Doğtaş ve kelebek mobilya rezaleti

Tüketici mahkemesine dava açın. Genelde tüketici lehine kararlar verilir.

Merhaba arkadaşlar ,

Yeni evlenecek ve mobilya alacak olanlara duyurulur , bundan 1 yıl önce düğünde Evimi Doğtaş ve kelebek mobilya ya güvenerek onlardan aldigim ürünlerle dosedim

Çok pişmanım sakin kapısından bile geçmeyin ,
Dolap kapağı arızalı
Konsol üst tabla kırık
Sandalye ayakları yamuk 6 adet
2li koltuk çökme
3lu koltuk çökme
Döşemede ip hataları
Köşe Takımı çökme

Durum bu ve 2015 temmuz ayında teslim oldu ürünler o günden bu güne bekliyorum sürekli teknik servis yönlendireceğiz deyip geçiştiriyorlar

Sadece Bilginize...

Ben de bi sene önce evimi İstikbal'den düzdüm o da bi halt değil çok kötü

Merhaba arkadaşlar ,

Yeni evlenecek ve mobilya alacak olanlara duyurulur , bundan 1 yıl önce düğünde Evimi Doğtaş ve kelebek mobilya ya güvenerek onlardan aldigim ürünlerle dosedim

Dolap kapağı arızalı
Konsol üst tabla kırık
2li koltuk çökme
3lu koltuk çökme
Döşemede ip hataları
Köşe Takımı çökme

Durum bu ve 2015 temmuz ayında teslim oldu ürünler o günden bu güne bekliyorum sürekli teknik servis yönlendireceğiz deyip geçiştiriyorlar

Sadece Bilginize...
Tüketici mahkemesine basvurabilirdiniz bizimde başka bir mağazada oldu teşhir ürünü yollamışlar, biz sadece degsitirmelerini istedik yapmadılar , mahkemeye verdik yaklaşık 2 yil sürdü temyiz süresiyle parayi verip mobilyaları aldılar...

Bende oturma odama kelebekten aldım ama hiç bir şikayetim olmadı .tamamen şans tüketici mahkemesi.ne başvurun çok beklemissinz

canım bende bu yaz engince mobilyadan salon takımı aldım ekstra sert istemiştik minderi .normal yumuşaklıkta göndermişler garantisi 2 sene sanırım ..servis geldi ve minderi 1 haftada değiştirdi..sizinki 1 seneyi geçmiş

Mobilya işinde çok bilindik markalar prosedürler vs sebebiyle problemleri çözemiyor bir türlü. Birinin çıkan maliyeti üşenmesı lazım firma büyüdükçe müşteriye kusur bulma peşinde oluyorlar. Engince de buyuk magaza ama kelebek veya dogtas kadar degil. Gercek mobilyacılardan almak önemli.

Tüketici mahkemesine basvurabilirdiniz bizimde başka bir mağazada oldu teşhir ürünü yollamışlar, biz sadece degsitirmelerini istedik yapmadılar , mahkemeye verdik yaklaşık 2 yil sürdü temyiz süresiyle parayi verip mobilyaları aldılar...

Bu mudur yani çözüm. 2 yıl sürüyor. Kaybederse en basinda yapması gerekeni yapıyor. Ne fena. Bu işin biz tazminatı olmalı. Sonuçta sen yeni ev kuruyorsun seni o mobilyalar ile 2 yıl boyunca yaşamak zorunda bırakmışlar.

Evet hepsi beni buldu malesef arıyorum yapmayacagiz demiyorlar ki yapacağız diyorlar hep erteleniyor ayrıca yalovadayiz merkezi biryer.

Yalova'da olmanız bence sorun. Yani sorun Yalova 'nin şubelerinde...

BEn kibar ve sinirlenmeden sakin bir ses tonu ile konuştukça böyle oldu durum bugünden sonra farklı davranmaya karar verdim yani artık nasıl ilerler işler bilmiyirum

Mobilya işinde çok bilindik markalar prosedürler vs sebebiyle problemleri çözemiyor bir türlü. Birinin çıkan maliyeti üşenmesı lazım firma büyüdükçe müşteriye kusur bulma peşinde oluyorlar. Engince de buyuk magaza ama kelebek veya dogtas kadar degil. Gercek mobilyacılardan almak önemli.

rakam olarak bakıldığında engince gerçektende istikbal Doğtaş gibi firmalardan daha fazla ama satış sonrası çok çok önemli şimdi mobilya alacak olsam şikayet vardaki kayıtlı şikayetlerş inceler ona göre hareket ederim

Yemek masam, konsolum ve tv ünitem Doğtaş. Aldığıma alacağıma pişman etmişlerdi getirene kadar. Enza'dan aldıklarım hiç öyle olmamıştı oysa dedikleri gün gelmişlerdi. Doğtaş kuruluma akşam 9'da gelip 11'de gitti düşünün ciddiyetsizliği. Taşındım masam sallanıyor ayakları sağlam değil. Zaten bana da ders oldu bi daha al ikea'dan tepe tepe kullan eskiyince yenisini al ! En güzeli bu vallahi.

Bu mudur yani çözüm. 2 yıl sürüyor. Kaybederse en basinda yapması gerekeni yapıyor. Ne fena. Bu işin biz tazminatı olmalı. Sonuçta sen yeni ev kuruyorsun seni o mobilyalar ile 2 yıl boyunca yaşamak zorunda bırakmışlar.
Evet aslinda cok buyuk sıkıntılar yaşadık keşif için gelmelerini bekledik eşyayı kullanmadık cok bu arada tayin olduk ev orda durdu biz esyamizi alip gelemedik... ilk kararda tazminat verildi zaten acmsitik ama temyizde vermediler gerçi sansimiza çıkan mahkemeden kaynakli genelde veriliyor bize bakan tüketici mahkemesinin standart uygulamasi esyayi kullandın maduriyet olmadığı 2013 nisan ayinda almsitik 2015 kasimda sonuçlandı... bu arada çocuğum oldu vs...tabi aldığın parayı verdiler bu sürede mobilya fiyatları arti vs vs

benim de mobilyalarım doğtaş..hiç sıkıntı yaşamadım..ama koltuklarında çökme sık yaşanıyor sanırım..başka yerlerden de aynı şikayetleri duymuştum..ama mobilyaları çok kaliteli gerçekten..
ben doğtaştan almıştım herşeyimi.8 yıl oldu 1 kez de taşındım üstelik.servisi hala aktif çalışıyor.
mobilyalar koltuklar çok sağlam ,kumaşlar da çok kaliteli.ben çok memnunum..[/QUOTE

Merhaba arkadaşlar ,

Dolap kapağı arızalı
Konsol üst tabla kırık
2li koltuk çökme
3lu koltuk çökme
Döşemede ip hataları
Köşe Takımı çökme

Sadece Bilginize...
Canm 4 yıl once bende dogtaştan yatak odasi takimi almıştın 1 yil dolmadan

lake beyaz takimın rengi krem rengine döndu temizlik vs kurallarina dikkat ederek kullandm üstelik ama

ürunlerin 5 yıl garantisi var servis geldi ve komple degiştirdi.tüketici haklarina şikayette bulun istersen.

Doğtaşin tek sacmalıgi mobilyayı tasınma durumunda kendin parçalar

san yada kendin kurarsan garantisini iptal ediyolar onlara yaptirmak zorundasın bunada dikkat et.

yemek takımım salonum ve yatak odam doğtaş köşe takımım enza şu ana kadar hepsi taş gibi 4 yıldır kullanıyorum.
eşya olayında şansa inanıyorum. hiç beklemediğin şeyleri yıllarca kullanabiliyorken pahalı marka ürünleri çok daha kısa süre kullanıyor olabiliyoruz. arçelik buzdolabımın garantisi biter bitmez bozuldu mesela motorı değişti 400 tl ödedim.

benim de mobilyalarım doğtaş..hiç sıkıntı yaşamadım..ama koltuklarında çökme sık yaşanıyor sanırım..başka yerlerden de aynı şikayetleri duymuştum..ama mobilyaları çok kaliteli gerçekten..
benim oturma odası krem renkli üstelik ,ve devamlı kılflarını yıkıyorum.oğlum 6 yaşına geldi dökülenin haddi hesabı yok üstüne:) buna rağmen hiçbirşey olmadı.çökme olmadı benimkilerde.

Kelebek mobilya rezalet bir firma. annem yatak odası aldı aynasını taşırken kırmışlar. yapılacak dendi. 3 yıldır ses yok 900 kez aradık ne gelen var ne giden

X