Diyet yemek fikirleri 🥺

yeşil mercimek yemeği
pazardaki sebzelerden yemekler(pırasa,ıspanak vb)
baklagil yemekleri
baklagil salataları da güzel oluyor
bulgur pilavı bana dokunuyor ama sizde sorun olmuyorsa yapılabilir bence
çorbalara önem vermenizi tavsiye ederim tavuk suyu katıyorum ben çoğunlukla
kapuska lahana çorbası yüzünden lahanadan baya soğudum ama kapuska candır :rapci:
tam buğday makarna tek öğün yaptığım günlerde tüketiyorum baya tok tutuyor(sarımsaklı yoğurt ve yeşillik ekliyorum yağsız)
farklı şeyler denemek diyeti daha sürdürebilir yapıyor bence bu hafta karatay mercimek ekmeğini denedim baya sağlıklı ve tok tutuyor
yoğurtlu kereviz salatası
aklıma geldikçe eklerim :KK200:

yeşil mercimek yemeği
pazardaki sebzelerden yemekler(pırasa,ıspanak vb)
baklagil yemekleri
baklagil salataları da güzel oluyor
bulgur pilavı bana dokunuyor ama sizde sorun olmuyorsa yapılabilir bence
çorbalara önem vermenizi tavsiye ederim tavuk suyu katıyorum ben çoğunlukla
kapuska lahana çorbası yüzünden lahanadan baya soğudum ama kapuska candır :rapci:
tam buğday makarna tek öğün yaptığım günlerde tüketiyorum baya tok tutuyor(sarımsaklı yoğurt ve yeşillik ekliyorum yağsız)
farklı şeyler denemek diyeti daha sürdürebilir yapıyor bence bu hafta karatay mercimek ekmeğini denedim baya sağlıklı ve tok tutuyor
yoğurtlu kereviz salatası
aklıma geldikçe eklerim :KK200:
Harikasın 😍😍😍
Yanlız bu bulgur pilavı da yasaklı yemeklere girmiyor mu ya 🤔

Bende de o şişkinlik yapmasın 😜😂😂 kaç kilosun kuzum sen devam mı diyete
100 kilo olarak başladım 92.4 üm şuan ama yıllardır diyet yapıyorum geri almalarım oldu :110:
havuçta kullanıyorum açıkçası ben 100 kiloya havuç yiyerek ulaşmadım sonuçta(hiç yemiyorum hatta diyet yapmayınca)
2 havucu rendeleyip bol yeşillik ve limon ekliyorum bereketli de baya

100 kilo olarak başladım 92.4 üm şuan ama yıllardır diyet yapıyorum geri almalarım oldu :110:
havuçta kullanıyorum açıkçası ben 100 kiloya havuç yiyerek ulaşmadım sonuçta(hiç yemiyorum hatta diyet yapmayınca)
2 havucu rendeleyip bol yeşillik ve limon ekliyorum bereketli de baya
Helallllll azimlisin sonuçta pes etme beraber vericez

Ben kilo verme döneminde öyle diyet falan yapmadım. Her zaman yaptığım yemekleri yedim hep,
Tabi ki tabakta değil minik çorba kaselerim var onlarda yedim..
Misal türlü ve pilav varsa 3er kaşık yetiyodu bana.
Gece yatmadan ilk önce yoğurt limon ve pul biber kurunu yedim, 15 gün
Sonra soda ayran. He tabi Leslie ve deli gibi zumba yapiodum 💃💃
Şuan da yapmak istiyorum ama emzirdigimden galiba acayip tatlı krizlerim oluyo. Ama yapicam. Bir 10kilo gitse fena olmayacak...
Galiba çok işine yaramadim 😬 EternaaLLove EternaaLLove

Ben kilo verme döneminde öyle diyet falan yapmadım. Her zaman yaptığım yemekleri yedim hep,
Tabi ki tabakta değil minik çorba kaselerim var onlarda yedim..
Misal türlü ve pilav varsa 3er kaşık yetiyodu bana.
Gece yatmadan ilk önce yoğurt limon ve pul biber kurunu yedim, 15 gün
Sonra soda ayran. He tabi Leslie ve deli gibi zumba yapiodum 💃💃
Şuan da yapmak istiyorum ama emzirdigimden galiba acayip tatlı krizlerim oluyo. Ama yapicam. Bir 10kilo gitse fena olmayacak...
Galiba çok işine yaramadim 😬 EternaaLLove EternaaLLove
Sacmalamaaaaa pul biber yoğurt olayını denerim yağ yakiyo demi psikom dur kız daha sen taze annesin bı nefes al zaten gidicek onlar emzirdikce

Sacmalamaaaaa pul biber yoğurt olayını denerim yağ yakiyo demi psikom dur kız daha sen taze annesin bı nefes al zaten gidicek onlar emzirdikce
Evet canim o 1bucuk kilo vermistim onu yiyince.. gunduzde zerdeçal ve zencefil katıp yiyodum yoğurdu ara öğün olarak...
Yok ya iyice almadan vermem lazım,zaten sezeryan gobeeem var piskolojim bozuldu..

Bak 65le hamile kaldım.
Doğumdan bir ay önce 75tim,kaç kiloyla doğum yaptım bilmiyorum,ama çok almamisimdir
Doğumdan bir kaç hafta sonra tartildim 68dim.
Şuan 70 aldım yani tatlı yemekten 🤦🤦
Hani süt yapar diye değil canım cekiyo ya resmen kriz yaşıyorum 😭

Detoks çorbaları dışında diyet yemeği yok aslında her sebze baklagil diyette yeniyor.

Farklı olarak maş fasulyesi pişmiş dondurucuda olursa salatalara eklenebilir.

Yeşil mercimek baharatlarla fırınlanıp atıştırmalık yada salata üstünde yenebilir.

Kavrulmuş kabak, köz patlıcan üstüne kıyma olur. Dolma için oyduğumuz içleri sakın atmayın biraz ufaltıp kavurabiliriz.
Çorba yapabiliriz.
Ufaltıp yine yulaf unuyla yada tam buğday unuyla mücver yapabiliriz.

Zeytinyağlı patlıcan, fırınlanmış karnıyarık yada köz karnıyarık olabilir.

Mantar üstüne peynirle olabilir. Fırın açmadan bile mantarı kavurup sıcağına hemen rende kaşarı üstüne serpip kapağını kapat o bile yetiyor.

Menemen dememe gerek bile yok heralde :)

Karnabahar mükemmel bişey çok kısa sürede pişiyor haşla salata yap ister limonlu ister yoğurtlu. Domatesli bol soğanlı yemeğini yap.
Mikserle kısırını yap.
Yağlayıp fırına koy kızarsın.
Peynirle kabak çok yakışıyor peynirli tarifler yapılabilir tabi sıcak yemek gibi olmuyor.

Ispanak, pırasa, pazı, soğan kavurup yumurtayla yemek için mükemmel.
Pırasa hariç diğer otları önce biraz soğan kavurup sonra otunu atarak salçasız pişiriyorum ben sonra yumurtasını ekliyorum.
Direk soğanda yumurtayla çok iyi oluyor.
Çok çok az yağ kullananlar için kavurmak sorun olur o sırada hafif bi karıştırıp az su eklemek lazım yanmasın diye.

Amme hizmeti 😌

Detoks çorbaları dışında diyet yemeği yok aslında her sebze baklagil diyette yeniyor.

Farklı olarak maş fasulyesi pişmiş dondurucuda olursa salatalara eklenebilir.

Yeşil mercimek baharatlarla fırınlanıp atıştırmalık yada salata üstünde yenebilir.

Kavrulmuş kabak, köz patlıcan üstüne kıyma olur. Dolma için oyduğumuz içleri sakın atmayın biraz ufaltıp kavurabiliriz.
Çorba yapabiliriz.
Ufaltıp yine yulaf unuyla yada tam buğday unuyla mücver yapabiliriz.

Zeytinyağlı patlıcan, fırınlanmış karnıyarık yada köz karnıyarık olabilir.

Mantar üstüne peynirle olabilir. Fırın açmadan bile mantarı kavurup sıcağına hemen rende kaşarı üstüne serpip kapağını kapat o bile yetiyor.

Menemen dememe gerek bile yok heralde :)

Karnabahar mükemmel bişey çok kısa sürede pişiyor haşla salata yap ister limonlu ister yoğurtlu. Domatesli bol soğanlı yemeğini yap.
Mikserle kısırını yap.
Yağlayıp fırına koy kızarsın.
Peynirle kabak çok yakışıyor peynirli tarifler yapılabilir tabi sıcak yemek gibi olmuyor.

Ispanak, pırasa, pazı, soğan kavurup yumurtayla yemek için mükemmel.
Pırasa hariç diğer otları önce biraz soğan kavurup sonra otunu atarak salçasız pişiriyorum ben sonra yumurtasını ekliyorum.
Direk soğanda yumurtayla çok iyi oluyor.
Çok çok az yağ kullananlar için kavurmak sorun olur o sırada hafif bi karıştırıp az su eklemek lazım yanmasın diye.
Acıktım lan 🤤 ufff karnabahar en sevdiğim geçen bir tarifini denedim , haslamadn fırına verdim , sodalı sos yapıp offf offff

Uyuyor bebiş. Gaz sorunumuz yoksa demek ki 🤪 dilimi isirayim da.
Emziren analar kilo veremez diye bir kanun var Allah Allah 😁😁
Fit vücutlu bir anne olmak suç mu heee sorarim size suç mu 🤪🤪🤦

2-3 kilonla burda diyet tarifi okuman uyuz etti beni :63: en çok ben okuyacam eternayla ben anlıyomusun

X