Diş teli sonrası plak

umutsuzbedeviiii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2020
89
76
Arkadaşlar merhaba, ben birkaç yıl önce diş teli tedavisi görmüştüm. Geceleri de plak takıyorum bozulma olmaması için. Fakat pandemi sürecinden sonra gidemedim plağı yeniletmeye. Diş hekimim hem uzakta hem de çok kalabalık bi semt, insanları daha bilinçsiz. Kendi yaşadığım semt daha güvenilir bu konuda ama yine de dişçiye gitme konusunda kararsızım. Ayrıca plak ücretini burda ödemem gerekecek tabii ki. Kendi dişçime ödemiyordum diş teli ücreti içerisindeydi çünkü. Sizce şu an diş hekimine gitmek güvenilir midir? Ve plağı başka dişçide alan oldu mu, fiyat konusunda bilgisi olan?

O basit birşey herhangi bir ortodontiste git kalıp ile yenisini yapıyorlar.Bende de vardı tel onu çok kullanmadım ona rağmen bozulma olmadı dişlerimde canım 🤗

Aynı dert bende de var benimki başka şehirde üstelik orada da vaka sayısı çok fazla plak kullanmıyordum aslında arkadan tel ile sabitlemişti o kırılınca şehirde uzak olunca plağa geçmiştim ne kadar sürede değiştirmek gerekiyor hafif şekli bozuldu bile benim

Aynı dert bende de var benimki başka şehirde üstelik orada da vaka sayısı çok fazla plak kullanmıyordum aslında arkadan tel ile sabitlemişti o kırılınca şehirde uzak olunca plağa geçmiştim ne kadar sürede değiştirmek gerekiyor hafif şekli bozuldu bile benim
Telin tamamı mı kırıldı? Bende de var ama tek dişteki yapışkan kırıldı. Evde plak vardı takmıyordum şimdi 2 günde bir geceleri onu takıyorum. Aslında o teli yeniden yapıştırıyorlar, herhangi bir ortodontist yapar bulunduğunuz yerde.

Bana da ilk tel denemişti ama benim ertesi gün kırılmıştı. Şekil maalesef biraz bozuluyor nolursa olsun. Ömür boyu kullanmak gerekiyor diye biliyorum bu plakları da. Eskidikçe değiştiriyorum ben

Arkadaki tel hem üste hem alta mı takılıyor. Sabit telin üatüne plak takılabiliyor mu plağa zarar vermiyor mu kbyın ben de düşünüyorum da

Arkadaki tel hem üste hem alta mı takılıyor. Sabit telin üatüne plak takılabiliyor mu plağa zarar vermiyor mu kbyın ben de düşünüyorum da
Evet canım hem alt hem üst dişlerin arkasına takılıyo benımki cıkmıstı yapıstırmaya gitmedim dişlerim tekrar bozuldu. Plağı da tellerle takabiliypsun ona göre ölcü alınıp yapılıyo

X