DİŞ TELİ Taktıyanlar Bilgi Versin Lütfen

Alt öndeki 4 dişim de aşırı yamuktu çaprazdı hepsi. Üstlerde de bir dişim çok gerideydi boş gibi görünüyordu onun yeri. Bir tanesi de çok üstteydi. Ama çok yamuk olmasa yine de taktırırdım ayrı bir güzelleştiriyor ağız yapısını
metal mi taktırdınız peki ? benim sadece altta problem var üstte çok hafif eğrilik var birinde ama alta takılınca üste de takılması gerekiyormuş. Acaba alta metal üste bu beyaz olanlardan takabiliyorlar mıdır çok tereddüt ediyorum :KK43:

metal mi taktırdınız peki ? benim sadece altta problem var üstte çok hafif eğrilik var birinde ama alta takılınca üste de takılması gerekiyormuş. Acaba alta metal üste bu beyaz olanlardan takabiliyorlar mıdır çok tereddüt ediyorum :KK43:
Evet metal taktırdım ama görüntüsünden hiç rahatsız olmadım
yani belki sadece alta takılabilir ama ısırdığında dişlerin birbirini tam kapatması önemli eğer üstlerle uyumlu olmazsa üste de takılması gerekebilir

Evet metal taktırdım ama görüntüsünden hiç rahatsız olmadım
yani belki sadece alta takılabilir ama ısırdığında dişlerin birbirini tam kapatması önemli eğer üstlerle uyumlu olmazsa üste de takılması gerekebilir

Şu an kapanış bozukluğum yok, sadece ön 3-4 diş sizin söylediğiniz gibi benimde. Ağustosa randevu verdiler bakalım 😕
Darlığınız var mıydı ? Diş çekildi mi sizden ?

Şu an kapanış bozukluğum yok, sadece ön 3-4 diş sizin söylediğiniz gibi benimde. Ağustosa randevu verdiler bakalım 😕
Darlığınız var mıydı ? Diş çekildi mi sizden ?
alt dişlerim sıkışıktı ama doktorum çekim yapmayalım dedi. sadece dümdüz değil alt ön 2 dişim. biraz çapraz ama ağzımın kapanışına göre ayarladı ve ağız yapıma en uygun şeklini yaptı. sıkışık olduğu için hafif bozuldu yine ama yapacak bir şey yok. böyle de güzel. kesinlikle pişman olunacak bi tedavi değil

iki seçenek var diye biliyorum.
birincisi arka dişlere görünmeyecek şekilde kalıcı tel takıyorlar. uzun yıllar takılı kalıyor hatta ömür boyu sanırım
ikincisi de plak. ben plak taktım. 1 sene boyunca günde 22 saat falan taktım sadece yemeklerde çıkardım. 1 sene de sadece gece uyurken taktım. sonra bıraktım ama baktım alt dişlerim bozuluyor bi 6-7 ay daha taktım. sonra diş doktoruma göründüm artık takma çeneni kendi haline bırak zorlama dedi. alt dişlerimde hafif bir bozulma var ama eskisinden çok çok daha iyi tabii ki
Benim 20lik dişlerim henüz çıkmadı 26 yaşındayım çıkar mı bilmiyorum ama bunun diş teline bi sakıncası var mı

Ben porselen taktırmıştım. Çok rahattı sararma vs. hiç olmadı çok da etkili oldu. Acı rahatsızlık illaki oluyor ilk hafta. Daha sonra aylık kontrollerde sıkıyor telleri yine 3 4 gün sıkıntılı geçiyor. 2 yıl kalmıştı bende. Güzel sonuç aldım, tavsiye ederim
Porselen ne oluyor tam olarak

Bilemedim şimdi bu yaştan sonrada çıkar mı doktora unutmazsam sorarım 🙄
Çıkmaya başlarsa bozulmadan çekiyorlar diye biliyorum 🤔 ben de o yüzden yıllardır tereddütlüydüm şimdi altlar çekilecek en azından düzeldikten sonra tekrar bozulma yapmaz diye düşünüyorım. Ama üstler çıkmadı hala. Bazen cıkmıyormuş bazen 30lu yaşlarda da cıkabiliyormuş değişiyor herkesin

Önden iki dişim yamuk. 27 yaşındayım diş teli taktırmak istiyorum .
Agrıı oluyor mu?
Yemek yeme konusunda sıkıntı oluyor mu?
Şeffaf mı taktırsam yaşımdan dolayı yoksa metal mi ?
Her ay kontrole gitmek gerekiyor mu ?
Cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürlerrrr
Ergenlik zamanımda taktırmıştım. İlk başta ağrılı oluyor. Düzenli olarak kontröllere gitmek zorundasın kontrollerde tellerde değişiklikler yapılıyor. Her kontrolden sonra bir iki gün ağrı oluyor ama büyük bir şey değil. Şeffaf olanlar çok daha iyi bence ben klasik metal olanları taktırmıştım 12-13 yaşımdaydım sonrun olmamıştı ama şimdi olsa şeffaf taktırırdım.

Çıkmaya başlarsa bozulmadan çekiyorlar diye biliyorum 🤔 ben de o yüzden yıllardır tereddütlüydüm şimdi altlar çekilecek en azından düzeldikten sonra tekrar bozulma yapmaz diye düşünüyorım. Ama üstler çıkmadı hala. Bazen cıkmıyormuş bazen 30lu yaşlarda da cıkabiliyormuş değişiyor herkesin
Doktora sordum aynen çekiliyomuş röntgende anlaşılıyo çıktığı sana derim dedi

Ergenlik zamanımda taktırmıştım. İlk başta ağrılı oluyor. Düzenli olarak kontröllere gitmek zorundasın kontrollerde tellerde değişiklikler yapılıyor. Her kontrolden sonra bir iki gün ağrı oluyor ama büyük bir şey değil. Şeffaf olanlar çok daha iyi bence ben klasik metal olanları taktırmıştım 12-13 yaşımdaydım sonrun olmamıştı ama şimdi olsa şeffaf taktırırdım.
Şeffaf daha pahalı ve uzun zaman alıyomuş sanırım o yüzden metal düşünüyorum

X