Diyetisyenle 3 ayda 69 kilodan 55 kiloya

Ben hala izmirdeyim, dönünce bakacağım tartı durumuma. Özellikle diyet yapmıyorum ama hedefim en azından kilo almadan dönmek. 1 hafta sonra ancak evinde olacağım muhtemelen.

Evime aldığım kilolarımla dönüş yaptım :KK70: Diyetisyenim geçiçi olduğunu söyleyerek bana 10 günlük ödem atıcı, yap yakıcı bir liste verdi. Bugün başladım :) 10 gün sonra 62'yi görmekten başka bi isteğim yok :) İsteyen olurda, listeyi buraya yazmam zor olucak. Ama yediklerimi gün gün yazabilirim ❣

Evime aldığım kilolarımla dönüş yaptım :KK70: Diyetisyenim geçiçi olduğunu söyleyerek bana 10 günlük ödem atıcı, yap yakıcı bir liste verdi. Bugün başladım :) 10 gün sonra 62'yi görmekten başka bi isteğim yok :) İsteyen olurda, listeyi buraya yazmam zor olucak. Ama yediklerimi gün gün yazabilirim ❣

Ben de evime döneli 3-4 gün oldu ancak yerleşiyorum. Bu sebeple yazamadım. Kilom 66.00 çıkmıştı döndüğümde. Bugün tartıldım 66.9 çıktım. Yani tatilde kilo almayıp da 3 günde nasıl +900 olduğunu aklım bir türlü almıyor. Ümit ediyorum ki ödemdir o 900 gr!🙈
Benim de hızla sahalara dönmem lazım overdozcuğum. Ancak bir bocalama halindeyim. Nereden başladam bilmiyorum. Aslında listeni paylaşırsan bana da fikir olurdu. Nereden nasıl başlasak. İf e dönmek istiyorum ama bir oturmadı daha ev düzenim. Bilmiyorum... ama süreci uzatmadan bir şeyler yapmam lazım.🙄

Ben de evime döneli 3-4 gün oldu ancak yerleşiyorum. Bu sebeple yazamadım. Kilom 66.00 çıkmıştı döndüğümde. Bugün tartıldım 66.9 çıktım. Yani tatilde kilo almayıp da 3 günde nasıl +900 olduğunu aklım bir türlü almıyor. Ümit ediyorum ki ödemdir o 900 gr!🙈
Benim de hızla sahalara dönmem lazım overdozcuğum. Ancak bir bocalama halindeyim. Nereden başladam bilmiyorum. Aslında listeni paylaşırsan bana da fikir olurdu. Nereden nasıl başlasak. İf e dönmek istiyorum ama bir oturmadı daha ev düzenim. Bilmiyorum... ama süreci uzatmadan bir şeyler yapmam lazım.🙄
Hiç merak etme balpamukçumm 🌸 Vericez çünkü cidden ödem olduk. Benim diyetisyen sürem 10 gün sonra bitiyo. Bu son 10 günümdü yani. Sonra ben de İF e dönmek istiyorum çünkü bi arkadaşım 59 lara düştü. Bizim kilolardaydı

Diyetisyenin tatil sonrası aldığım kilolar için verdiği 10 günlük liste;

1. Gün:
Sabah:
5 zeytin
1 haşlamış yumurta
2 ince dilim ekmek (tam tahıl, tam buğday vs.)
Marul, domates, salatalık

Ara:
1 fincan sade türk kahvesi
2 ceviz içi
2 hurma

Öğlen:
Yağsız, 5 zeytinli, yeşillikli bulgur salatası (kısır tarzı. Salça, yağ yok)

Ara:
1 galeta
1 fincan yeşil çay

Akşam:
Ton balıklı salata (domatesli, marullu yaptım)

Ara:
Salatalık kalye (salatalık, lor, pul biber va var içinde. Ayrıntısı internette vardır)

2. Gün

3 yemek kaşığı yulaf
1 yeşil elma
1 sb süt
1 yk lor peyniri

Ara
1 fincan yeşil çay
1/2 çay bardağı leblebi

Öğle
Kabak yemeği (yağsız)
2 yk yoğurt

Ara
1 sb kefir
Yarım küçük salkım üzüm

Akşam
1 kase çorba
3 fırın köfte
Baharatlı yoğurt

Tatillerden dolayı aldığım 3-5 kiloyu (emin değilim, hafif hissettiğimde tartılıcam) verince görüşürüz. Bi ödem atıp gelicem :)

Off ki ne of :KK43: Aldığım 3 kilo ile yola tek başıma devam edeceğim artık... O "55" gö-rü-le-ceeekkk!!!

Slm kızlar bende size katılabilirmiyim 76 kg dan 67 kiloya düştün hedefim 60 olmak motive olmak amaclı sizinle paylaşmak istiyorum

Eveett bugün diyetisyenimle görüşüp liste hazırladık :) Buraya da yazıyorum. Haftada 1 kilo verdirmeyi planlıyor. Daha hızlısı olmaz. Sağlıklı değil dedi. Yarın tartılıp yazıcam buraya da.

Kahvaltı - 07:00-08:30
1 adet haşlanmış yumurta
1 kibrit kutusu kadar peynir veya 2 yemek kaşığı lor peyniri
5-6 adet zeytin
2 ince dilim tam tahıllı ekmek
Yağsız söğüş salata

Ara - 10:30 (3 seçenekten biri seçilecek)
2 adet hurma + 2 adet ceviz içi
2 adet kuru erik + 5 adet fındık
2 minik kare bitter çikolata (haftada max. 2 kez)

Öğle - 12:00 - 13:00
6 yemek kaşığı sebze yemeği (susuz,patatessiz)
4 yemek kaşığı yoğurt veya 1 su bardağı ayran)
1 kase çorba veya 2 dilim tam tahıllı ekmek
Yağsız söğüş salata

Ara - 15:00 - 15:30
1 fincan yeşil çay +
2 adet uzun kepekli galeta veya 5-6 adet grissini
1 kahve fincanı leblebi + 1 tatlı kaşığı kuru üzüm

Akşam - 18:00 - 19:00
3 köfte kadar et/tavuk/balık (90 gr.) veya 6 yemek kaşığı kurubaklagil yemeği(susuz, patatessiz)
4 yemek kaşığı yoğurt veya 1 su bardağı ayran
2 dilim tam tahıllı ekmek (50 gr.)
Yağsız söğüş salata

Ara - 20:00 - 21:00
2 porsiyon meyve
merhaba boyumuz ve sizin diyete başladığınız kilomuz aynı. BendeKorona çıkmadan öce diyetisyenden randevu almıştım ama hastalık bir anda yayılınca gidemedim. Sizin diyetinizi uygulamak istiyorum. Bu diyetle kaç kilo verebildiniz ve diyeti bırakınca geri aldınızmı acaba ?

merhaba boyumuz ve sizin diyete başladığınız kilomuz aynı. BendeKorona çıkmadan öce diyetisyenden randevu almıştım ama hastalık bir anda yayılınca gidemedim. Sizin diyetinizi uygulamak istiyorum. Bu diyetle kaç kilo verebildiniz ve diyeti bırakınca geri aldınızmı acaba ?

Merhaba. Evet maalesef aldım... Ama abarttım da gerçekten sonradan yemeyi. Bu diyetle son ayına uyamadan 69 kilodan 63 e düştüm.

Merhaba. Evet maalesef aldım... Ama abarttım da gerçekten sonradan yemeyi. Bu diyetle son ayına uyamadan 69 kilodan 63 e düştüm.
Üzüldüm geri almaniza. Bende sizin diyetinizde bir kac degisiklik yaparak uyguluyorum 2 gundur. Daha oncesi kendi cabalarimla 3 kilo verdim ama ger ekten zor diyet isi. Birde dayanamayip hergun tratiliyorum.

Üzüldüm geri almaniza. Bende sizin diyetinizde bir kac degisiklik yaparak uyguluyorum 2 gundur. Daha oncesi kendi cabalarimla 3 kilo verdim ama ger ekten zor diyet isi. Birde dayanamayip hergun tratiliyorum.

Diyetisyenim bana haftada 1 izin veriyodu tartı için. Ama cidden kilo verdiren bi diyet ve aç kalmadan sağlıklı bi şekilde. Ben de başlıcam cumartesi günü tekrar bu listeme 🤗

X