Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

L leyl76 menü paylaşımı için çok teşekkür ederim. Meyve sebze açısından dediğiniz gibi yaz menüsüne yakın ama çok rahat güncel hale getirebiliriz.
Sabah, dün paylaşmış olduğunuz egzersizi yaptık kızımla. Neyse kızım müsaade etti tamamını yapabildim. Sonraki günler için tamamını yapmak konusunda bir garanti veremiyorum ama en azından 15-20 dk bile olsa yapmak istiyorum. Haftada üç dört gün benim için uygun şu an.
Egzersize başlamadan önce ölçüm de yaptım:

11 Mart 2024 saat 11.12
Üst bacak: 57 cm
Alt bacak: 41 cm
Bel: 86 cm
Göğüs: 91 cm
Kol: 32cm

Sabah aç karna tartılmayı unuttum ama dün 68.15 kg idim.
Egzersiz konusunda ben de kendime güvenmiyorum ama bulduğum ilk fırsatta yapabilecegim kadar yapacağım dedim kendi kendime. 15-20 dakika da olsa hiç hareket etmemekten iyidir. Menü paylasimi da yapalim mi sizce? RedGirl RedGirl

Egzersiz konusunda ben de kendime güvenmiyorum ama bulduğum ilk fırsatta yapabilecegim kadar yapacağım dedim kendi kendime. 15-20 dakika da olsa hiç hareket etmemekten iyidir. Menü paylasimi da yapalim mi sizce? RedGirl RedGirl
Yapabilirim isterseniz ama onu ben 1 kere arkadasla yapmıştım. Bir muddet sonra her yediğini soylemek yorucu oluyor ama olsun. 😅
Mesela eşim akşam sucuklu yumurta yiyelim dedi, ben kendiminkini omlet gibi yapıp ekmeksiz yiyeceğim, yanına salatalık, domates, peynir ve 2 3 tane Zeytin yerim bir de hala ac hissedersem dünden Artan 1 kase domates corbam var onu da yiyeceğim.
Sonrasında da 1 elma demeyi planliyorum, cocjklar yerken canım çekti :KK70:

Yapabilirim isterseniz ama onu ben 1 kere arkadasla yapmıştım. Bir muddet sonra her yediğini soylemek yorucu oluyor ama olsun. 😅
Mesela eşim akşam sucuklu yumurta diyelim dedi, ben kendiminkini omlet gibi yapıp ekmeksiz yiyeceğim, yanına salatalık, domates, peynir ve 2 3 tane Zeytin yerim bir de hala a hissedersem dünden Artan 1 kase domates corbam var onu da yiyeceğim.
Sonrasında da 1 elma demeyi planliyorum, cocjklar yerken canım çekti :KK70:
Afiyet olsun şimdiden 😄

Tesekkur ederim canim, Senin planin nedir?
Kendim için haşlanmış karnabahar, sarimsakli yogurtla. Bir de eşim ciğer istedi 🙄 kızımla ona karnabaharı kizartacagim. yanına da salata yapmayı planlıyorum. Ciğeri ekmeksiz yiyemem muhtemelen ama bir avuç içi kadar ekmek yemeyi düşünüyorum. Ara öğün de Allah kerim artık 😅

Kendim için haşlanmış karnabahar, sarimsakli yogurtla. Bir de eşim ciğer istedi 🙄 kızımla ona karnabaharı kizartacagim. yanına da salata yapmayı planlıyorum. Ciğeri ekmeksiz yiyemem muhtemelen ama bir avuç içi kadar ekmek yemeyi düşünüyorum. Ara öğün de Allah kerim artık 😅
Benim eşim de patates de kizartalim dedi ama yapmayacagim, bu diyet son sandım ben yemezsem siz de yemeğini beninsinamayin dedim kendi kendime ama daha haberi yok :KK70:
Karnibahar kizartsam dayanamaz yerdım sanırım 😅
Afiyet olsun simdiden

Evet dediğiniz gibi günlük 15-20 dk egzersizin bile faydası olacağını düşünüyorum, en azından motivasyonumuzu korumak adına. Menü konusunda da paylaşım yapabiliriz ama RedGirl ün de dediği gibi bir süre sonra ya unutuluyor ya da eksik hatırlıyorum ben :) Paylaşım da yapabilirim sorun değil benim için.
Asıl sorunum benim gün içinde çok az hatta hiç su içmemek. Bir bardak su bile içmeden günü bitirdiğim oluyor. Bundan kaynaklı aşırı yorgun, halsiz hatta sinirli oluyorum. Çay, kahve içmeyi azaltıp suya yönelmem lazım.

Evet dediğiniz gibi günlük 15-20 dk egzersizin bile faydası olacağını düşünüyorum, en azından motivasyonumuzu korumak adına. Menü konusunda da paylaşım yapabiliriz ama RedGirl ün de dediği gibi bir süre sonra ya unutuluyor ya da eksik hatırlıyorum ben :) Paylaşım da yapabilirim sorun değil benim için.
Asıl sorunum benim gün içinde çok az hatta hiç su içmemek. Bir bardak su bile içmeden günü bitirdiğim oluyor. Bundan kaynaklı aşırı yorgun, halsiz hatta sinirli oluyorum. Çay, kahve içmeyi azaltıp suya yönelmem lazım.
Kendine 1 bardak belirleyip kayarak icebilirsin. Ben de hiç icmezdim böyle sayı koyunca içmeye başladım. Ya da suluk alıp onun bitirmeye calisirsin

Kendine 1 bardak belirleyip kayarak icebilirsin. Ben de hiç icmezdim böyle sayı koyunca içmeye başladım. Ya da suluk alıp onun bitirmeye calisirsin
Bu şekilde çok denedim ama birkaç günden sonra etkisini kaybedip yine içmemeye başlıyorum. :/ Su içme durumunu da uzun süre devam ettirmeye çalışacağım. 😊 Aldığım kilolar, bütün kışı tayt ve sweatshirt ile geçirmek zorunda olmam, yazlık hiçbir kıyafetime sığamamam beni epey sinirlendirdi. Suyu da hallederim artık. :)

Bu şekilde çok denedim ama birkaç günden sonra etkisini kaybedip yine içmemeye başlıyorum. :/ Su içme durumunu da uzun süre devam ettirmeye çalışacağım. 😊 Aldığım kilolar, bütün kışı tayt ve sweatshirt ile geçirmek zorunda olmam, yazlık hiçbir kıyafetime sığamamam beni epey sinirlendirdi. Suyu da hallederim artık. :)
Ayyy benim de var 5 kiyafet dolabimda zayiflamami bekliyorlar.

Ayyy benim de var 5 kiyafet dolabimda zayiflamami bekliyorlar.
Şimdiki kiloma göre bilerek hiçbir kıyafet almadım. Nasıl olsa kıyafetlerim oluyor diyip kilo vermeye çalışmayacaktım çünkü. Geçen yaz 57 kilo ile giydiğim kıyafeylerimi yine aynı kiloya düşüp giymek istiyorum. Başaracağımıza inanıyorum. 🥰 Şu an epey motiveyiz.

Slmlar arkadaşlar, beni de alsanıza aranıza 🙈 çok sıkı olmayan diyet grubu arıyordum ben de 🤭

Şimdiki kiloma göre bilerek hiçbir kıyafet almadım. Nasıl olsa kıyafetlerim oluyor diyip kilo vermeye çalışmayacaktım çünkü. Geçen yaz 57 kilo ile giydiğim kıyafeylerimi yine aynı kiloya düşüp giymek istiyorum. Başaracağımıza inanıyorum. 🥰 Şu an epey motiveyiz.
Aynen eğer 1 ay böyle gidersek çok iyiolur.

Selam kızlar ben programima uydum sadece farklı olarak Nar eksisii de yedim... acaba kaç calories gitti bilmiyorum. Geriye 1 elmam kaldı onu da ne zaman yerim emin değilim.
Çok yemedim karnim şiş değil ve tokum bence tam kivaminda oldu.
Benden ilk gün tamamdır. :sampiyon:

Benim de kilo yüzünden sütyenim belli oluyor ya. Kendimi begenemiyorum duz bol kiyafetlerin icerisinde. Ben de kıyafet almadim uzun zamandir. Zayifken giydiğim cok güzel kıyafetlerim vardi onların içine girmek istiyorum artık 😢

Merhaba iyi akşamlar. Az önce yemek faslını ben de bitirdim. Bugünün menüsü pek dengeli değildi, son an değişikliği oldu makarna eklendi. Dört çorba kaşığı kadar yedim. Meyve kaldı ama açlık tokluk durumuma göre bugün es geçebilirim.

Ben 1.5 litrelik su almıştım. Gece 11-12 gibi yatiyorum. O saate kadar icebilir miyim diye düşünüyorum açıkçası. Kısa zaman dilimi icerisinde 2 litre su fazla gibi görünüyor bana

X