Dişim çok ağrıyor, dayanamıyorum.

Filolog89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2019
1.595
3.699
Arkadaşlar merhaba;

Yıllar önce 10 yaşındayken şeker yemekten çürüyen dişim elime geldi. Dişimin dörtte üçü kırılmıştı. Kanal tedavisi yapıldı, siyah eski usül dolgu ile kaplandı. Bundan 3 4 sene önce ağrı yaptı, çok pahalı bir dişçiye gittim, tekrar kanal tedavisi yapıldı. Çok iyi bir dişçi demişlerdi, kanallar iyi temizlenmemiş ben tekrar temizleyeceğim dedi ve beyaz dolgu gibi bir madden kırık olan yeri kapattı. Sonuçta dişim gercek diş gibi estetik görünüyor, sadece tek tarafı benim dişim, 3 tarafı dolguyla şekil verildi.

Dünden beri inanılmaz dişim ağrıyor, uykumdan uyandım, geri uyuyamıyorum. Görünürde bir şey yok, güzel ve bembeyaz dolguyu görüyorum. Ancak aynı kırık dişim hayatımda hissettiğim an acılı şekilde ağrıyor.

Babam emekli, ben işten çıkartıldım, inanın gezmeye gidemiyorum, alışveriş yapmadım aylardır. Gerçekten babamın maaşıyla zar zor geçiniyoruz. Diş hekimini de gidemem hemen yarın. Dişçi olan, dişten anlayan, iki kez kanal tedavisi olan diş neden bu kadar ağrır bilen var mı?

Gerçekten abartmıyorum, ağlıyorum şu anda, o kadar ağrıyor.

Kardeşim endodondist yani kanal tedavisi uzmanı diş hekimi. Oncelikle kara dediğiniz amalgam dolgu ve hem omru daha uzun hem de kullanımı daha rahat Beyaz dolgu sızı yanıltmasın. İkinci olarak kanal tedavisi olan diş agrıyorsa sinirler ölmemiştir. Mecbur yeniden yapılması gerekiyor. Üniversite hastanesi yok mu yakınınızda oraya gidip ücretsiz yaptırın. Cok da iyi ilgilenir ve yaparlar

Dişlerimle çok husumetim olduğu için ben de az çok bilgi sahibiyim.

Eğer kanal tedavisi olan dişinizin agridigindan eminseniz, kanal tedavisi başarılı olmamiş demektir. Yani sinirlerin tamami alınmamış. Canlı sinir kalmis demektir.

Ben diş hastanesine ya da dis hekimliğine gitmeni öneririm.

Özel doktora gitmek şart değil ya. Ben sadece diş telimi özelde taktırdım. Onun haricinde hep diş hastanesine giderim.

Cok gecmıs olsun sımdılık agrısını kesmek ıcın sarmısagı ezıp tuzla karıstırıp ya bı peceteye koyun dısınıze denk gelecek sekılde bastırın agrıyı hafıfletır etkılı bı yontem, ama mutlaka devlet hastanesıne gıdın brn hamıleyken dısımı oyle yaptırdım kanal tedavısı gayette guzel yaptı doktorum. Umarım gecer agrınız Allah sıfa versin

Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Ben şimdiye dek bir tek muayeneye gittim. Şimdi internetten baktım mesela Ataşehir Ağız ve Diş sağlığı hastanesi varmiş. Peki bu devlet hastanesi diye randevulu mu oluyor? Ben İstanbul, Anadolu yakasında oturuyorum, araştırırım hastane nerdeymiş ne varmiş diye ancak süreci bilmiyorum. Mesela bu tarz yerlerin acil servisi vs oluyor mu?

Randevulu oluyor tabiki ben bir kere gittim dis hastanesine mesela once teşhisi koydu 2 ay sonraya gün verdi baska yere yaptırdım ama durumun aciliyetine gore belki hemen yapılır

Cevap yazan herkese çok teşekkür ederim. Ben şimdiye dek bir tek muayeneye gittim. Şimdi internetten baktım mesela Ataşehir Ağız ve Diş sağlığı hastanesi varmiş. Peki bu devlet hastanesi diye randevulu mu oluyor? Ben İstanbul, Anadolu yakasında oturuyorum, araştırırım hastane nerdeymiş ne varmiş diye ancak süreci bilmiyorum. Mesela bu tarz yerlerin acil servisi vs oluyor mu?
Öncelikle geçmiş olsun. Ben Ankara'dayım ama büyük ihtimal bütün diş hastanelerinin çalışma sistemi aynıdır. Acilleri var . İstersen MHRS den randevu al git. Aynı güne zaten alamazsında , ertesi güne de randevu olup olmadığı belli olmaz. İstersen doğrudan git sıraya gir. Ama 1 saatten fazla beklersin. Gerçi ertesi günü beklemekten iyidir.

Evde karanfil varsa atın ağzınıza, o bölgede tutun. Ağrıyı bayağı hafiflletir. Doktora gidene kadar idare edersiniz. Advil ağrıkesici de iyi geliyor. Devlet hastanesi kullanmıyorum ama bildiğim kadarıyla uzak tarihlere gün veriliyor. Diş hastanelerinin acil bölümü var mı acaba bilen biri yazsa..

Cok gecmis olsun tekrar tekrar kanal yaptirmakla olmuyor kanallar tikali veya dis koku egri oldugu zaman kanal tedavisi olumlu sonuclanmiyor maalesef en azindan bi devlet veya uni hastanesine gidip rontgen cektirin kanalda sorun var mi

Yorum yazan herkese çok teşekkür ederim, hastaneyi aradım 17 nisana gun veriyordu, şimdi yoldayım acile gidiyorum. Bir de orda şansımı deneyeceğim. Röntgende isteyeceğim. İlacı aldim içtim. Sağolun :)

Goztepe diş hastanesi de var. Ama hep randevulu gidiliyor. Hangisi yakınsa yine de gidip konuşun. Belki sıra bulabilirsiniz.

Acili de oluyor ama acilde kanal tedavisi yapmazlar bence

Arkadaşlar merhaba;

Yıllar önce 10 yaşındayken şeker yemekten çürüyen dişim elime geldi. Dişimin dörtte üçü kırılmıştı. Kanal tedavisi yapıldı, siyah eski usül dolgu ile kaplandı. Bundan 3 4 sene önce ağrı yaptı, çok pahalı bir dişçiye gittim, tekrar kanal tedavisi yapıldı. Çok iyi bir dişçi demişlerdi, kanallar iyi temizlenmemiş ben tekrar temizleyeceğim dedi ve beyaz dolgu gibi bir madden kırık olan yeri kapattı. Sonuçta dişim gercek diş gibi estetik görünüyor, sadece tek tarafı benim dişim, 3 tarafı dolguyla şekil verildi.

Dünden beri inanılmaz dişim ağrıyor, uykumdan uyandım, geri uyuyamıyorum. Görünürde bir şey yok, güzel ve bembeyaz dolguyu görüyorum. Ancak aynı kırık dişim hayatımda hissettiğim an acılı şekilde ağrıyor.

Babam emekli, ben işten çıkartıldım, inanın gezmeye gidemiyorum, alışveriş yapmadım aylardır. Gerçekten babamın maaşıyla zar zor geçiniyoruz. Diş hekimini de gidemem hemen yarın. Dişçi olan, dişten anlayan, iki kez kanal tedavisi olan diş neden bu kadar ağrır bilen var mı?

Kanaldan ve dolgudan sonra iğne yerlerin acıyor olabilir. En fazla 1 hafta bekleyin ağrı geçmezse kanal tedavisi uzmanı araştırın ya da doktorunuza gidin.

Sirkenin içine 1 diş sarımsak atıp kaynatın. Ilıyınca ağrıyan bölgenize doğru gargara yapın. İyi gelir

Hastaneye gidince agrinizin şiddetinden bahsederseniz acil alırlar bence. Genelde acil ağrılı hastalara ayrılan bı 10 kişi kontenjan olur. Bana tam olarak sinirler alınmadı gibi geldi. Dolgu renkleri ve cinslerinin agrinizla bir ilgisi olmaz pek. Ben amalgami arka diste görünmediği ve estetik bir rahatsızlık olusturmayacqgi aynı zamanda daha ekonomik olduğu için kullanırım. Kullanım olarak da pek bı şikayet almadım bugüne dek.

Diş hekimi asistanıyım ben, o diş çekime gider artık kök ucunda lezyon vardır. 2 kere kanal tedavisine cevap vermeyen dişin sonu çekimdir.

Aynen öyleymiş, dişimi alacaklarmış.

İlaçlar çok iyi geldi, günde aldım. Herkese teşekkürler. Konum kapanabilir.

Sitede açtığım eski konularıma bakıyordum da güncelleyeyim dedim sonucu belki bir üyenin işine yarar. Sağolsun ailem yardımcı oldu, dişi çektirdim ve implant yaptırdım. Memnunum. Meğer dişimde iki kez kanal yapılsada ulaşılamayan sinir varmış üçüncü kez kanal yapılsa da gene gelecekte ağrı yapılabilirmiş. İmplant da hiç korkulcak bir şey değilmiş.

Arkadaşlar merhaba;

acaba iltihap mı kaptı. bolbol tuzlu suyla sürekli çalkalayın ve mutlaka gidin doktora eğer ağrı devam ederse. diş şakaya gelmiyor

X