Lazer Epilasyon Doğum yaptıktan sonra tüyler yeniden çıkar mı?

ladismack

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2012
155
-1
Kızlar merhaba,

Bir sorum olucaktı sürekli aklıma takılıyorç Lazer veya iğneli epilasyon yaptırdık diyelim. Sonra doğum yaptık. Doğumdan sonra hormanlar değişiyor diyorlar.. Acaba tüyler yeniden çıkar mı? Yani diyeceğim şu ki önce doğum yapıp sonra mı epilasyon yaptırmalı yoksa doğumun böyle bir yan etkisi olmaz mı?

Kimsenin bu konuda bir fikri yok mu acaba? Lazer yaptırmış ve sonra doğum yapmış bayanlar?

Kızlar merhaba,

Bir sorum olucaktı sürekli aklıma takılıyorç Lazer veya iğneli epilasyon yaptırdık diyelim. Sonra doğum yaptık. Doğumdan sonra hormanlar değişiyor diyorlar.. Acaba tüyler yeniden çıkar mı? Yani diyeceğim şu ki önce doğum yapıp sonra mı epilasyon yaptırmalı yoksa doğumun böyle bir yan etkisi olmaz mı?
Hayır çıkmıyor. Ben yaptırdım ve yaptirdigim yerlerde doğumdan sonra tekrar çıkmadı. Ama göbeğimde kıllar çıktı oda hamileyken aldım o sebeple kaldı. Almanyanın dökülür muydu bilemiyorum.

yakın tarihte gebelil düşünüyorsanız olmaz zaten en az 2 yl gibi bir süreye ihtiyacınız var 6 ayda son filan hikaye b unlar kılın durumuna göre çok farklılık gösteriyor.

Kızlar merhaba,

hormanlarla alakalı bir durummuş ama bir çok kişide hamilelikle beraber tekrar çıkmaya başlıyormuş. Bende bekarım sırf böyle söyledikleri için yaptırmadım bnde :KK1::KK1:

Yani aklım karıştı. Kimisinin çıkıyor kimisinin çıkmıyor.. Ayrıca doğum yapmamış bayanların genital epilasyon yaptırması da sakıncalı deniyor.. Vallahi ne yapsam şaşırdım. 1 sene sonrası için belki hamilelik düşünebilirim henüz.. Yani zamanım var gibi. Fakat onca çektiğimin boşa gitmesinden korkuyorum.. Benim gibi olan herkes için durum aynı sanırım. Sonuçta ya gerçekten hormanlar kıl köklerini etkiliyorsa? Bunu bir doktora sormak en iyisi sanırım..

Yani aklım karıştı. Kimisinin çıkıyor kimisinin çıkmıyor.. Ayrıca doğum yapmamış bayanların genital epilasyon yaptırması da sakıncalı deniyor.. Vallahi ne yapsam şaşırdım. 1 sene sonrası için belki hamilelik düşünebilirim henüz.. Yani zamanım var gibi. Fakat onca çektiğimin boşa gitmesinden korkuyorum.. Benim gibi olan herkes için durum aynı sanırım. Sonuçta ya gerçekten hormanlar kıl köklerini etkiliyorsa? Bunu bir doktora sormak en iyisi sanırım..

lazerın hıcbır sakıncası yok sadece kıl köklerıne kdr atışı var kı dermotologumda öyle dedı ben yaptırıyorm ve ılk defa duyuyorm hamılelıkten snra yenıden cıkıyor dendıgını cok kararsız kaldıysan doktor sitesı var orda bır dermotologa sorabılırsın ucretsız soru sormak :KK14:

Hamilelik sonrası bu tarz değişiklikler olduğu pek görülmemiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kızlar merhaba,

Ben 4 seansta hamile kaldim ve ara verdim yasir vurdugum icin yada hamilelik tekrar cikti dokulenler bazi yerler zaten hemen hepsi dokulmemisti kil kokune gore degisiyor glb

Yaptırdınz mi sonuç ney

Yaptırdınz mi sonuç ney
Merhaba ben 8 sene önce bekar iken yaptirdim iyikide yaptırmışim diyorum kil tuy almayi unutmustum resmen evlendim cok sukur bir evladim oldu hamilelikden sonra tek tük rahatsiz etmiyecek sekilde cikti asla eskisi gibi cikmadi simdi tekrar bir 3 seans gidecegim cikanlar tekrar dökülsün diye koltuk alti üst bacak hic cikmadi alt bacak ve genital az bir sekilde cikti arastira lar icin yazayim dedim

Kisiye gore degisir mi bilmem ama 7 sene evvel dogum yaptim, ondsn 3 yil once yaptirmstm hic kil cikmadi hala cikmadi cok sukur.2. Hamileligim bu, hala yok

X