diyetisyenimle başım dertte

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.201
Beni çok kısıtlıyor. Şu ana kadar 10-11 kilo vermeyi başardım. Yediğim her lokmayı ve saat kaçta yediğimi düzenli olarak yazıyorum. Randevü günü bunları okuyor ve eleştiriyor, yediklerim bi güzel burnumdan geliyor. Her yiyeceği verdiği ölçüde ve onun dediği tam saati ve dakikasında yememi istiyor. Harfiyen uymamı istiyor. Aslında hiç açlık çekmiyorum ve gün içinde verilen miktarlar bana yetiyor ancak onun dediği gibi uygulayabilmem için kendimi dağ başında izole etmem gerekiyor, Ona göre alışveriş yapıyorum ve evde herşeyi kendim hazırlamam gerekiyor. En ufak bir sosyal hayatım olmaması gerekiyor. Evden çıkarsam yanımda çalar saat ve çıkın ile dolaşmak zorundayım. Birisi bir şey ikram ederse ve almazsam sorun (Hele bayramda çok sıkıntı yaşadım; bazı eş dost akrabalarla görüşmeyi kestim bu yüzden çünkü anlamıyorlar) Yani gerçekçi olmak gerek; hiçbirimizin hayatı böyle değil. Elbette bazen saatler kayabiliyor. Bazen başka öğünde yemem gereken bir şeyi diğer öğüne aktarıyorum, Randevü günüm gelip çattığında görüşmeden sonra iyice motivasyonum düşüyor. Neler çektiğimi ben biliyorum. "gel çıkıp şurada oturalım" diyenleri reddediyorum. Hele ev misafirlikleri benim için imkansız hale geldi. Israr edenler, şunun bir tadına bak diyenler. Yok azıcık koyayım tabağına ısrarları ... Zaten nefsimle mücadele içindeyim... O yüzden görüşmüyorum insanlarla. E ömür böyle nasıl geçer? Kilo almaya çok müsait bir bünyem var dolayısıyla ömür boyu diyet yapmak zorundayım ama böyle de ömür geçmez ki. (içimi dökmek istedim)

Ben de diyetisyenimle kilo verdim spor falan yapmadan bölgesel ve hiçbir zaman kisitlamadi yasak koymadı o yüzden devam edebildim kendine daha özgür bir diyetisyen bul

Diyetisyenin özelliği sana özgü hayatına uygun program belirlemek.Benim diyetisyen mesela bana göre ayarlardı listeyi.sorardı canının çektiği yemek istediğin bişey varmı.bayramda serbest bırakmıştı mesela🥰 bu hafta doğum günü var diyodum ona göre liste hazırlıyordu.pasta yicem diye .gibi gibi.

diyetisyenını degıstirebılırsın . Aralıklı orucu tavsiye ederim ayrıca diyet mantıgı ile degıl saglıklı yaşam tarzı haline getirmeye calıs bir ömür diyetle gecmez cunku.

Diyetisyenin hemen sonuç almanı istiyor o yüzden disiplinli davranıyor bence.
Ama sen sıkılıyorsun.
Genel anlamda ben diyete girdiğimde 1 ay izole etmeye çalışırım kendimi.
Kaç kilo fazlan var bilmiyorum ama .
Benim yöntemim bu .
Fazla görüşmem insanlarla çünkü bir şekilde konsantrasyonum ve motivasyonum düşüyor .
Israrlar şunu yiyelim bunu yiyelim falsn filan insanlarla resmen savaşa giriyorsun buda motivasyon düşürüyor.
Yok zaten veremezsinler amannn boşver bilmem ne bütün bunlar sinirimi bozuyor .
O yüzden izolasyon dönemi çok çok önemli diyet yapanlar için evet zor ama yapacak bir şey yok bu konuda

Beni çok kısıtlıyor. Şu ana kadar 10-11 kilo vermeyi başardım. Yediğim her lokmayı ve saat kaçta yediğimi düzenli olarak yazıyorum. Randevü günü bunları okuyor ve eleştiriyor, yediklerim bi güzel burnumdan geliyor. Her yiyeceği verdiği ölçüde ve onun dediği tam saati ve dakikasında yememi istiyor. Harfiyen uymamı istiyor. Aslında hiç açlık çekmiyorum ve gün içinde verilen miktarlar bana yetiyor ancak onun dediği gibi uygulayabilmem için kendimi dağ başında izole etmem gerekiyor, Ona göre alışveriş yapıyorum ve evde herşeyi kendim hazırlamam gerekiyor. En ufak bir sosyal hayatım olmaması gerekiyor. Evden çıkarsam yanımda çalar saat ve çıkın ile dolaşmak zorundayım. Birisi bir şey ikram ederse ve almazsam sorun (Hele bayramda çok sıkıntı yaşadım; bazı eş dost akrabalarla görüşmeyi kestim bu yüzden çünkü anlamıyorlar) Yani gerçekçi olmak gerek; hiçbirimizin hayatı böyle değil. Elbette bazen saatler kayabiliyor. Bazen başka öğünde yemem gereken bir şeyi diğer öğüne aktarıyorum, Randevü günüm gelip çattığında görüşmeden sonra iyice motivasyonum düşüyor. Neler çektiğimi ben biliyorum. "gel çıkıp şurada oturalım" diyenleri reddediyorum. Hele ev misafirlikleri benim için imkansız hale geldi. Israr edenler, şunun bir tadına bak diyenler. Yok azıcık koyayım tabağına ısrarları ... Zaten nefsimle mücadele içindeyim... O yüzden görüşmüyorum insanlarla. E ömür böyle nasıl geçer? Kilo almaya çok müsait bir bünyem var dolayısıyla ömür boyu diyet yapmak zorundayım ama böyle de ömür geçmez ki. (içimi dökmek istedim)
Mükemmelliyetçi biri belli ki. Yalan dünya dizisinde kadir doğulu benzer bir rolde oynamıştı o geldi aklıma. Kesinlikle değiştirmelisin diyetisyenini. İnsanı soğutmamalı zaten modumuz düşük oluyor bu dönemler

Son durum şu. 16 kilo verdim. Kilomu korumaya çalışıyorum. Daha fazla vermek istemiyorum. Durumu kabullendim. Sürekli diyetteyim. Çevremdeki insanlar "hala diyete devam mı?" diyorlar sanki istediğin kiloya ulaştıktan sonra hayat normale dönecek sanıyorlar. Misafirlikler, misafir ağırlamak çok zor oluyor benim için. Eşimle gece geç saate kadar oturuyoruz mesela film izleyeceğiz vs, acıkıyorum.
Neyse geçen yaz ben bir kayısı'dan marmelat yapmıştım. 1kilo kayısı için 250gr şeker kullandım. Yani gerçekten az şekerli. Şimdi ben bu marmelattan 1/4tatlı kaşığı yoğurdumun içine karıştırıp yedim diye kadın bana demediği lafı bırakmadı. La zaten ömur boyu diyet yapacağım için hergün mutsuzum, zaten sosyal hayatım herşeyim diyetime göre, Zaten istediğim hiçbir şeyi yiyemiyorum benim 1/4tatlı kaşığı %25 şeker oranlı marmelatıma niye kıyamet koparıyorsun be kadın.
Pişirdiğim yemekleri kimse ağzına sürmez yemin ediyorum. 2 tatlı kaşığı zeytinyağ ile soğan mı kavrulur.? Soruyorum kadına "Ben çiğden atıyorum soğanları, blenderdan geçirip" diyor, sen de öyle yap diyor. O yemek yenir mi?

Son düzenleme:
Diyetisyenin hemen sonuç almanı istiyor o yüzden disiplinli davranıyor bence.
Ama sen sıkılıyorsun.
Genel anlamda ben diyete girdiğimde 1 ay izole etmeye çalışırım kendimi.
Kaç kilo fazlan var bilmiyorum ama .
Benim yöntemim bu .
Fazla görüşmem insanlarla çünkü bir şekilde konsantrasyonum ve motivasyonum düşüyor .
Israrlar şunu yiyelim bunu yiyelim falsn filan insanlarla resmen savaşa giriyorsun buda motivasyon düşürüyor.
Yok zaten veremezsinler amannn boşver bilmem ne bütün bunlar sinirimi bozuyor .
O yüzden izolasyon dönemi çok çok önemli diyet yapanlar için evet zor ama yapacak bir şey yok bu konuda
Dediğinize katılıyorum ama bu bir dönem olsa sorun yok sıkarım dişimi. Ben vermem gereken kiloları verdim. 3 aydır idame diyet uyguluyorum. Yani verdiğim kiloları geri almamak, indiğim bu kiloda kalmak için. Yani bunu ömür boyu uygulayacağım. Uygulamaya çalışıyorum ama yine de beni sürekli eleştiriyor. Oysa ben gayet başarılı sayıyorum ben kendimi. Her günümüz birbirinin tıpatıp aynısı moto mot geçmez ki... Gece oturuyoruz mesela eşimle, yaz günü bazen 2'ye 3e kadar oturuyoruz, e insan acıkmaz mı? Yediğim 50gr yoğurt, içine 1/4tatlı kaşığı %25 şeker oranlı mermelat kattım diye kızıyor. Ya da 1/2 paket diyet bisküvi yiyorum, az sütlü neskafe ile. İşte geceleri yiyormuşum diye kızıyor.
Yukarıdaki yorumumda son durumu açıkladım.
Geçen günkü son görüşmemizden beri yaşam enerjim düştü.

Bu diyetisyenle devam etmek zorunda mı hissediyorsunuz, neden değiştirmiyorsunuz?

Doktor Mustafa Üye'nin tavsiye ettiği sürdürülebilir bir beslenme stili var. Hem çok esnek hem çok kilo veriliyor hem de insülin dengesi sağlandığı için çabuk kilo alma sorunu da çözülüyor. Youtubeda ve instagramda detaylı videoları var. Yine instagramdan başarı öyküleri paylaşıyor bir bakın derim. Öyle kaynana gibi diyetisyenle de ben olsam asla devam etmezdim. Yani kaynana konusu gibi kusura bakmayın, para verip hizmet aldığınız bir profesyonelin size böyle davranmasına izin vermeyin. Belli ki çok içe atan, hayır demeyen, sınırlarını korumakta zorlanan birisiniz. Diyetisyene vereceğiniz parayla bu konuda psikolog desteği alabilirsiniz. Belki kilo almaya yatkınlığınızın duygusal kaynağı budur.

Bu diyetisyenle devam etmek zorunda mı hissediyorsunuz, neden değiştirmiyorsunuz?

Doktor Mustafa Üye'nin tavsiye ettiği sürdürülebilir bir beslenme stili var. Hem çok esnek hem çok kilo veriliyor hem de insülin dengesi sağlandığı için çabuk kilo alma sorunu da çözülüyor. Youtubeda ve instagramda detaylı videoları var. Yine instagramdan başarı öyküleri paylaşıyor bir bakın derim. Öyle kaynana gibi diyetisyenle de ben olsam asla devam etmezdim. Yani kaynana konusu gibi kusura bakmayın, para verip hizmet aldığınız bir profesyonelin size böyle davranmasına izin vermeyin. Belli ki çok içe atan, hayır demeyen, sınırlarını korumakta zorlanan birisiniz. Diyetisyene vereceğiniz parayla bu konuda psikolog desteği alabilirsiniz. Belki kilo almaya yatkınlığınızın duygusal kaynağı budur.
teşekkür ederim yorumunuz için.
Ben bu diyetisyene 9- 10 sene önce gitmiştim ve iyi sonuç almıştım. O zaman çok diyetisyen gezmiştim, ilk gittiğim diyetisyen çok iyiydi ama o çalıştığı kurumdan ayrılıp başka bir yere gitti ve nereye gittiğini de bana söylemediler, izini kaybettim. Yerine gelen yeni mezun bir kızdı ve onunla hiç anlaşamadım. Sonra başka diyetisyenlere gittim, ilki ile kıyaslayınca beğenmedim en son bu kadına benim arkadaşım gidiyordu ve iyi sonuç almıştı üstelik çikolata yiyordu, ben de gittim. Beğendim ve o zaman çok iyi sonuç almıştım. Ama 9 yılda yine kilo aldım, evlendim, menopoza girdim, pandemi girdi vs. Tabi bahsettiğiniz gibi duygusal sebeplerle yemek suretiyle de kilo aldım.
Pandemide psikolojik destek aldım sonra kilo vermeye de karar verdim. Bu diyetisyenime yeniden başladım. 9yıl önce de biraz kaynana gibiydi ama pek takmıyordum o zaman. Arkadaşım da bu arada tekrar kilo aldı yine ona gitti ama bıraktı sinir olduğu için. O aralıklı oruç yapan bir diyetisyene gitti ama kilo veremedi. Bana aralıklı oruç fikri pek uymadı, bu diyetisyene devam ettim ve 16 kilo verdim. Bu arada o ilk gittim ve çok beğendiğim diyetisyeni eşim bir şekilde internetten buldu, kadın Almanya'ya taşınmış, onunla 1 seans online görüşme yaptım. Baktım verdiği program hemen hemen aynı Diyetisyenlere gittiğiyseniz bilirsiniz işte benim diyetisyenim 8,5 birim ekmek ve meyve grubu, 6et grubu, 4yağ grubu 2,5da süt grubu veriyor, Almanya'daki de 9birim ekmek /meyve, 4et grubu, 2süt grubu, yağı da sayma ama yağsız ye dedi. Boşver dedim yine bildiğime devam edeyim. Aslında dinlemeyeceğim o laflarını ama "işte böyle böyle yaparsan kilon aynı kalsa da vücudunun yağ oranı artar" vs gibi laflar ederek motivasyonumu düşürüyor. Söylediği şey gerçek mi? bilmiyorum çünkü kadının uzmanlık alanı ya. Aslında bu diyetisyeni bırakıp, verdiği programa devam edip pilatese başlamak istiyorum bir türlü vaktim olmadı. Şimdi bu diyetisyene gelen herkes kilo veriyor ama bir kaç sene sonra tekrar kilo almış olarak geri geliyor, arkadaşım da öyle ben de öyle olmuştum, kadın sohbet esnasında başka danışanlardan örnek veriyor, "daha önce de gelmişti bana" vs diye kendi ağzı ile söylüyor. Niye herkes tekrar kilo alıp geliyor? gerçek hayatta sürdürülebilir şeyler değil çünkü verdiği öneriler. Kadın hiç evlenmemiş, bir evlense görecek anyayı konyayı :KK70:
Bu arada o önerdiğiniz uzmanı bir araştıracağım. Teşekkür ederim.

Son durum şu. 16 kilo verdim. Kilomu korumaya çalışıyorum. Daha fazla vermek istemiyorum. Durumu kabullendim. Sürekli diyetteyim. Çevremdeki insanlar "hala diyete devam mı?" diyorlar sanki istediğin kiloya ulaştıktan sonra hayat normale dönecek sanıyorlar. Misafirlikler, misafir ağırlamak çok zor oluyor benim için. Eşimle gece geç saate kadar oturuyoruz mesela film izleyeceğiz vs, acıkıyorum.
Neyse geçen yaz ben bir kayısı'dan marmelat yapmıştım. 1kilo kayısı için 250gr şeker kullandım. Yani gerçekten az şekerli. Şimdi ben bu marmelattan 1/4tatlı kaşığı yoğurdumun içine karıştırıp yedim diye kadın bana demediği lafı bırakmadı. La zaten ömur boyu diyet yapacağım için hergün mutsuzum, zaten sosyal hayatım herşeyim diyetime göre, Zaten istediğim hiçbir şeyi yiyemiyorum benim 1/4tatlı kaşığı %25 şeker oranlı marmelatıma niye kıyamet koparıyorsun be kadın.
Pişirdiğim yemekleri kimse ağzına sürmez yemin ediyorum. 2 tatlı kaşığı zeytinyağ ile soğan mı kavrulur.? Soruyorum kadına "Ben çiğden atıyorum soğanları, blenderdan geçirip" diyor, sen de öyle yap diyor. O yemek yenir mi?
bir beslenme ve diyetetik öğrencisi olarak yazıyorum, sürdürülebilir beslenme yöntemi ile çalışan bir diyetisyene danışmanızı öneririm. sevgiler <3

Cok itici bir diyetisyenmis. Bence birak onu baska bul.

hanımefendi ben de diyetisyenim ve diyetisyeninizin uyguladığı sistem gerçekten çok yanlış. ben kesinlikle kimseyi yedikleriyle suçlamam. afiyet şifa olsun der geçeriz danışanımla 😊 tabi ki vazgeçemediği bir besinse porsiyonuna dikkat ederek hak veririm veya bir hastalığı varsa bu yüzden yasak olan bir besini varsa yasak koyarım vs ama bahsettiğiniz çok uçuk bir diyet anlayışı. böyle devam ederseniz psikolojinizi bozarsınız. diyet yaşam biçimine uygun olmalıdır. bence diyetisyeninizi değiştirin bir an önce. kendinize zarar veriyorsunuz..

X