Dişimi çektirmek istemiyorum

triesse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2019
58
37
30
Merhaba, iki hafta önce diş etimdeki şişlik için doktora gittim. Doktor bana antibiyotik verdi. Bir hafta sonra gittiğimde şişlik inmediği için dişimdeki kanalı açtı ve oradan biraz indirdi. Yine antibiyotik verdi. Bugün gittiğimde şişlik çok az inmişti hala var diye çekelim dedi. Dişim önde olduğu için açıkçası çektirmek istemiyorum. Ama diş eti kötü durumda çekilmeli dedi. İmplant için de bir yıldan önce olmaz dediği için hiç istemiyorum. Yok mu bunun bir yolu? Dişimde de ağrı sallanma vs de yok bu arada. Bana göre sağlam diş yani. Evde bu şişlik iner mi? Daha önce yaşayanlar naptı merak ediyorum. Teşekkürler

Başka diş hekimlerine gösterdin mi kurtarılabiliyorsa kurtarsınlar yani bence de.
Doktor benimle gel diyerek hocasına gösterdi. O da aynı şekilde söyledi. Sorun şişliğin inmiyor olması. O inerse belki kurtulur. Psikolojim biraz düzelirse başka bir hekime daha göstereceğim bakalım o ne diyecek. Teşekkürler yorum için

Doktor benimle gel diyerek hocasına gösterdi. O da aynı şekilde söyledi. Sorun şişliğin inmiyor olması. O inerse belki kurtulur. Psikolojim biraz düzelirse başka bir hekime daha göstereceğim bakalım o ne diyecek. Teşekkürler yorum için

Benim ablam aksine çektirmek istedi diye kaç hekim gezdik Hiçbiri çekmek istemedi kanal tedavisi yaptırdı dolaşmak iyidir geçmiş olsun

Son düzenleme:
Diş eti iltihap yaptıysa diş neden çekiliyor?

Bence seninki kanal tedavisiyle uğraşmak istememiş olabilir. Kesinlikle bir kişinin daha fikrini al.

Diş eti iltihap yaptıysa diş neden çekiliyor?

Bence seninki kanal tedavisiyle uğraşmak istememiş olabilir. Kesinlikle bir kişinin daha fikrini al.
Kanalı açtı oradan diş etinin apsesini indirmeye çalıştı. Çok az indi. En başta kanal yaparız demişti. Diş etimdeki iltihap antibiyotiğe rağmen geçmediği için sanırım çekmek istiyor. Ben de çektirmek istemiyorum 😔

Merhaba, iki hafta önce diş etimdeki şişlik için doktora gittim. Doktor bana antibiyotik verdi. Bir hafta sonra gittiğimde şişlik inmediği için dişimdeki kanalı açtı ve oradan biraz indirdi. Yine antibiyotik verdi. Bugün gittiğimde şişlik çok az inmişti hala var diye çekelim dedi. Dişim önde olduğu için açıkçası çektirmek istemiyorum. Ama diş eti kötü durumda çekilmeli dedi. İmplant için de bir yıldan önce olmaz dediği için hiç istemiyorum. Yok mu bunun bir yolu? Dişimde de ağrı sallanma vs de yok bu arada. Bana göre sağlam diş yani. Evde bu şişlik iner mi? Daha önce yaşayanlar naptı merak ediyorum. Teşekkürler
Merhaba , ben kanal tedavisi uzmanıyım . Uzun süreli kanal tedavisi pansumanları sonrası dişinizin şişliği azalabilir, dişinizin içine bu süreçte ilaç yerleştirilir ve iltihabın kurutulması sağlanır

Merhaba , ben kanal tedavisi uzmanıyım . Uzun süreli kanal tedavisi pansumanları sonrası dişinizin şişliği azalabilir, dişinizin içine bu süreçte ilaç yerleştirilir ve iltihabın kurutulması sağlanır
Merhaba, cevabınız için çok teşekkür ederim. Dişimi çektirmedim. Şişliğin çoğu indi. Çok az bir şekilde kaldı. Enfeksiyonlu kırmızı görüntü de gitti. Mesajınız beni cesaretlendirdi açıkçası. Bu hafta içinde yeniden şansımı deneyeyim öyleyse. Gerçekten çok teşekkür ederim. Mesleğinizde kolaylıklar diliyorum. Daha nice insanlara şifa olmanız dileğiyle :)

Merhabalar , iltihapli dise 2.kez kanal tedavisi yapılabilir mi?çekim şart mıdır?

Korkmuyor musunuz apseli dişin kötü bir probleme sebep olmasından? Benim pek ağrı yok ama kanal tedavisi yapılmış bi diş olduğundan çekilir diye ödüm kopuyor

X