Diyet mücadelesi

minik bir parça bitter çikolata, bir hurma, küçük bir bardak tarçnlı süt,bunlardan birini deneyin isterseniz ,tatlı isteğinizi kırar diye düşünüyorum.

Evet malesef eşimle cokk zor o hiç dikkat etmiyor yemeyi aşırı sever çok zorlanıyorum sayesinde. Bı arkadaşım sürekli düzenli hergun tarçınlı su içti akşamları aburcubur yemedi bu sayede 10 kilo verdi ama nekadar zamanda verdi hatırlamıyorum hala evdeyken hep tarçınlı su içer. Üstelik çubuk tarcinda değil bildiğin toz tarcini 2lt şişeye bir buçuk tatlı kaşığı falan atıp gün içinde içer onu
Zararlı değilse ben de mi denesem acaba toz tarçınlı suyu, bir araştırayım

Ya açıkçası dayanmak ve bozmak istemiyorum ben. Bir de ben de şey de oluyor aralıklı orucu ben de yapıyorum şu an. Vücud direncim ne kadar protein alsam da reglye girince düşüyor. Vitamin falan da alıyorum, hani haftada bir az da olsa karbonhidrat da ekledim protein üzerine, hani enerjim de kalsın diye. Ama cidden keyfim kaçıyor. Spor yaptım 1 haftadır güzeldi. Bugün regl öncesi içimden hareket etmek değil, tatlı yiyip tüm gün uzanmak geliyor 😁😁 ama pes etmeyeceğim yaa, cidden 21 günü de bitirmek istiyorum orucumu da güzelce bitirmek istiyorum, umarım başarıırız

Bitter çikolata bence bozmaz. Regl döneminde daha fazla kalori yakıyoruz ihtiyaç artıyor tabi. Karbonhidrat olarak nohut veya börülce tarzı besinler tok tutabilir. İlle makarna ekmek olmasına gerek yok bence 🥰

Beni de bilgilendirin noluyomuş 21 gün şeker yemeyincee
Faydalı, sağlıklı ve şekeri kandan düşürmeye de yarıyor zayıflamaya da. Ben şimdi 21 gün yapıp kendime meydan okuyorum 😁 sonra es verip hafif tatlılar yemeyi planlıyorum abartmadan sonra güç bulup 1 ay şekersiz beslenmeye geçmeyi planlıyorum, başarabilirsem tabii, kadın olarak bu hormonlarla cidden zor

Bitter çikolata bence bozmaz. Regl döneminde daha fazla kalori yakıyoruz ihtiyaç artıyor tabi. Karbonhidrat olarak nohut veya börülce tarzı besinler tok tutabilir. İlle makarna ekmek olmasına gerek yok bence 🥰
Bitter çikolatayı bir düşüneyim tamam 🙈 ya da kakaolu bir şeyler, şekersiz

Hurma,kuru incir ve ceviz tatlı niyetine yiyebilirsiniz.

Ben çok severim.

Kolay gelsin.

Hanımlar 21 gün şekersiz beslenmeye karar verdim, 1 haftadır ağzıma şeker koymadım, kaldı 2 hafta, geçen günlerde çok zorlanmadım ama bugün ve dün çok çok zorlandım. Yeme düzenim de aynı, farklı bir şey yapmadım :KK43: nasıl dayanıcam bilmiyorum, dayanmak istiyorum hem sağlığım için hem de zaten 21 günü tamamlayınca yiyeceğim. Meyve vs yemek istemiyorum daha da çok canım tatlı çekiyor. Napıcam şaşırdım yardım edinnn:KK43:
Sakın bırakmayın. Rafine şekerin kimseye hiçbir faydası yok aksine zararı var. Vücudu o zehre uzun süre alıştırınca böyle zorlanmak normal

Siz şekersiz değil rafine şekersiz besleniyorsunuz bu durumda. Çünkü hurma falan zaten aşırı şekerli. Vücuda karbonhidrat girdiği sürece şeker isteğini bastırmak biraz eziyet gibi oluyor, isteğin azalması için diğer karbonhidratlari da kesmek gerekiyor. Yine 21 gün yapılır zor değil ama bastırmak için biraz çaba lazım, karbonhidrati komple azaltirsaniz ataklar daha kolay başa çıkılır olacaktır.
Bir de tavsiye, canınız tatlı çekerse dilimizin altına bir parça himalaya tuzu alın erisin. İsteğin azaldığını hissedeceksiniz.

Siz şekersiz değil rafine şekersiz besleniyorsunuz bu durumda. Çünkü hurma falan zaten aşırı şekerli. Vücuda karbonhidrat girdiği sürece şeker isteğini bastırmak biraz eziyet gibi oluyor, isteğin azalması için diğer karbonhidratlari da kesmek gerekiyor. Yine 21 gün yapılır zor değil ama bastırmak için biraz çaba lazım, karbonhidrati komple azaltirsaniz ataklar daha kolay başa çıkılır olacaktır.
Bir de tavsiye, canınız tatlı çekerse dilimizin altına bir parça himalaya tuzu alın erisin. İsteğin azaldığını hissedeceksiniz.
Çok ilginç!

Regl öncesi dün benim diyetimi bozdurdu hala olmadım da. Bugün yine if diyetine başladım umarım bozmam da🥴 tatlının asıl sebebi ben de hep regl oluyor

merhabalar aslında komple şeker alımını da kestim. hani meyve de yemiyorum. ya da patates de yemiyorum , çünkü birden kan şekerim çok artıyor ve canım bi şeyler çekiyor. hurmayı da adet döneminde dayanamazsam diye düşündüm ama bol su ile dayandım bugün, su kahve ile üstesinden geliyorum. sebze ve protein agırlıklı besleniyorum. sadece son iki gündür çok az makarna da ekledim öğünüme, çünkü karbonhidrat hiç almıyorum, hani korkuyorum tamamen kesersem sorun olur mu , ne biliyim yorgunluk vs, genelde benim gibi aralıklı oruç artı şekersiz beslenenlere karbonhidrat alın ama komplex olanından alın diyorlar , kepek ekmeği ya da esmer makarna gibi. onların da tadını sevmiyorum. tamamen kestim karbonhidratı ,şimdi biraz biraz ekledim ama hem sağlıklı olmak bu 21 gün vücüduma bir es vermek hem de bunu yaparken güçten düşmemek istiyorum. çünkü bir gün tek öğün diğersi gün 2 öğün gibi gidiyorum. vücuduma göre gitmeye çalışıyorum

Regl öncesi dün benim diyetimi bozdurdu hala olmadım da. Bugün yine if diyetine başladım umarım bozmam da🥴 tatlının asıl sebebi ben de hep regl oluyor
ya bir de regl öncesinde keyifsizlik de oluyor, kendimi şımartasım geliyor ahah ama su içiyorum dayanıyorum bugunu de atlattım çok şükür şeker yemedim hanımlaaaar :KK70:

Aa mutlaka tavsiye ederim çok bir tansiyon sorunu yok ise. Hem himalaya çok kaliteli bir tuz vücuda faydası çok.
Yok yok tansiyon sorunum yok da bizim evde de Himalaya tuzu var da hiç kullanmıyoruz.

Yani bizim evde yemekler 0 tuzla pişer.

Hiç sevmem tuz. Kocam da öyle alıştı.

Yemeğe konan tuzdan rahatsız olan ben sek tuzu nasıl yiyeyim? :anneadayı:

Yok yok tansiyon sorunum yok da bizim evde de Himalaya tuzu var da hiç kullanmıyoruz.

Yani bizim evde yemekler 0 tuzla pişer.

Hiç sevmem tuz. Kocam da öyle alıştı.

Yemeğe konan tuzdan rahatsız olan ben sek tuzu nasıl yiyeyim? :anneadayı:
Şu an ben şok. Tuz olmadan nasıl yaşanır 😬 dilin altına konunca çok tadi gelmiyor 😊 ama tabi damak tadı, bir şey diyemedim bir kerelik tatlı isteğinde denersiniz belki.

Şu an ben şok. Tuz olmadan nasıl yaşanır 😬 dilin altına konunca çok tadi gelmiyor 😊 ama tabi damak tadı, bir şey diyemedim bir kerelik tatlı isteğinde denersiniz belki.
Süper yaşanıyor bence.

İşin şakası sadece kaynamış mısıra tuz koyabilirim.

Aklıma gelince deneyeceğim merak ettim açıkçası.

Çok teşekkür ederim değişik bilgiler için.

Bu olay emzirirken yapilirmi ki çocuğum bir yaşında 56 kiloydum son iki aydır aşırı tatlı tüketiyorum 59/60 olmuşum çok rahatsız ediyor beni bu durum porsiyonlarimi hergun kuculturum diyorum ama akşam olunca yemek zamanı tabagimi iki kişinin doyacagi şekilde dolduruyorum. Gözüm doymuyor değil resmen karnım doymuyor sanki. Yani tabagimi küçük seçip öylede doldurdum gözüm doyar diye ama yok yani irademde yok sanırım olsada 3gun yapıp bırakıyorm plates aşırı iyi oluyor ama onada şuan zamanım yok 😔 inşallah siz basarirsiniz
Ya 4-5 kilo bile aşırı etkiliyor değil mi bu kilolara alışkın olmayanları. Ben de 55 kiloydum hep son bir senedir 60 oldum ama nasil rahatsızım anlatamam hantallastim resmen

Emzirirken basit karbonhidrattan fakir proteinden ve sağlıklı yağlardan zengin bi diyet uygularsanız sütünüzün besin değeri artar. Dolayısıyla şekersiz ekmeksiz beslenme hamile ve emziren annelere en uygun beslenme şekildir 😊
Emzirirken azcık dikkat etmeyle bile hızlı kilo verirsiniz.
Bence az gayret edinx
Evet emzirirken verdim bende 😍 ama akşamları aburcubur yemedim tabiki. Bol su içtim diyet bile yapmadım o şekilde rahat verdim ama tabi yine tatlıyı kesebilsem veririm eminim
Ya 4-5 kilo bile aşırı etkiliyor değil mi bu kilolara alışkın olmayanları. Ben de 55 kiloydum hep son bir senedir 60 oldum ama nasil rahatsızım anlatamam hantallastim resmen
Ayy evet malesef etkilemez mi. Başkası aman ne var 4/5 kilodan diyor ama öyle değil işte resmen bir beden farkediyor 36ydim 38e dgru yol aldım basenim 56kiloda 93cmdi şuan 98cm o dolgunluğu hissediyorum

X