Diyet Çilesine Son! / Leptin Hormonu Enjeksiyonu

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43

Diyet yapanların ortak derdi, diyeti bırakınca "eski kilo"larına dönmekti. Ama artık bitti. Leptin hormonu enjeksiyonu ile giden kilo geri gelmiyor.

Kısa zamanda eski kiloya geri dönülüyor. Araştırmalar, diyet yapanların yüzde 85'inin kısa sürede eski kilolarına yükseldiğini ortaya koyuyor... Amerika'daki Columbia Üniversitesi uzmanları bunun nedenini araştırdı... Ve ortaya şu tespit çıktı:

Leptin düştükçe kilo yükseliyor

Kilo verildikçe, vücuttaki yağ dokusu seviyesiyle birlikte leptin hormonu da azalıyor. Bu, beyni alarma geçiriyor... Vücut kendini korumak için daha az enerji harcamaya başlıyor... Beyin, sürekli "yemek ye" sinyali yayıyor... Ve giden kilolar, bumerang gibi geri dönüyor.

Yedi hafta boyunca denendi, onaylandı

Sorunu bu kadar net olarak belirleyen uzmanlar, yeni rejim yapmış hastalara yedi hafta boyunca, günde iki doz leptin hormonu verdi... Leptin eksikliği hissetmeyen beyin alarma geçmedi... Ve verilen kilolar geri dönmedi... Bu sayede, sürekli diyet yapma devri kapandı...

Kiloları kaşıkla verip kepçeyle almaya son

Her rejim sonrası tekrar alınan kilolar tarih oluyor. İştah kontrol hormonu leptin'in vücuda enjekte edilmesi sayesinde beyinden açlık alarmı gelmeyecek kilolar da gerisin geri alınmayacak.

Kabus tarihe karışıyor...

Aylarca rejim yaparak, spor salonunda ter dökerek verilen kiloları, kısa sürede geri alma kabusu artık tarihe karışacak!.. Amerika'nın New York kentindeki Columbia Üniversitesi tarafından yapılan leptin hormonu araştırması "al-ver" diyet devrini kapatıyor.

Michael Rosenbaum başkanlığındaki ekip, iştahı kontrol eden leptin hormonunun, kilo vermenin ardından kilo almaya sebep olan mekanizmayı tetiklediğini ve ani kilo almanın leptin seviyesindeki düşüşten kaynaklandığını açıkladı.

Beyin alarm veriyor

Kilo veren şişman kişilerin yüzde 85'inin sonradan yine kilo aldıklarının saptandığını ve özellikle obezite sınırındaki insanlarda bu durumun daha da vahim bir hal aldığını söyleyen Rosenbaum şunları söyledi: "Vücuttaki yağ dokusu azalmaya başlayınca leptin seviyesi de düşüyor. Beyin de alarm sinyalleri vermeye başlıyor. Vücut kendini korumak için az enerji yakmaya, beyin de sürekli olarak yemek ye sinyali vermeye başlıyor. Kişi de kendini yemek yemekten alıkoyamıyor" Bu durum vücudun bir çeşit kendini koruma mekanizması olarak görülüyor. Fakat rejim yapanlar bunun bedelini kilo alarak ödüyor.

7 hafta test edildi

Rosenbaum, bu durumu engellemek için bir inceleme başlattıklarını ve leptin enjekte ederek bu mekanizmayı etkisiz hale getirdiklerini belirtti. Columbia Üniversitesi ekibi elde ettikleri sonuçları doğrulayabilmek için yeni rejim yapmış bir gruba 7 hafta boyunca günde 2 kez leptin şırınga etti.

Böylece yağ kitlelerinde bir değişiklik olmadan leptin seviyelerini yükseltti. Yedinci haftanın sonunda rejim yapanların bu süre zarfında kilo almadığı tespit edilirken, Rosenbaum elde ettikleri sonucu şu şekilde yorumladı:"Enjeksiyon sayesinde yağ kitlesinde bir değişiklik olmadan vücuttaki leptin seviyesi yükseldi. Ve normal şartlarda leptin seviyesi yüzünden alarma geçecek olan vücut alarma geçmedi. Beyin, vücudu yemek yemeye sevk etmedi. Böylece kilo alımı da tespit edilmedi."

Yeni ilaç yolda

Journal of Clinical Investigation adlı tıp dergisinde yayımlanan araştırma büyük yankı uyandırdı. Ekipteki bilim adamları, aşırı kilolu ancak leptin seviyesi normal kişilerde hormon tedavisinin işe yaramayacağı ve olumlu sonuç alınması için zayıflamayla birlikte kişinin hormon seviyesinde düşüş olması gerektiğini kaydetti. İngiliz BBC televizyonuna konuşan Rosenbaum, leptin seviyesini düzenleyecek bir ilaç üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

(alıntıdır)

ya didsim 3 sene oldu oldu yolda olan bu ilaç gelemedi bir türlü:KK50:

ya didsim 3 sene oldu oldu yolda olan bu ilaç gelemedi bir türlü:KK50:

Ben konuyu açalı üç sene olmuş hakikaten yahu, şöyle bi bakındım internete ama bu metin dışında bir bilgiye rastlamadım canım, bir tek bir doktorun açıklamasını buldum;

Sonsuza dek zayıf kalmanızı sağlayan yepyeni bir ilaç!
İddia : Leptin hormonu enjeksiyonu vücudunuzu kandırarak, siz kalorilerinizi yakmaya devam edip aslında kilo kaybederken sanki hiç kilo kaybetmediği hissi yaratıyor.
Gerçek : Bu araştırma 10 haftada 10 kişiyle yapılmış.
Sonuç : Dr. Schwartz, “100 kişiden daha azıyla yapılmış araştırmalara karşı ihtiyatlı olmalısınız. 10 kişi az sayıda denekle yapılan araştırmanın bilimsel değeri olmadığı gibi inandırıcılığı da yoktur. Yıl gibi daha uzun süreli verilerle yapılan araştırmalar, çok daha güvenilirdir” diyor.

Eğer bilgi edinirsem yazarım sana :öpücük sımaylı:

bahsetiğiniz hcg damlası olabilirmi
Ne yediğiniz bizi hiç ilgilendirmiyor! Evet yanlış duymadınız, Birkaç tavsiye dışında ne yediğiniz bizi hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Kullanım önerisine göre düzenli bir şekilde hCG Damlayı kullanın bu istediğiniz kilo kontrolünde size yardımcı olacaktır. Kullandığınız süre boyunca aynı saatlerde kullanmaya özen gösteriniz.
1 şişe kullanımı sırasında ve sonunda büyük değişikliği siz de farkedeceksiniz. HCG Damla kısa sürede yeme alışkanlığınızı düzenlemenize yardımcı olarak çalışacaktır.
Amerika'da milyonlarca insanın ilk tercihi haline gelen hCG Damla Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışta... Adına diyet programları hazırlanan bu mucize ürüne sahip olmak şimdi çok kolay.

HCG Homeopathic ilk önce hCG zayıflama iğnesi olarak çıkmıştı. Dr. SIMEONS'un bulduğu bu yöntem geliştirilerek ağıza (oral) damla şekline getirdi ve çok başarılı oldu. hCG Damla şu anda dünya üzerinde en etkili yöntem olarak gösterilmektedir.
hCG'nin dünyada bu kadar ilgi görmesinin sebebi ise damla olarak kullanılan veya damla olarak bu kadar geliştirilmiş bir ürünün bulunmamasıdır. İnsanların zayıflama damlası olarak satın aldığı adından bu şekilde söz ettirdiği ürün. hCG Damlasıdır.
Kısaca hCG Nedir ?
HCG Homeopathic ilk önce hCG zayıflama iğnesi olarak çıkmıştı. Dr. SIMEONS'un bulduğu bu yöntem geliştirilerek ağıza (oral) damla şekline getirdi ve çok başarılı oldu. hCG Damla şu anda dünya üzerinde en etkili yöntem olarak gösterilmektedir.
hCG'nin dünyada bu kadar ilgi görmesinin sebebi ise damla olarak kullanılan veya damla olarak bu kadar geliştirilmiş bir ürünün bulunmamasıdır. İnsanların zayıflama damlası olarak satın aldığı adından bu şekilde söz ettirdiği ürün. hCG Damlasıdır.
hCG Damla içeriği hCG Damla içeriğinde L-Carnithine, Ornithine, Vitamin B6, Vitamin B12 ve bunlarla birlikte mineralli arıtılmış su bulunmaktadır. Bu maddelerin tamamı bitkiseldir. Kısa açıklayacak olursak bu maddeler ;

L-Carnitine (4.25ml) : Vücudunuzda ki yağların erimesinde yardımcı bir maddedir.
Ornithine (3.75ml) : Kas dokularnının güçlenmesi ve gelişmesine yardımcı bir maddedir.
B6 Vitamini (3.15ml) : Tıpta diyet yapan kişilerin kullanılması tavsiye edilen bir maddedir. B6 vitamini uykusuzluk probleminin azalmasına, sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına, ruh durumunun iyi olmasına gibi konularda yardımcı bir maddedir.
B12 Vitamini (3.80ml) : Bu vitamin hayvansal yiyeceklerde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Diyet yaptığınız dönemlerde genellikle bitkisel yiyecekler tüketeceğiniz için hayvansal vitaminlerden eksik kalmaktasınız, Vitamin B12 ile hayvansal yiyeceklerden almanız gereken vitamini sağlamak amacı ile tavsiye edilmektedir.

Purified Water (45.05ml) : Mineralli saf su.
hCG Damla nasıl çalışıyor ? Kullanmaya başladığınızdan itibaren etkisini hissedebilir bir şekilde görecek ve bu süreç içerisinde kilolarınızı vermenize yardımcı bir takviyedir. 40 günlük kullanım süresinde ilk 3 gün, iştah düzeninizi oturmasına yardımcı olarak görev alacak. Bunu izleyen 7 günlük süreçte iştah düzeninizin iyice oturmasına yardımcı olduğu gibi bu süreçte L-Carnitin ve Ornithine etkilerini göstermeye çalışacaktır. 10 günlük geçen bu süre içerisinde ürün tam olarak etkileşimlere başlamaktadır. Kimi zaman bu 10 günlük süre 15 güne kadar çıktığıda görülmüştür.
Kullanmaya başladığınız süreçten itibaren 10 günlük süreden sonra 30 günlük kalan kısımda ise ürün tamamen sizi zayıflamanıza yardımcı bir rol üstlenecektir. Gerekli olan enrjiyi size içerdiği vitamin ile sağlamaya yardımcı olacaktır.
hCG Damla yan etkileri hCG Damlanın bu güne kadar görülmüş bir yan etkisi yoktur.
benimde 3-4 kilo fazlam var 51 düşmeye çalısıyorum buyöntem kafama yattı.ilacı kullanmış birileri varmı onu arıyordum bende sizin konu cıktı tesadüfen karşıma:KK31:

damlayı kullanan var mı ?

bahsetiğiniz hcg damlası olabilirmi
Ne yediğiniz bizi hiç ilgilendirmiyor! Evet yanlış duymadınız, Birkaç tavsiye dışında ne yediğiniz bizi hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Kullanım önerisine göre düzenli bir şekilde hCG Damlayı kullanın bu istediğiniz kilo kontrolünde size yardımcı olacaktır. Kullandığınız süre boyunca aynı saatlerde kullanmaya özen gösteriniz.
1 şişe kullanımı sırasında ve sonunda büyük değişikliği siz de farkedeceksiniz. HCG Damla kısa sürede yeme alışkanlığınızı düzenlemenize yardımcı olarak çalışacaktır.
Amerika'da milyonlarca insanın ilk tercihi haline gelen hCG Damla Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışta... Adına diyet programları hazırlanan bu mucize ürüne sahip olmak şimdi çok kolay.

Kısaca hCG Nedir ?
hCG Damla içeriği hCG Damla içeriğinde L-Carnithine, Ornithine, Vitamin B6, Vitamin B12 ve bunlarla birlikte mineralli arıtılmış su bulunmaktadır. Bu maddelerin tamamı bitkiseldir. Kısa açıklayacak olursak bu maddeler ;

L-Carnitine (4.25ml) : Vücudunuzda ki yağların erimesinde yardımcı bir maddedir.
Ornithine (3.75ml) : Kas dokularnının güçlenmesi ve gelişmesine yardımcı bir maddedir.
B6 Vitamini (3.15ml) : Tıpta diyet yapan kişilerin kullanılması tavsiye edilen bir maddedir. B6 vitamini uykusuzluk probleminin azalmasına, sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına, ruh durumunun iyi olmasına gibi konularda yardımcı bir maddedir.
B12 Vitamini (3.80ml) : Bu vitamin hayvansal yiyeceklerde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Diyet yaptığınız dönemlerde genellikle bitkisel yiyecekler tüketeceğiniz için hayvansal vitaminlerden eksik kalmaktasınız, Vitamin B12 ile hayvansal yiyeceklerden almanız gereken vitamini sağlamak amacı ile tavsiye edilmektedir.

Purified Water (45.05ml) : Mineralli saf su.
hCG Damla nasıl çalışıyor ? Kullanmaya başladığınızdan itibaren etkisini hissedebilir bir şekilde görecek ve bu süreç içerisinde kilolarınızı vermenize yardımcı bir takviyedir. 40 günlük kullanım süresinde ilk 3 gün, iştah düzeninizi oturmasına yardımcı olarak görev alacak. Bunu izleyen 7 günlük süreçte iştah düzeninizin iyice oturmasına yardımcı olduğu gibi bu süreçte L-Carnitin ve Ornithine etkilerini göstermeye çalışacaktır. 10 günlük geçen bu süre içerisinde ürün tam olarak etkileşimlere başlamaktadır. Kimi zaman bu 10 günlük süre 15 güne kadar çıktığıda görülmüştür.
Kullanmaya başladığınız süreçten itibaren 10 günlük süreden sonra 30 günlük kalan kısımda ise ürün tamamen sizi zayıflamanıza yardımcı bir rol üstlenecektir. Gerekli olan enrjiyi size içerdiği vitamin ile sağlamaya yardımcı olacaktır.
hCG Damla yan etkileri hCG Damlanın bu güne kadar görülmüş bir yan etkisi yoktur.
benimde 3-4 kilo fazlam var 51 düşmeye çalısıyorum buyöntem kafama yattı.ilacı kullanmış birileri varmı onu arıyordum bende sizin konu cıktı tesadüfen karşıma:KK31:

leptin hormonunun ilacı hakkında gelisme bulabildiniz mi ?
Ben konuyu açalı üç sene olmuş hakikaten yahu, şöyle bi bakındım internete ama bu metin dışında bir bilgiye rastlamadım canım, bir tek bir doktorun açıklamasını buldum;

Eğer bilgi edinirsem yazarım sana :öpücük sımaylı:

Merhaba kızlar,
Başlık dikkatimi çekti ve mesajlarınızı gördüm. O çalışma geçerliliğini kaybetti. Şişman insanlarda leptinin beyine ulaşmaması sonucu işlevini göremediği ve damar yolu ile verilen sentetik leptinin de beyne ulaşamadığı ispatlandı. Sadece leptin eksikliği olan şişmanlarda sonuç alındı ki, leptin beyaz yağ hücrelerinden salgılandığı için,bu da sık rastlanan bir durum değil. Beyaz yağ hücrelerini küçültmenin tek yolu kahverengi yağ hücrelerini artırmak.Sonuç olarak egzersize devam.

karatay diyeti işte bu hormon üzerinde çalışıyor kitabı alıp okursanız sorularınızın cevabını alırsınız. Leptin hormonunun nasıl kontrol altına alabileceğinizi anlatıyor.

leptin icin yemek saatleriniz arasında ara olsun ki vucud salgılasın dısardan hormon alıp vucuda neden zarar vercez

Hcg damlayi aldım ve kullandım hicbir işe yaramadı. İnternet adresinde bircok doktorun bunu kullandıgını yazmıştı.bunlardan biride cilt doktoru vefa gönencti.tesadüfen kızımı ona götürdüm.kendisine sordugumda ilacı tanımadıgıni söyledi.telefon acıp hemen adını ve resmini siteden kaldırmalarını onları mahkemeye verecegini söyledi.doktorun haberi yok adını kullanıyorlar.ilacı hemen çöpe attım.hala varmı bilmiyorum ama sakın almayın.

X