diyette tıkandım :( :(

LeucotheaThemis

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2021
1.207
1.661
pandemi, evlilik, online eğitim vs vs derken hayatım boyunca hiç olmadığım kilolara gelmiştim. kimisi için belki büyük rakamlar değil ama henüz 30 yaşına gelmemiş, doğum/hamilelik vs bir süreç yaşamamış, herhangi bir rahatsızlığı olmayan benim için normalde 53-55 kilo aralığında olan vücudumun 70 sınırına dayanması çok moral bozucuydu. Bu yüzden önce kendim iş hayatına atılmanın da etkisiyle biraz kilo verdim sonra yaklaşık 2.5 ay kadar diyetisyene gittim ve bu 2.5 aylık süreçte ancak 5 kg verebildim. üstelik ketojenik+i.f gibi oldukça sert yöntemler izlememize ve listelere mümkün olduğunca sıkı sıkıya uymama rağmen. haftalardır tartıda değişiklik olmaması üzerine diyetisyenim vücudumun ideal kilo aralığına geldiğini artık kilo verme odaklı çalışma yapamayacağımızı, koruma programı verip görüşmeleri bitireceğini söyledi. Ve inanılmaz moralim bozuldu.
ben henüz eski kıyafetlerimin çoğuna giremiyorum, beden incelmesi yaşamadım. Moralimin fazlasıyla bozulması üzerine eşim günlük yürüyüş bize yetmiyor dedi ve bir spor salonuna başladık. yaklaşık 3 haftadır spora gidiyoruz. Sorun şu ki içimde kontrolsüz bir yeme isteği var. vücuduma, diyetisyene herkese ve her şeye sinirliyim ve ancak yiyerek durdurabilirim gibi geliyor. verdiğim kiloları da geri almaktan çok korkuyorum. Bu yüzden önerilerinize ihtiyacım var. geçtiğim yollardan geçen eminim çok olmuştur. Siz nasıl başa çıktınız, nasıl motive ettiniz kendinizi??

Son düzenleme:
diyette tıkanan, yeme atağı yaşayan, kilo vermesi duran arkadaşlarım. hem yardımlaşma, hem fikir geliştirme için desteğinize ihtiyacım var

diyette tıkanan, yeme atağı yaşayan, kilo vermesi duran arkadaşlarım. hem yardımlaşma, hem fikir geliştirme için desteğinize ihtiyacım var
Youtubeta birini izlemiştim. Erkekti ve fazla kilolarından kurtulmasına rağmen eski kilosuna gelemediğini diyetisyenininde daha fazla yardımcı olamayacağını kalan kilolarınıda aynı diyete devam ederek uzun bir sürede verdiğini anlatıyordu
Yani artık öyle 2 kilo, 3 kilo verme dönemi bitmiş diyetle ayda belki 500 gr belki 250 gr verirsiniz
Bırakma nedeninizi anlamadım zaten ideal kiloya ulaştıkça kilo vermek çok zorlaşıyor. bir hafta on gün kutlama yapıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Youtubeta birini izlemiştim. Erkekti ve fazla kilolarından kurtulmasına rağmen eski kilosuna gelemediğini diyetisyenininde daha fazla yardımcı olamayacağını kalan kilolarınıda aynı diyete devam ederek uzun bir sürede verdiğini anlatıyordu
Yani artık öyle 2 kilo, 3 kilo verme dönemi bitmiş diyetle ayda belki 500 gr belki 250 gr verirsiniz
Bırakma nedeninizi anlamadım zaten ideal kiloya ulaştıkça kilo vermek çok zorlaşıyor. bir hafta on gün kutlama yapıp kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
bir şekilde devam etmeye çalışıyorum ama bırakmadım o konuda bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Sadece diyete ilk başladığımda canım hiçbir şey çekmiyor, kendimi genel olarak tok hissediyor ve boş karbonhidrat/yağ içeren besin gruplarını görmezden gelebiliyorken, tartıda sonuç göremedikçe moralim bozuldu ve yeme atakları yaşamaya başladım. Hamileymiş de aşeriyormuş gibi abur cubura saldırma isteği duyuyorum.
Yani ben bırakmadım ama motivasyonum beni bıraktı. Ağırlıklı basen/kalça bölgesinde toplanmış durumda fazlalıklarım ve ben giden 5 kiloya rağmen eski pantolonlarıma giremiyorum bu da oldukça canımı sıktı. Bunu aşabilmek istiyorum

bir şekilde devam etmeye çalışıyorum ama bırakmadım o konuda bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Sadece diyete ilk başladığımda canım hiçbir şey çekmiyor, kendimi genel olarak tok hissediyor ve boş karbonhidrat/yağ içeren besin gruplarını görmezden gelebiliyorken, tartıda sonuç göremedikçe moralim bozuldu ve yeme atakları yaşamaya başladım. Hamileymiş de aşeriyormuş gibi abur cubura saldırma isteği duyuyorum.
Yani ben bırakmadım ama motivasyonum beni bıraktı. Ağırlıklı basen/kalça bölgesinde toplanmış durumda fazlalıklarım ve ben giden 5 kiloya rağmen eski pantolonlarıma giremiyorum bu da oldukça canımı sıktı. Bunu aşabilmek istiyorum
Eski halinizde çok sağlıksız beslendiyseniz kas kaybı yaşayıp oluşan boşluğu yağ ile doldurmuş olabilirsiniz. Yağ daha fazla yer kapladığı için kıyafetleriniz olmuyordur.
Yada çok kilo verdiyseniz sıkılaşmaya ihtiyacınız vardır

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    25,2 KB · Görüntüleme: 62
X