Dişi kedi koku bırakma

hestina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
869
819
Merhaba cok sevgili patili anneleri 🧡

Yaklaşık 3 hafta önce dişi kedimi kısırlaştırdım, kısırlastırılmadan önce koku bırakma ( yerdeki esyalara çişini yapmak) gibi eylemleri vardı, kısırlastırıldıktan sonra durulur sandım fakat tam gaz devam ediyor ve ben ne yapacağımı şaşırdım.. veterinerimize yazıyorum fakat aldığım cevap anksiyete olmuş ilaç verelim.. e ilacı arastırıyorum adam sakinlestirici vermeye calısıyor, kedim anksiyete filan değil sanmıyorum, gayet aktif oyuncu bir kedi cunku belirtileri tutmuyor kiiii..
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bana tavsiyeleriniz varmı, onu bu huyundan vazgecirebileceğim.. acaba kısırlastırıldığı halde kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi? ( baska bir veteriner kliniğine götüreceğim fakat calısıyorum, 1 hafta sonra götürebilirim ancak ve bizim için baya zor bir durum bu, cunku ayakkabılarımı yere bıraksam afedersiniz anında çişini yapıyor oyuzden acil yazıyorum, evde alabileceğim önlemler varsa benimle paylaşırsanız cok sevirim tavsiyelerinizi bekliyorum)

Merhaba cok sevgili patili anneleri 🧡

Yaklaşık 3 hafta önce dişi kedimi kısırlaştırdım, kısırlastırılmadan önce koku bırakma ( yerdeki esyalara çişini yapmak) gibi eylemleri vardı, kısırlastırıldıktan sonra durulur sandım fakat tam gaz devam ediyor ve ben ne yapacağımı şaşırdım.. veterinerimize yazıyorum fakat aldığım cevap anksiyete olmuş ilaç verelim.. e ilacı arastırıyorum adam sakinlestirici vermeye calısıyor, kedim anksiyete filan değil sanmıyorum, gayet aktif oyuncu bir kedi cunku belirtileri tutmuyor kiiii..
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim bana tavsiyeleriniz varmı, onu bu huyundan vazgecirebileceğim.. acaba kısırlastırıldığı halde kızgınlık dönemine girmiş olabilir mi? ( baska bir veteriner kliniğine götüreceğim fakat calısıyorum, 1 hafta sonra götürebilirim ancak ve bizim için baya zor bir durum bu, cunku ayakkabılarımı yere bıraksam afedersiniz anında çişini yapıyor oyuzden acil yazıyorum, evde alabileceğim önlemler varsa benimle paylaşırsanız cok sevirim tavsiyelerinizi bekliyorum)
Merhaba kısırlaştırmış bile olsanız tam olarak bitmiyor maalesef sadece azalıyor bunu bir yerde okumuştum bulursam buraya da kopyala yapıştır yaparım..ayrıca kum kabını düzenli olarak temizlediğinizden emin olun strese vs girdiyse de yaparlar..ya da eski kokularından dolayı kendi kendileri için de koku bırakabilirler

Merhaba kısırlaştırmış bile olsanız tam olarak bitmiyor maalesef sadece azalıyor bunu bir yerde okumuştum bulursam buraya da kopyala yapıştır yaparım..ayrıca kum kabını düzenli olarak temizlediğinizden emin olun strese vs girdiyse de yaparlar..ya da eski kokularından dolayı kendi kendileri için de koku bırakabilirler
Kum kabı her aksam düzenli temizlenir, sürekli koku bıraktığı yerleri özellikle takip edip ekstra temizlemeye özen gösteriyorum ama henüz basarılı olabilmiş değilim :KK43:

benimde aynı canım 6 ay oldu kısır ama hala inatla koltuga ve benim yatagima cis yapiyor kum kabi temiz bobrekleri temiz kızdıgımızın farkinda olmasına ragmen devam ediyor 😑 geceleri ustume iseme dahil niye yapiyor anlamak mumkun degil

Valla bende 2 tane var biri tekir 7 yaşında biri erkek van kedisi 1.5 yaşında kısır ikiside ben hiç böyle bisey görmedim duymadım.. çok şükür 🤲 bir veterinere danışsaniz niye böyle yapıyor diye.

Biz ilk evlendiğimizde hafta sonları kayinvaldeme gidiyor duk kalıyor duk o zamanlar kedimiz tekir olan evde tek kalıyor du biz her gittiğimiz de yapıyor du bunu ama bizi cezalandırıyor du kendince dış kapının arkasına kakasını yapıyor du ama evdeyken hiç bsy yok evde bir gece yanliz kalınca öyle yapıyor du bizde gittiğimizde kalmamaya başladık dahada yapmıyor 😀😀

Benim dişi kedilerimden böyle bir promlem çok şükür görmedim ama komşunun erkek kedisi yapardı her yere evde. Strese bağlı bir problemi olduğunu düşündürdü bana ilk. Bence başka bir veterinere daha götürün bir fiziksel sorun olmadığından emin olun, ama psikolojik de ne etkilemiş olabilir nasıl yaklaşmalı bunu da tartışın

X