sac Hakkinda Bilmediklerimiz

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

dolores

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
53
0
36
arkadaşlar benim yıllardan beri saç dökülmesi problemim var.birçok şampuan,yağ,serum hatta hap kullandım ama sonuç alamadım en sonunda doktora gitmeye karar verdim ve bakın neler öğrendim:

-hiç bir şampuan saçı dökmez ve saç çıkarmada etkili olmaz.doktorun bana söylediği şeyi aynen aktarıyorum:"bir ağacın yapraklarını yıkayarak kökünü güçlendiremezsiniz."

-saç için kullandığımız yağların saç dökülmesi üzerinde bir etkisi yok,bakım yapmak için kullanabiliriz.Ama saç için en sağlıklı yağ:zeytinyağı!fakat saçımıza sürmüyoruz,yemeklerimizde bol bol zeytinyağı kullanıyoruz yani saçımızı içten besliyoruz.

-ısırgan otu saçlar için çok faydalıymış,tabiki yemeğini yapıyoruz yada çayını içiyoruz.

-Güzellik merkezlerinde uygulanan saç mezoterapiside kökü beslediği için faydali olabiliyormuş.

kızlar doktorun sürekli tekrar ettiği şey şu:saç DAMARDAN beslenir.dışarıdan alacağımız önlemler bunu engellemez.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN,STRESLİ BİR HAYATTAN UZAK DURUN BOL BOL ZEYTİNYAĞI TÜKETİN VE BİR AN ÖNCE DOKTORA GİDİP KAN TAHLİLİ YAPTIRIN!

Saç dökülmeniz genetik olsa bile TEDAVİSİ VARMIŞ bu da çok sevindirici.

Nice sağlıklı ve güzel saçlı günlere:)

çok teşekkürler verdiğin bilgiler için arkadaşım ama çok ilginç zeytin yağı içine 1 yumurta sarısı katılarak sürüldüğünde çok iyi geliyor aslında.. sağol bilgiler için :)

kızlar evet zeytinyağı saça sürüldüğünde çok faydalı ama bunu sadece bakım amaçlı kullanabiliriz yani saç çıkarmada etkili değil!uzman dermatolog bişiler biliyodur heralde dimi:))

kızlar evet zeytinyağı saça sürüldüğünde çok faydalı ama bunu sadece bakım amaçlı kullanabiliriz yani saç çıkarmada etkili değil!uzman dermatolog bişiler biliyodur heralde dimi:))

valla biliyorlardır onca yıl boşa okudukları yok herhalde amaaaaaa zeytinyağı ve yumurta sarısı aşırı saççç dökülmemiii engellediiiiiiiii dediim sadece yani ben de işe yaradığını söyledim doktorlar birşeyyy billmiiyoorrlarrrr deeemmmeeediiimmm şakkıdı

canım bende onun için söylememiştim,eminim saçına iyi gelmiştir:) ama artık öyle çok bunaldım ki şu saç dökülmesinden doktor ilah gibi valla gözümde:)

canım bende onun için söylememiştim,eminim saçına iyi gelmiştir:) ama artık öyle çok bunaldım ki şu saç dökülmesinden doktor ilah gibi valla gözümde:)

haklısın canım yeter ki canımız yanmaya görsün herşeyi üflüyoruzz elmayı bile vallaaa :roflol: herşey için önce dr a.s

kesinlikle!bunca yıl niye zaman kaybetmişim hiç bilmiyorum!!ama noldu???GİDEN SAÇIMDAN OLDU Bİ TUTAM KALDI WALLA:KK43:(( koşun doktora koşun!

benim de saçlarım öyle bırakmıştı ki beni sanki kemoterapi sonrası saç dökülmesi boyutuna ulaşmıştı. Dertaloloğa gittim bana FOLTENE ACTIVE die bir şampuan verdi ve 3 ay kullanmamı söyledi. çok şükür işe de yaradı. ve hatta yeni saçlarıma da kavuştum Allah'a şükür. kontrole gittim ve DOLORES in dediği gibi beslenmeyi yine vurguladı ve destek olarak sypradyn verdi. paylaşmak istedim. :)

benim de saçlarım öyle bırakmıştı ki beni sanki kemoterapi sonrası saç dökülmesi boyutuna ulaşmıştı. Dertaloloğa gittim bana FOLTENE ACTIVE die bir şampuan verdi ve 3 ay kullanmamı söyledi. çok şükür işe de yaradı. ve hatta yeni saçlarıma da kavuştum Allah'a şükür. kontrole gittim ve DOLORES in dediği gibi beslenmeyi yine vurguladı ve destek olarak sypradyn verdi. paylaşmak istedim. :)

ne kadar sürede eski saçların çıktı canım?

çok teşekkürler verdiğin bilgiler için arkadaşım ama çok ilginç zeytin yağı içine 1 yumurta sarısı katılarak sürüldüğünde çok iyi geliyor aslında.. sağol bilgiler için :)

:uhm:
canm o yumurta kukousunu nasılçıkarıyorsun sonra ben bir kere denedim 3 kez şampuanladığım halde koku çıkmadı ayy çok rahatsız edici bişey varmı bunun bir püf noktası:uhm:

kızlar bugün gittiğim doktordan kan tahlili sonuçlarımı aldım.demir eksikliği ve tiroid ile ilgili bir problem çıktı ki biliyorsunuz bunlar saç dökülmesinin temel sebeplerindendir.Doktor ilaç verdi ve 2 ay içerisinde sonuç alabileceğimi söyledi..Kullandığım şampuanlar,saçıma sürdüğüm yağlar,serumlar demir eksikliğimi gideremezdi,tiroid salgılarımı düzenleyemezdi değil mi boşuna zaman kaybetmişim yıllarca!tekrar söylüyorum kızlar saçınız dökülüyorsa mutlaka doktora gidin!

Haklısın arkadaşım ben de bu sıralar doktora gidicem saçlarım için,bazen ne kadar ihmal ediyoruz sağlığımızı

Çevremden duyduğum şeyi yaptım gittim upuzun saçlarımı kestirdim dökülmesi dursun diye ama hiçbir faydasını görmedim hızla dökülmeye devam etti,sorun içten kaynaklanıyor o yüzden çözümüde içimizde aramalıyız ama dışardan bakım yapmamızında zararı yok faydası var çünkü daha güzel görünüyorlar böylece.

Çevremden duyduğum şeyi yaptım gittim upuzun saçlarımı kestirdim dökülmesi dursun diye ama hiçbir faydasını görmedim hızla dökülmeye devam etti,sorun içten kaynaklanıyor o yüzden çözümüde içimizde aramalıyız ama dışardan bakım yapmamızında zararı yok faydası var çünkü daha güzel görünüyorlar böylece.

evet canım doktorun dediği şey de aynı aslında,bakım yapmamızın hiç bi sakıncası yok,saçlarımız canlanır,dolgunlaşır ama önemli olan bu bakımların saç çıkarmayacağıdır..saç dökülmesi bir sağlık problemidir bunun bilinmesi lazım...

X