Dişlerimle basım dertte benim gibi olan var mi?(bi de ankara hekim tavsiyesi)

minnie

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2010
9.430
9.677
Arkadaslar dislerim cok problemli yas 33 ama agzim dolgular ve kanal tedavileri var dr ırsi de olabilir diyor
Gecen olmadik bir zamanda dolgulu olan disim kırıldı.ve disin buyuk bir kismini kaybettim tek dis kaplama ve kanal tedavisi olacak yada çekim ve implant tabi panoramik film sonucunda baska cürük vs sorunlarda cikti.
Basina kirilma olayi gelen var mi?nasil tedavi ettirdiniz?
Ankara da onerebileceginiz hekim dis klinigi var mi?
Benim gibi disleri ile basi dertte olanlar çözenler var mi lutfen yazin çok canim sıkıldı bilgi ve dertlesmeye ihtiyacim var

Canim beslenme cok etkiliyor disleri. Bir arastir istersen. Seker, bugday falan dis dusmani. Beslenmene dikkat edip duzenli temizliyorsan irsi olabilir.
Beslenmeme dikkat ettigim soylenemez temizlik olarak da iki kez fircalama ve agiz bakim suyu kullaniyorum dislerim yuzunden psikolojim.bozuldu

Neler yaptirdiniz? Bi de hamilesiniz sanirim
canım hamilelikten önce 2 tane yirmilik dişimi çektirdim
şimdi yanlış kanal tedavili bir dişim vardı
onun tedavisi sürüyor galiba doğumdan sonraya kalacak asıl dişin takılması
film felan çekilmiyor o yüzden
ama en iyisi implant galiba
yaptıranlar çok memnun

Arkadaslar dislerim cok problemli yas 33 ama agzim dolgular ve kanal tedavileri var dr ırsi de olabilir diyor
Gecen olmadik bir zamanda dolgulu olan disim kırıldı.ve disin buyuk bir kismini kaybettim tek dis kaplama ve kanal tedavisi olacak yada çekim ve implant tabi panoramik film sonucunda baska cürük vs sorunlarda cikti.
Basina kirilma olayi gelen var mi?nasil tedavi ettirdiniz?
Ankara da onerebileceginiz hekim dis klinigi var mi?
Benim gibi disleri ile basi dertte olanlar çözenler var mi lutfen yazin çok canim sıkıldı bilgi ve dertlesmeye ihtiyacim var

Dolgulu dişim kırıldı dışarıda hiç diş minesi yoktu, sadece dişin yan kısmından bir parça kalmıştı ama çekmedi doktorum, üzerine porselen dolgu yaptı, neredeyse 5 yıldır kullanıyorum, bir şikayetim de olmadı. Kökte bir şey olmadıkça kurtarma taraftarıyım demişti.
Doktor tavsiyesi veremiyorum İstanbul'dayım çünkü, geçmiş olsun

Beslenmeme dikkat ettigim soylenemez temizlik olarak da iki kez fircalama ve agiz bakim suyu kullaniyorum dislerim yuzunden psikolojim.bozuldu
Agiz bakim suyu ben kullanmiyorum pek. Oil pulling diye bir sey var onu uyguluyorum memnunum. Arastirabilirsin. Dis ipni de tavsiye ederim. Calkalama ile falan gitmiyor bazi seyler.

Kanal tedavisini ertelediğim dişim kırıldı
Diş gıcırdatma var önce küçük parçalar sonra büyük :)
Dişin görünen kısımdan 1/4 kaldı kanal yapıldı üstüne ışın dolgusu
Biraz daha zaman geçse hangi dişim olduğunu unutabilirim dişin bire bir aynı görüntüsü oldu
Dolgu düşerse ki alan büyük diş gıcırdatmada olduğu için mecburi çıkartılıp kaplama yapılıcak
5ay oldu benim 6.aya kadar düşerse çene toplasın diye tekrar dolgu yapılıcak dedi

Korkmayın derim

Hic unutmuyorum ki☺onunla ilgisi yok ama zaten bunalimliydim bi de bunlar cikinca basima iyice daraldim resmen depresyon geciriyorum
insanların sıkıntılar karşısında verdiği tepkiler farklı olabilir canım
ama çok şükür ki bu tedavisi mümkün olan birşey
Allah sağlık versin gerisi hallolur

vallahi bende 1 saat önce çektirdim.Kökleri kalmıştı.Kerpeten ile çekti yaa:olamaz::olamaz: 2 kişi zor tuttu.Acimadı ama kerpetenin soğuk yüzü ile dr. bastırınca:KK61::KK61:

Benimde azı dişimin bir kenarı oje kapağı açarken kırılmıştı :olamaz: doktora gitmeyi ihmal edince diğer kenarıda zamanla güçsüz kaldı ve kırıldı sanırım kökte çürüktü dişçiye gittim çekildi yerine implant yapıldı şuan çookk memnunum :deli:

9 tane disim dolgu ikisi kanal tedavi 23 yaşındayım. Kendimi bildim bileli dişimi firlacalarım ama olan oluyor. Bu yaşta bu kadar dolgu çok fazla iki üç senedir dış ipide kullanıyorum.
Dislerim dışardan dümdüz ama sinir kökleri hep eğriymis birbirine girmiş vs. Bir şey olup da cektirmeyeyim diye neler yapıyorum. Kanal tedavide çok ağlamıştım sinirler yüzünden İnşallah çekilmez hiç biri

Geçen sene dolgum düştü yeniden yaptılar bişi olmadı.

Dolgulu dişim kırıldı dışarıda hiç diş minesi yoktu, sadece dişin yan kısmından bir parça kalmıştı ama çekmedi doktorum, üzerine porselen dolgu yaptı, neredeyse 5 yıldır kullanıyorum, bir şikayetim de olmadı. Kökte bir şey olmadıkça kurtarma taraftarıyım demişti.
Doktor tavsiyesi veremiyorum İstanbul'dayım çünkü, geçmiş olsun
Dişim aynen senin disin gibi.kirildi ve sadece yanaga bakan kismda parca kaldi yani disaridan bakinca bisey belli degil.agrim yok ama kanal tedavisi yapilacakmis bir de kafami karistirdilar kaplamanim omru uzun olmaz rahat kullanamazsinndirekt implant yaptir diye

Bilmiyorum ki olabilir mi
Dis falan sıkıyorum ama onun dışında ilgisi olabilir mi cok daraldim halende kötuyum
Dis sikmak da cok etkiliyor dis sagligini. Onun icin bir aparat var kullaniyor musun? Sonucta sikmanin etkisiyle yuzeyde ne kadar catlak olursa bakteriler icin o kadar ortam olusuyor bence. Uzmanlik alanim degil ama kisisel gorusum bu. Eskiler de soyler zaten dert disi ve saci etkiler diye.

X