DİŞ'Lİ YAK'AR'IŞIM İÇİN LÜTFEN BİR'LİK OLALIM

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam anlıyorum peki bu noktada siz yanlış insanlara denk gelmiş olabilirsiniz. İyi bir hekime denk gelmemişsiniz. Ama annenizin etkisi ne?
Hastaneye güvendiğim için ilk müsait doktordan randevu aldım ama görüşmemizdeki empatiden yoksunluğu, ben konuşurken saate bakması (psikiyatrik muayenede yapılmamsı gerekir), hiçbir test ve tetkik yapmadan bana direk göz kararı, 1500TRYlik 2 ilaç reçete etmesi nedeni ile hastaneye geri bildirimde bulundum. 1 saat içerisinde koordinatör aradı ve sizi en iyi doktorumuza yönlendirelim dedi sadece profesör farkı alacağız dediler. Çok büyük bir kurumun en iyi olduğunu iddia ettiği doktoru için iyi bir hekime denk gelmemiş olmak sizce çok korkutucu değil mi?
Annem patolojik bozukluğa sahip birisi adli süreç içerisinde onun da akıl sağlığı yönünden değerlendirileceğini düşünüyorum. Ben olmazsam hastane şikayetçi olabilir kendisinden bizi yanlış yönlendirdi diyerek. Dosyaya bakabilirseniz sevinirim.

Eklentiler

• Screenshot 2024-01-13 215934.png
    Screenshot 2024-01-13 215934.png
    421,7 KB · Görüntüleme: 82
Yetişkin bir kadına annesinin söylemleri ile mi teşhis koyup tedavi uyguladılar.
Nasıl olabilir böyle birşey aklım almadı.
Anneniz nüfuslu biri mi ne yaptı doktorları nasıl ikna etti.
Çocuk olsanız anlarım ama kocaman kadına bu nasıl yapılabilir cidden anlamıyorum.
İnanın bende anlamıyorum, ama sanıyorum günümüzde parayı veren düdüğü çalıyor. Hastaneye annemle gitme nedenim parasının olmasıydı, beni hastaneye yatıracak. Ağır bir depresyon teşhisi ile yatmamla Psikotik Özellikli Duygu Durum Bozukluğu teşhisi ile yatmam arasında uygulanacak tedavi açısından ciddi bir maliyet farkı olabilirdi bilmem anlatabiliyor muyum? Eklediğim dosyadaki hikayeyi bir okuyun isterseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Arzu ederseniz bu süreç neticesinde Memorial Arşivinden bugün çıkarttırdığım ölümcül dış gebelik nedeni ile olduğum Laparoskopi ameliyatımın belgesini de paylaşabilirim.

Eklentiler

• Screenshot 2024-01-13 215934.png
    Screenshot 2024-01-13 215934.png
    421,7 KB · Görüntüleme: 78
Bu konu buraya çok fazla. Lütfen iyi bir avukatınız olsun. Annenizden uzak durun. Güçlü kadınsınız, başarılarla dolu hayatınızda mutluluk dilerim.

Anneniz tamam kötü doktorlar onlarda mı kötü. Onlarda mı siizn kötülüğünüzü istiyor
Kötülüğümü istediklerini söylemedim. Ama haziranda ayaktan hasta olarak hastaneye gittim kuruma güvendiğim için ilk müsait doktordan randevu aldım. Ama doktoru hiç beğenmedim ve geri bildirim verdim yazılı olarak, bir saat içerisinde koordinatör tarafından arandım. Sizi en iyi doktorumuza yönlendirelim sadece profesör farkı ödeyin ve EEG'nizi çekelim dediler bu çözüm odaklı yaklaşımları nedeni ile kendilerine güvendim ve o doktora gittim. Mürekkep testi de yaptırdı bana ve 2 ilaç reçete etti, takip sürecindeyken ve ilaçları kullanırken çok ağır bir depresif atak geçirdim. Ve kendimi öldürmemek için hastaneye yatmak istedim, hastaneye ve doktora güveniyordum çünkü ama yatış için annemle gitmek durumundaydım. Zaten akşam 9'da gittim o depresif halimde pek kendimde değildim, annemin anlattıklarıyla psikotik özellikli duygu durum bozukluğu hastası oluverdim. 8 seans EKT ve 9 ilaç uygulandı. Eylülde taburcu oldum, ilaçlar devam etti ama depresyon geçmedi. İlaçlarda değişiklikler oldu ama iyi hissedemiyordum, yataktan çıkamıyordum ki takip randevularıma da devam ediyordum. Gerçi 9-10 dakika online oluyorlardı. Kasımda yeşil reçeteye geçtik. Sizce bir gariplik yok mu burada ayaktan giriyorsunuz ve giderek daha da hastalanıyorsunuz tedavi sürecinde. Bu doktoru iyi veya kötü yapar mı bilemiyorum. Ama yanlış teşhis koyduğunu ve yanlış tedavi uyguladığını gösteriyor, yani hastaya zarar verdiğini. Bu da malpraktise giriyor.

Bu konu buraya çok fazla. Lütfen iyi bir avukatınız olsun. Annenizden uzak durun. Güçlü kadınsınız, başarılarla dolu hayatınızda mutluluk dilerim.
Ya kusura bakmayın bir arkadaşım önerdi burayı ilk defa denedim. Nasıl bir platform olduğunu bilmiyordum. Desteğiniz için teşekkür ederim. Kesinlikle uzak duracağım.

siz sürekli hastaneden raporlarını isteyip alamayan üye misiniz?
Yok o konuda haklarını yiyemem, mahkeme süreçleri için ne kadar rapor istediysem verdiler. En son raporda biraz uğraştırdılar o kadar, randevularımı bu kadar iyi takip etmediler ama...:)

Kötülüğümü istediklerini söylemedim. Ama haziranda ayaktan hasta olarak hastaneye gittim kuruma güvendiğim için ilk müsait doktordan randevu aldım. Ama doktoru hiç beğenmedim ve geri bildirim verdim yazılı olarak, bir saat içerisinde koordinatör tarafından arandım. Sizi en iyi doktorumuza yönlendirelim sadece profesör farkı ödeyin ve EEG'nizi çekelim dediler bu çözüm odaklı yaklaşımları nedeni ile kendilerine güvendim ve o doktora gittim. Mürekkep testi de yaptırdı bana ve 2 ilaç reçete etti, takip sürecindeyken ve ilaçları kullanırken çok ağır bir depresif atak geçirdim. Ve kendimi öldürmemek için hastaneye yatmak istedim, hastaneye ve doktora güveniyordum çünkü ama yatış için annemle gitmek durumundaydım. Zaten akşam 9'da gittim o depresif halimde pek kendimde değildim, annemin anlattıklarıyla psikotik özellikli duygu durum bozukluğu hastası oluverdim. 8 seans EKT ve 9 ilaç uygulandı. Eylülde taburcu oldum, ilaçlar devam etti ama depresyon geçmedi. İlaçlarda değişiklikler oldu ama iyi hissedemiyordum, yataktan çıkamıyordum ki takip randevularıma da devam ediyordum. Gerçi 9-10 dakika online oluyorlardı. Kasımda yeşil reçeteye geçtik. Sizce bir gariplik yok mu burada ayaktan giriyorsunuz ve giderek daha da hastalanıyorsunuz tedavi sürecinde. Bu doktoru iyi veya kötü yapar mı bilemiyorum. Ama yanlış teşhis koyduğunu ve yanlış tedavi uyguladığını gösteriyor, yani hastaya zarar verdiğini. Bu da malpraktise giriyor.
Bakın kendiniz diyorsunuz ağır bir atak geçirdim diye ve bunun tıbben bir sebebi olmalı. Siz kendinizde basit bir problem arıyorsunuz ama belli ki sorunlarınız ciddi. Niyeyse burada sizin lehize yazılan kısımlarınıda mahkemede kullanacaksınız gibi hissettim ben

Bakın kendiniz diyorsunuz ağır bir atak geçirdim diye ve bunun tıbben bir sebebi olmalı. Siz kendinizde basit bir problem arıyorsunuz ama belli ki sorunlarınız ciddi. Niyeyse burada sizin lehize yazılan kısımlarınıda mahkemede kullanacaksınız gibi hissettim ben
İntihar etme isteğinin bütün ruhunuzu sardığı bir hal olarak düşünün. Ve ben bunu 2 aylık tedavi sürecindeyken yaşadım yani doktorun bana verdiği ilaçları kullanırken, belki yanlış ilaçlar verdi onların etkisi oldu bilemiyorum ki. Basit bir problem aramıyorum kendimde o zaman yaşadığım bu kadar acıyı çok basite indirgemiş olur ve kendime çok büyük haksızlık etmiş olurum. Yok mahkemede inanın buranın hiçbir önemi olmaz. Ben birlikte bilinçlenelim istiyorum bu konularda, bir farkındalık oluşmasını istiyorum.

Empati yaptığınız için çok teşekkür ederim. NP İStanbul Beyin Hastanesi hakkında uyarmak istedim.
Platforma yeniyim yavaş yavaş öğreneceğim.
Vasi talebi oluşması nedeni, 39 yaşında kendimi evimde çıkan bir yangından sonra tüm çevremden soyutlamak istedim. Yaşadığım acıların bir patlaması gibi düşünün, o esnada boşanma sürecindeydim de. Yangından sonra geri kalanları da ben yaktım ya da attım bana dair ne varsa. Bir nevi sıfırladım kendimi. Hayatımı idame ettiriyordum ama sosyal çevreme blok basmış gibiydim. sağolsun annem yangın meselesinden ötürü onla da görüşmüyorum diye beni tedavi ettirmek için dava açmış.bana söylemedi bile 6 ay sonra eve gelen tebligatla öğrendim. Çok karışık hikayeler, o inzivam sonrası özelde doktora gittim yanlış teşhis yanlış ilaç nedeni ile ilacın yan etkisine bağlı olarak manik atak geçirdim. O zaman annem akıl hastanesine kapatamadığı için 2. defa kısıtlı adayı davası açtı amacı beni TEDAVİ ETTİREBİLMEKMİŞ. Ama asıl HASTA OLAN KENDİSİ. Munchausen by Proxy sendromunu bir araştırmanızı tavsiye ederim nasıl bir kabus yaşadığımı daha iyi anlarsınız. Ve böyle o kadar çok ANNE var ki, dışarıya muazzam iyi bir anne profili çiziyorlar, etrafa karşı çok yardımseverler. kimse konduramıyor çocuğuna yaptığı psikolojik şiddeti ve istismarı

Estağfurullah, size empati yapabilmekten çok uzağım.

Tanı süreci açısından bir takim yanlışlıklar olabilir yorum yapamam ancak yaşadıklarınız zor şeyler durumunuzun depresyondan daha ileride olması mümkün. Başka bir doktora gitmeyi düşünüyor musunuz?

Konunuz içeriği açısından ağır. Sürece tıbben ve hukuken bilimum üyeden daha hakimsiniz. Deyim yerinde ise kedilerin arasında zıplayan bir tavşan gibisiniz.

Hekimlere ben de bir hekim olarak gerçekten büyük sabır diliyorum, ne yazık ki aynı mesleği temsil ettikleri insanların çoğu olayın ticari kısmına geçmiş durumda. Aksini iddia edebilmeyi çok isterdim ama acı gerçek bu, doğduğumdan beri SAĞLIK sektörünün içerisindeyim, dikkat ederseniz sektör diyorum. Ve ben bana yanlış tedavi uygulayanları hekim olarak görmüyorum çünkü hekimlik hikmet gerektirir, onun içinde bir kez daha altını çiziyorum her koşulda ahlaki değerleri yaşatmak gerekir.
Siz hekim değilsiniz. Tanı sizin talebinizi karşılayan şey değildir. Lütfen profesyonel bir destek alın. Yorumlarınız durumunuzun iyi olmadığını düşündürüyor

Estağfurullah, size empati yapabilmekten çok uzağım.

Tanı süreci açısından bir takim yanlışlıklar olabilir yorum yapamam ancak yaşadıklarınız zor şeyler durumunuzun depresyondan daha ileride olması mümkün. Başka bir doktora gitmeyi düşünüyor musunuz?

Konunuz içeriği açısından ağır. Sürece tıbben ve hukuken bilimum üyeden daha hakimsiniz. Deyim yerinde ise kedilerin arasında zıplayan bir tavşan gibisiniz.
Zıplayan tavşan metaforunu çok beğendim :) Bakırköy'de gözetim altına alındığım süreçte kendimi devletimizin hekimlerine emanet etmek istiyorum bir daha asla ne özel bir doktora ne de özel bir hastaneye giderim. 1-2 hafta içerisinde de girmiş olurum Bakırköy'e en sağlıklı değerlendirmeyi onlar yapacaklardır, Ticari kaygıları olmadığı için. Daha sonra da zaten hastaneye dava açma sürecim olacak, orada da tüm tedavi(!) süreci en ince detayına kadar incelenecektir.
Depresyon ve disosiyatif bozukluk olabilir. Koç Üniversitesi Hastanesi'nde ki bir Prof da ekim 2022'de o teşhisi koymuştu. İlaçlık durumun yok 10 seans terapi ile çözeriz demişti. Şaka gibi değil mi?

Merve hanım Allah şifanızı versin, yaşadığınız çok zor bir süreciniz var belli ki.
Eklediğiniz dosyadaki öyküyü de okudum. Ama evinizi yakacak, kendinizi öldürmeyi düşünecek kadar depresiflik de yaşamışsınız şimdi de manik atak tarzı bir şey yaşıyor olabilir misiniz? devlete ait bir kuruma bir süre yatışınızı yaptırmayı düşünmez misiniz? Kafanız sakinleşene kadar, anneniz de sizle uğraşmayı bırakır böylece

İnanın bende anlamıyorum, ama sanıyorum günümüzde parayı veren düdüğü çalıyor. Hastaneye annemle gitme nedenim parasının olmasıydı, beni hastaneye yatıracak. Ağır bir depresyon teşhisi ile yatmamla Psikotik Özellikli Duygu Durum Bozukluğu teşhisi ile yatmam arasında uygulanacak tedavi açısından ciddi bir maliyet farkı olabilirdi bilmem anlatabiliyor muyum? Eklediğim dosyadaki hikayeyi bir okuyun isterseniz ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Arzu ederseniz bu süreç neticesinde Memorial Arşivinden bugün çıkarttırdığım ölümcül dış gebelik nedeni ile olduğum Laparoskopi ameliyatımın belgesini de paylaşabilirim.
Iyide burada atak geçirmiş, obsesifmiş falan yazmış doktor rapora,hastalık geçmişi varsa bir söylemle(annenizin söylemiyle yani)bunu yazabilir. Yani basit bir konu degil ki bu annenizi dinlesin ona göre tedavi versin doktor.
Doktor değilim ama 2 çocuğum var,basit konularda bile çoğu zaman test isteyip ona göre teshis koyuyorlar. Oğlum aşırı beyaz tenli ve ilk gören doktor kansız bu çocuk diyip test yaptırmamı öneriyor. Ben aile hekimini ikna edemedim kansızlık olmadığına bana illaki test yapıcaz bu çocuk kansız dedi. Yaptırdık ikna oldu kadın . Sizin anneniz nasıl ikna ediyor kolayca. Demekki bir hastalık geçmişiniz var ki bu terimler yazılıyor rahatça.
Bunu da sizi haksız,yalancı çikarmak amaçlı söylemiyorum lütfen yanlış anlamayın ama olamaz normal şartlarda böyle birşey.
Durumunuza üzüldüm ama annenizden de dinlemek isterdim birde yalan söyleyemem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X