Dizilerde en mantik dışı bulduklarımızı paylaşalım

Jeandarkk

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2019
493
446
37
Gerçekten artık bir yerlere yazmasam çatlayacağım, saçmalık larla dolu diziler resmen zekâmızla dalga geçiyor. Ilk ben başlayayım mesela: Kadın dizisi'nde Bahar karakterini küçükken annesi terk etmiş başlı başına tramva üstüne babası kendini asarak ölmüş hem de bahar bunu görmüş üstüne bir de kocası nin öldüğünü zannederken kız kardeşi ile aldatıldığı düşüncesine varmış,hastaligi sebebiyle ölümlerden dönmüş bunlardan psikolojisi bozulmamış mükemmel bir anne çocuklarına en ufak kızmıyor bile diger tarafta mutlu bir cocukluk gecirmis anne babasının üstüne titrediği şirin manyak
Sizce de saçma değil mi yahu ?

e buna gelene kadar sarpın aslında ölmemesi, herkesin bahar ve çocuklar öldü demesi ama sarpın hiç nüfus kayıt örneği filan almaması... türk dizilerinde her şey saçmalıklarla dolu. kötü karakter çok kötü, iyi karakter tam bir melek...
Ya bir de ailesine para vermek için gönderdiği adamın şirinin lafiyla baharın öldüğüne inanması ki her imkanları var bir nüfus müdürlüğüne gitse öğrenirdi:))))

Game of Thronesdaki Starbucks bardağı gayet mantıksızdı bence :KK70:

2273651

Ya bir de sen anlat karadeniz diye bi dizi vardı birkaç bolum dayanabildim Allah ım bu kadar işkence sahnesi... psikolojisi normal insanlar bunu izleyemez izlese normal kalamaz çok korkunç şeyler vardı, orda da anlamadigim bu kadın hapis hayatı yaşıyor işkence görüyor her kaçmaya çalıştığında yakalanıyor neden adamı öldürmüyor öldürse kendini müdafadan zaten serbest kalır adam o kadar manyak kalmasa bile hapis daha iyidir en azından işkence yok orda üstüne adamın malı da kadına kalır, çıktığında güzel bir hayat sürer ama bu habire kaçıp habire işkence görüyor parmaklarını kırmak nedir ya senarist in hayal gücü halkın akıl sağlığıyla oynuyor dahası şiddeti normallestiriyor

Hercai dizisine denk geldim de şimdi gıcık oldum, doğu dizisi çekiyorlar ama ne bi şive var ne başka bisey, şiveden anladıkları "yapiyoR, geliyoR" gibi sadece R harfini vurgulamalari. Bazisi da K yi hafif girtlaktan söylemeye çalışıyor ama olmuyo cok yapay. Zaten şiveli konuşma konusunda yabancı damat dizisinden daha iyisi olmadi bence muhtesemlerdi. "Gaaraman anam nolucuu" :)

Hercai dizisine denk geldim de şimdi gıcık oldum, doğu dizisi çekiyorlar ama ne bi şive var ne başka bisey, şiveden anladıkları "yapiyoR, geliyoR" gibi sadece R harfini vurgulamalari. Bazisi da K yi hafif girtlaktan söylemeye çalışıyor ama olmuyo cok yapay. Zaten şiveli konuşma konusunda yabancı damat dizisinden daha iyisi olmadi bence muhtesemlerdi. "Gaaraman anam nolucuu" :)
Aklima dusurdunuz simdi diziyi :-) aski memnuya takmistim kisa kisa izliyordum.Yabanci damata gecis yapayim da biraz gülerim :-)

Türk dizilerinde mantıklı olan neredeyse hiçbirşey yok. O yüzden izlemiyorum. Yaz gelince meyve isimli diziler çıkıyor. Şehitler oluyo ardından bütün kanallarda askerli dizi. Eskiden de töreli diziler meşhurdu. Kan davası bitince modası geçti. Mafya tipli adamların başrol olduğu diziler hic bitmiyor zaten. O yüzden yabancı dizilere dadandım. Daha az saçma

Yabancı dizide "the100" tavsiye ederim
Bilimkurgu olmasına rağmen fantastik değil herşeyi mantıkla açıklıyor ve konusu aslında çok gercekci

Turk dizilerini izlemiyorum bir kac senedir ara ara fragmana denk geldiklerim yetiyor cok sacma buluyorum. Annem sayesinde hint dizilerine merak salmistim bir kac begendigim vardi bitince onlari da biraktim hint dizileri daha masum opusme sahnesi bile yok 😂

Aşkın Bedeli dizisi de saçmalıklarla dolu bir başka diziydi. Kadının karnı burnundayken ince topuklularla adeta maratondaymış gibi koşmasını hala unutamam.:KK70:
Bir de Türk dizilerinde genelde hamile kadının karnı haftalarca, aylarca yoktur ama doğum zamanı bir bakmışız kocaman bir şey olmuş.:KK70:
Bir kızı seven en az 3 kişi olur.:KK70:
Milletin başka işi yoktur, tek dertleri " ya benimsin ya kara toprağım" diyerek çeşitli kötülükler yapmaktır.
Hemen hemen tüm Türk dizilerinde trafik kazası, silah, bıçak, kaçırılma olur. Bir de alttan bir müzik verirler, ben de " ay çok heyecanlı" deyip dalga geçerim.:KK70:
Dizilerde illa bir zenginlik/ fakirlik olayı olur. Aradaki ekonomik fark ise uçurumdur. Gecekondu vs. Villa/Köşk :KK70:

Hangi diziye güzel dediysem bölümler ilerledikçe saçmaladı. Zekama hakaret ediyorlar resmen. İkinci bahar gibi diziler ne güzeldi ah ahh

Tabi bir de dizilerdeki kadınlar sosyoekonomik durumu ne olursa olsun çoğunlukla evde full makyaj gezerler, saçları her zaman fönlüdür mesela fakir kızı oynasa da o oyuncu asla bakımından ödün vermez..

X