Diyete bir türlü başlayamıyorum

Peripadisahininkizi

Üye
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2022
663
551
Evlendikten sonra 2 yıl içinde 58 kilodan 70 kiloya çıktım. Boyum 170 çok kötü görünmesem de göbeğim ve basenlerimden aşırı rahatsızlık duyuyorum.
Eşim aşırı abur cubur yiyor ve dışardan yemek yemeye bayılıyorduk. Bende bu yiyeceklere meyilliydim ama eskiden arada yediğim için kilo almıyordum şimdi kendimi durduramıyorum. Sürekli can sıkıntısından birşeyler yemek istiyorum. Kimi zamanda midemin sürekli kazındığını hissediyorum. Fazla sevmediğim şeyle karnımı doyurursam bişey yememiş gibi hissediyorum.
Bu aralar evden de çıkamadım sınavım olduğu için hareket etmedim 1 yıldır. En ufak harekette aşırı yoruluyorum.
Sınava 26 gün kaldı sonrasında yürüyüşe başlayarak ısınsam ve fitness'a sonra gitsem diye düşünüyorum çünkü 10 dk yürüdüğümde veya evde iş yaptığımda bile aşırı halsizlik çöküyor kendimi ağır yaşamlardaki gibi hissediyorum koltuğa kendimi bakıyorum ki pat diye atmışım nezaket bile kalmamış ki yavaş yavaş oturayım , kalkarken de zorlanarak kalkıyorum.
Görende zayıfsın bile der yani kendine göre zayıfımdır ama fazlam var yağ oranım yüksek ölçülere göre %34 çıkıyor.
Bel 79
Kalça 106
Bacak 62
Of bu durumlara düşecek insan değildim , sanırım eskiden insanları fazla kınadım neden dikkat etmiyorlar ki diye 🥲

Merhabalar...🙋

Kilo verebilmek için öncelikle çöp gıdaları, şekeri ve basit karbonhidratları hayatından cikarmalisin. Metabolik herhangi bir rahatsızlığın yoksa, pat diye kesmene gerek yok. Kademeli bir şekilde ve yavaş yavaş yapabilirsin.

Bunu yaparken de günlük yürüyüş, ev yürüyüşü veya eliptik gibi kardiyo aletleriyle çalışabilirsin. İdeal kiloma yaklastiginda da direnç egzersizleriyle sıkılaşmak mümkün.

Ben sağlıklı beslenme+ dediğim sporlarla 96 kilodan 56-57 bandına inmeyi başardım.
Yaşım da 55. Artık bu programı tamamen yaşam tarzım haline getirdim. Bir yıla yakın bir zamandır kilomu koruyorum. 😍

Kararli, sabırlı ve istikrarlı olursan eminim ki sen de başarırsın...💪

X