Doktorlar dişimi çekmiyor bir yol gösterin :(

Mavikelebenk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2021
1.023
863
Arkadaşlar moralim çok bozuk. Sol alt gömülü dişim sinire baskı yaptığı için çenemde karıncalanma oldu. Çene cerrahı buldum tomografi istedi ve çok kötü şeyler söyledi. Sinir dişin içinden geçiyormuş ve kökü çeneme yakınmış. Cerrah olduğu halde ben çekmem dedi. Kalıcı hasar verebilirmiş. Üni hastanesinde genel anesteziyle çektir dedi. Üni hastanesinde ise randevu yok Napıcam bilmiyorum koskoca ankarada dişimi çekecek birinş bulamadım. Benim gibi olan var mı?

Çok geçmiş olsun benzerini annemin arkadaşı yaşamıştı yanlış hatırlamıyorsam sinirde ki dişi öyle kök salmış ve birbirine kilitlenmiş, doktorun çok zamanını almış ama oda fakülte de çektirmişti ya ısparta ya da denizliydi. Evet bazı doktorlar risk almıyor bu iyi bi şey bence en azından güvenmediği halde geçiştirmemiş. Benim de sinirde randevu aldım fakülteden kasımı bekliyorum. Sizde takip edin mutlaka gelir randevu.
Bana da sinirde dediler sadece ama uyuşma olmaz, kötü bi şey olmaz vs. demediler zaten cerrahla muhattap bile etmediler sadece ameliyata girecekmiş. Ama öylece durması da kötü.

Çok geçmiş olsun benzerini annemin arkadaşı yaşamıştı yanlış hatırlamıyorsam sinirde ki dişi öyle kök salmış ve birbirine kilitlenmiş, doktorun çok zamanını almış ama oda fakülte de çektirmişti ya ısparta ya da denizliydi. Evet bazı doktorlar risk almıyor bu iyi bi şey bence en azından güvenmediği halde geçiştirmemiş. Benim de sinirde randevu aldım fakülteden kasımı bekliyorum. Sizde takip edin mutlaka gelir randevu.
Bana da sinirde dediler sadece ama uyuşma olmaz, kötü bi şey olmaz vs. demediler zaten cerrahla muhattap bile etmediler sadece ameliyata girecekmiş. Ama öylece durması da kötü.
Gerçekten çok can sıkıcı bi durum. Korektomi diye bir yöntem varmış onu önerdiler bana. Kökü bırakıp üstü çekiyolarlmış

Gerçekten çok can sıkıcı bi durum. Korektomi diye bir yöntem varmış onu önerdiler bana. Kökü bırakıp üstü çekiyolarlmış
Özelde mi? Birkaç ceraahı daha arayın bence onların da fikirlerini alın tabi ki hiçbir doktor %100 sorun olmaz diyemez ancak en azından daha önce bu ameliyatı gerçekleştirdim başarılıydı yaparım diyen biri olsa sizi daha rahatlatır.

Çok geçmiş olsun. Üniversite hastanesi veya varsa bağımsız devlet dış Hastanesi'ne bir şekilde en başta gidin. Özele girince çıkış yok resmen...çok aşırı masraflı.

Banada devlette oyle dedıler sınıre cok yakın rısklı bız yapamayız unıversıteye gıt.
Cok korka korka gıttım 10 dk sürmedi ben anlamadım okadar korku bosaymıs dedım

Arkadaşlar moralim çok bozuk. Sol alt gömülü dişim sinire baskı yaptığı için çenemde karıncalanma oldu. Çene cerrahı buldum tomografi istedi ve çok kötü şeyler söyledi. Sinir dişin içinden geçiyormuş ve kökü çeneme yakınmış. Cerrah olduğu halde ben çekmem dedi. Kalıcı hasar verebilirmiş. Üni hastanesinde genel anesteziyle çektir dedi. Üni hastanesinde ise randevu yok Napıcam bilmiyorum koskoca ankarada dişimi çekecek birinş bulamadım. Benim gibi olan var mı?
Evet sinirin içinden geçmesi tehlikleli bir durum. Bunu her cerrah yapamaz. Her hastanede yapılabilecek bir işlem değil. Birçok riskleri var sinir sonuçta. Kalıcı hasarlar kalabilir. O yüzden tam teşekküllü bir yerde, işinin ehli bu konuda da deneyimli bir cerrahın dişi çıkarması gerekir. Ne yapıp edip randevu ayarlamaya çalışın. Gerekirse her gün arayın. Ihmal etmeyin. Insallah en kısa sürede hallolur hayırlısıyla. Güzel bir şekilde kurtulmanızı dilerim. Benim de gömülü dişim iltihaplanıp durdu. Bana yamuk gibi geliyordu, daha yeni ortodonti tedavim bitmişti ve diğer dişlerimi ittirebilir diye çene cerrahına gittim. Tomografi sonucu sinir köklerine yakın ama riskleri alırsan çekerim dedi. Ama benimki illa çekilmesi gereken bir durumda değildi, açısı gayet düzgündü . O yüzden riske atıp çektirmek istemedim. Cerraha kalsa hepsini de tek seferde çeker. Gittiğiniz cerrahın dürüstçe risklerinden bahsedip, yapamayacağı bir işe kalkışmaması da güzel. Basit işlemlerde bile bir sürü komplikasyon gelişebiliyorken sinir ile iç içe bir 20 lik diş çekimi gerçekten her cerrahın girişebileceği bir durum değil. Tabii ki illa bir komplikasyon gelişecek diye bir şey yok, belki de çok kolay geçip hemen kurtulabilirsiniz. Ama tedbir almakta fayda var.

X