Diyetisyen eşliğinde kilo vermek

Diyetisyen eşliğinde gerçekten kilo veriliyormu? ben pek inananlardan değilimde😒
Ben devlete gittim. Hicbir faydasi yok ama gercekten hicbir faydasi yok. Sadece kilonu guvenilir olcuyorlar ama yaga kasa da bakmiyorlar sadece kiloya bakiyorlar. Etrafimda ozel diyetisyene gidip kilo verenler oldu. Kisiye ozel diyet listesi falan veriyorlar. Daha ilgililer tabi. Bi arkadasim hatta ciddi kilo verdi. Disiplin katmasi acisindan, vazgecmemen acisindan, olaya daha ciddi bakman acisindan ozel diyetisyenler bence faydali ve gidilmeli. En azindan etrafimda gorduklerim gayet faydalanmis duruyorlar.

5 yıl önce 7 kilo, geçen sene de online diyetisyen ile 12 kilo verdim.

Ben bunu yalnız başarabilecek biri değilim, zaten biz ne yaparsak yapalım onların sağladığı dengeyi sağlayamayız beslenmede. Bi seyler eksik gider diye düşünüyorum.

İmkan varsa deneyin derim. Kilo sabit kaldıysa metabolizmanızı saglikla hizlandirmaniza yardımcı olurlar. Ve mutlaka haftada 3-4 kez egzersiz yapmanızı öneririm. 🌸

Bence herkesin vucudu farklıdır bu yüzden diyetisyenle birlikte endokrine veya dahiliyeye gidilip vucut değerlerine bakılıp ona göre diyet uygulanmalı. Diyet listesi veren bi diyetisyense hele uzaklaşın.

Arkadaşıma diyetisyene verdiği paralar motivasyonu olmuştu 🤣 Özelde devlete göre daha disiplinli oluyor, özenli birebir liste hazırlanıyor illaki fark oluyordur. Tabi senin de azmin önemli..

Ben 1,5 ay diyetisyene gittim 3 kilo verdim,ama aşırı kısıtlandığımı hissettiğim için bırakınca iradesizce yedim ve kısa sürede geri aldım. sonrasında kendi kendime diyet yaparak 1 ayda 5 kilo verdim hala geri almadım,canım istediğinde ölçülü şekilde istediğimden yiyorum sonrasında dengeliyorum. Diyetisyen önemli tabii ki ama irade daha çok önemli. Bana diyetisyenle ilerlemek,yasaklar vs yaramadı🙊

3,5 ayda 15,16 kilo verdim (-11 yağdan) ve diyetisyenle . Diyetisyenin doğrusu da çok önemli sadece 7 kilo fazlam kaldı ama bir kere bile kaçamak yapmadım 2 gün öncesine kadar. O da sebze yerine et yedim kaçamak o yani. 2 haftadır aşırı yavaşladı vermem o yüzden bu listem biraz ağır ve cidden sinirlerim bozuldu ama dayanacağım yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim. Önemli olan tartıda ne gördüğünüz değil yağ oranı.. Diyetisyende bunu görüyorsunuz . Yağdan 2 kilo verince zaten 4 kilo vermiş gibi duruyor kilo. Ve mesele şu ki bilinçsiziz .Diyette ilk defa bu hafta zorlandım o da psikolojikte olabilir. Çok yiyoruz çok, saçma sapan yiyoruz büyütmüşüz mideleri ne bulursak hop yutuyoruz ben bunu gördüm. Şimdi hemen doyan bir midem var şükür :) Aşure var ya o yedimiz 1 kap aşure bizlerin 1 hafta yaptığı diyet listesini direk sıfırlıyor (bütün hafta çöp) ve kilo veremiyoruz düşünün birde normal yiyip birde üstüne aşure yendiğini. ( Aşure karbonhidrat olarak 300 -400 arası ama yağlı olduğunu kimse bilmiyor bende yeni öğrendim) işte böyle tutalım boğazları ama uzman eşliğinde yoksa beceremiyoruz.

Bende özelde yeni başladım diyetisyene karantinaya aldım ondan önce kendim vermiştim ama enerjik değildim şimdi disiplinli bir şekilde uyguluyorum birde her hafta listem değişecek nasıl olacak bende bilmiyorum göreceğiz. Ama bende online diyet olmamıştı bire bire gorusunce daha çok disiplinli yaklaşmaya başladım kas oranım yağ oranına göre az çıktı bunu görünce iyice ipleri elime aldım

Merhaba başlığı görünce mutlaka geleyim dedim.
3 ay gibi sürede 20 kilo vermiş biri olarak söylemeliyim ki doktora gitmek her zaman en doğru olan. Saç için kuaföre. Elbise için terziye gidiyoruz da neden kilo vermek istediğimizde işin piirine gözükmüyoruz anlamış değilim. Ki başta bende ya öyle şey mi olur ben onun verdiği listeye uyanmam falan diyen biriydim. 63 yaşında annemle diyetisyene gittik aynı anda farklı listelere başladık ve sonunda annem de 18 kilo vermişti. Yalnız şunu belirtmek istiyorum. Her başarı için bir emek gerekiyor. İlaçla ya da başka yollarla verilen kilo hem sağlıklı değil. Hemde yeniden geri alınabilir oluyor.

X