Diş teli taktiranlar yada taktirmak isteyenler

Ayin 5 inde bir ay olacak canim benim fircalasamda azda olsa dis tasim oluyor doktora sordum tukuruk bezlerin orada dedi cildiricam cidden bebekler icin olan fircadan aldim heryere girsin diye simdi muayne ucretim yok teller cikarsa dis tasi icin ayri bir butce ayirmam gerekicek heralde
Evet bu diş taşı oluşumundan bende bıkmış durumdayım 200 250 tl verip devamlı diş taşı mı temizleticez:silah:

Evet bu diş taşı oluşumundan bende bıkmış durumdayım 200 250 tl verip devamlı diş taşı mı temizleticez:silah:
Of sorma simdi netden baktim birkac tarif vermis evde yapilan en kolayini secip deniycem her ay veremem okadar

Arkadaşlar diş taşı için para vermenize gerek yok devlete gidip doktorunuza r,ca edin hiç para vermeden 6 ayda bir diş temizleniyor . Ama sürekli diş temizletmek faydalı değil . Diş minenize zarar verir en ufak taşta diş temizlenmez . Dişetlerinizde kanama yapacak kadar sorun yapmıyorsa temizletmeyin .

Arkadaşlar diş taşı için para vermenize gerek yok devlete gidip doktorunuza r,ca edin hiç para vermeden 6 ayda bir diş temizleniyor . Ama sürekli diş temizletmek faydalı değil . Diş minenize zarar verir en ufak taşta diş temizlenmez . Dişetlerinizde kanama yapacak kadar sorun yapmıyorsa temizletmeyin .
Canim eskiden gerek duymuyodum ama simdi bayag dis tasi oluyor dis eti cekilmesi var dis tasi kotu etkiliyor mecbur yaptiriyorum dedigin gibi dis minesine zararli sigortaya guvenemiyorum birkere gittim dis ettimin uzerine dolgu yapmislar o malzemede disimde kemik kaybina neden oldu kanal tedavimi yapamamis disim curudu en kotusude gittigim doktor sinirlendi bu madde dis ettine yapilmaz kansere neden olur dedi simdi gidemiyorum sigortaya iyi yapicaklarini bilsem giderim inan biktim onumuzdeki sonbahara kadar kiyafet alamiycam biryere gidemiycem sozle bu sene parami biriktirip yazin yunanistani gezicektim nerde para kalmadi disciye taksit yaptim bir dis tedavim hayatimi etkiliyor

23 yasımda taktırdım 25 yasımda cıkarttırdım:) mis gibi oldular.Hiç düşünmeden taktırın.

Tesekkurler canim morel oldu taktirma disindeki problem neydi canim benim bir ay olacak nezaman cikar diye hesap yapiyorumda
Ön dişim çarpışıktk bide köpek dişim yukarıdaydı.İyiki taktırmışım.Şunu da söylim biraz daha zaman geçince sanki organınmış gibi olcak yabancılık cekmiceksin ve cıkartmak istemiceksin:)

Ön dişim çarpışıktk bide köpek dişim yukarıdaydı.İyiki taktırmışım.Şunu da söylim biraz daha zaman geçince sanki organınmış gibi olcak yabancılık cekmiceksin ve cıkartmak istemiceksin:)
Bencede canim eminin cok guzel olmustur keske bende daha erken taktirsaymisim ilerleme gorunce seviniyorum rahatsizligi yok bir ayda bayag duzelme goruyorum ben sabirsizim hemen duzelsin istiyorum

Bencede canim eminin cok guzel olmustur keske bende daha erken taktirsaymisim ilerleme gorunce seviniyorum rahatsizligi yok bir ayda bayag duzelme goruyorum ben sabirsizim hemen duzelsin istiyorum
Bekleyen derviş muradına ermiş :))) sağlıklı gülüşler diliyorum.

Canim eskiden gerek duymuyodum ama simdi bayag dis tasi oluyor dis eti cekilmesi var dis tasi kotu etkiliyor mecbur yaptiriyorum dedigin gibi dis minesine zararli sigortaya guvenemiyorum birkere gittim dis ettimin uzerine dolgu yapmislar o malzemede disimde kemik kaybina neden oldu kanal tedavimi yapamamis disim curudu en kotusude gittigim doktor sinirlendi bu madde dis ettine yapilmaz kansere neden olur dedi simdi gidemiyorum sigortaya iyi yapicaklarini bilsem giderim inan biktim onumuzdeki sonbahara kadar kiyafet alamiycam biryere gidemiycem sozle bu sene parami biriktirip yazin yunanistani gezicektim nerde para kalmadi disciye taksit yaptim bir dis tedavim hayatimi etkiliyor
o konuda haklı olabilirsin canım benim dolgularımında bi tarafı yüksek diğer tarafı alçak o yüzden ağzım yamuk duruyor ama iyi bir doktor bulunca hallediliyor . bir doktor bulmuştum devlette o o kadar ilgilenmişti ki dolgumu kontrol etmişti kaç kere o gitti başka doktora gittim o doktorda işte yamuk yapmış . durumun varsa özele gitmek iyi ama ben öğrenciyim çok önemli bir şey olmadıkça gidemiyorum . Bazen böyle ufak şeylerden çok büyük masraflar çıkıyor

benim de 2 ay oldu, hala alışamadım da sevemedim de :KK43:
Ben unutmaya calisiyorum dis arafircasi macun filan aldim eczaneden saglik diyorum birde cok mutlu oldum dun bir baktim disler yukselince dudak arkasinda dis olmaya basladigindan dudak yapimida dolgunlastirdi motive oldum ondan en azindan kendimiz icin birsey yapiyoruz ve gelisme oluyor diyelim sonuc alicagimiz birsey tek uyuz oldugum konusurken sanki agzima bakiyor gibi geliyor

Ben unutmaya calisiyorum dis arafircasi macun filan aldim eczaneden saglik diyorum birde cok mutlu oldum dun bir baktim disler yukselince dudak arkasinda dis olmaya basladigindan dudak yapimida dolgunlastirdi motive oldum ondan en azindan kendimiz icin birsey yapiyoruz ve gelisme oluyor diyelim sonuc alicagimiz birsey tek uyuz oldugum konusurken sanki agzima bakiyor gibi geliyor
Haklisin calismaya baslayinca duzenli gidersin doktora birsuru sorun cikariyorlar dedigin gibi calistigim halde ben cogu soyledigini yaptiramamistim ozelde

Selam arkadarslar 1.ayım doldu dis telinde alt dislere fazli baski yapamiyorum dedi birsey olmasin diye alt dislerimdeki carpiklik cok az duzelmis acik kapanis sorunum daha hizli duzeliyor ama onemli olan once carpik disi duzeltmekmis lastik takti sefaf birdahaki ayda ust dislerine tel takicam dedi sizin tedavinizdede ayni sekildemi oldu?

Selam arkadarslar 1.ayım doldu dis telinde alt dislere fazli baski yapamiyorum dedi birsey olmasin diye alt dislerimdeki carpiklik cok az duzelmis acik kapanis sorunum daha hizli duzeliyor ama onemli olan once carpik disi duzeltmekmis lastik takti sefaf birdahaki ayda ust dislerine tel takicam dedi sizin tedavinizdede ayni sekildemi oldu?
Merhaba yaşınız kaç?? Openbite(açıkkapanış) genellikle ergenlikte düzeltilebilen bir ortodontik vakadır..yutkunurken dişlerinizi mi itiyorsunuz?? Yani tedavi bittinde geri dönüş mümkün 20 yaş sonrası, bende de aynı sorun vardı tel taktım geri dönmeye başladı..hangi ildesiniz ortodontistinizin adı nedir??

fastbraces taktıran var mı acaba? varsa bilgi paylaşabilir mi?
Merhaba ben bu uygulamayı duymuştum şöyle ki ortodontik tedavide ilk önce diş kökleri yer değiştiriyor sonra dişin yüzeyi yani tedaviniz 1 yıl sürüyorsa 1,5 yıl tel duruyor dişte pekiştirme süreciyle en az 3 yıl yani toplamda 3 yıl süren bir tedavi ancak FASTBRACES adı üstünde hızlı yani dişin yüzeyide kökle beraber yerdeğiştiriyor yani tedaviniz hızlı bir şekilde mesela 1 yıllık tedavi içerisinde pekiştirmeye gerek kalmadan bitiyor..... çok pahalı bir yöntem 2 katı hemen hemen, sayılı ortodontist yapıyor sadece

Kızlar merhaba önümüzdeki hafta randevum var nasipse bende taktiracagim dış teli 26 yaşındayım evliyim esimde gerek yok desede yinede rahat gülmek istiyorum on dişler düz ama baya önde alt dişler çarpık doktorum 4.500 fiyat verdi valla bütçe zorluyor ama taksit yapacak Allahtan. Sormak istediğim çok aciyor mu birde düzelmeye başladığını kaç ay sonra farkettiniz.

Merhaba yaşınız kaç?? Openbite(açıkkapanış) genellikle ergenlikte düzeltilebilen bir ortodontik vakadır..yutkunurken dişlerinizi mi itiyorsunuz?? Yani tedavi bittinde geri dönüş mümkün 20 yaş sonrası, bende de aynı sorun vardı tel taktım geri dönmeye başladı..hangi ildesiniz ortodontistinizin adı nedir??
Benim sorunum dogumda dilimimin diger bebeklerden daha buyuk olmasiydi yas gectikce ağiz yapisi genisledi suan normal boyutta disler deki aralik eskiye oranla azaldi ama yinede aralik var tabi ergenlikte daha acikti arastirdim ozaman tel takmasini istedigim doktor olmiyacagini dislerin kemiklestigini porselen yapmam gerektigini soylemisti (para icin) oyuzden 35 yasindayim suan yaptirabildim doktorla konustum pekistirme tedavisi disler eski yerini almasin diye yapiliyor zaten disin arkasina bir tel takilicagini onden gorunmiyecegini soyledi ben geliboludayim alpay yörük ortodontistimin adı bir sorun gordugunde ertesi ici rahat etmiyor cagiriyor ertesi gun cozum bulur diye dusunuyorum

Son düzenleme:
X