Diş teli ile ilgili soru, sorun ve deneyimleri paylaşalım

ya kızlar benim dişlerim yamuluyor sabah bi kalkıyorum ki arkaya doğru gitmiş diş!!yarın doktora gidicez dişlerimi sökmezler dimi??

ya kızlar benim dişlerim yamuluyor sabah bi kalkıyorum ki arkaya doğru gitmiş diş!!yarın doktora gidicez dişlerimi sökmezler dimi??

yok cnm korkma ama büyük bi ihtimal dişlerine tel takacaklar... ben 4 sene taktım dişlerim yamuk yumuktu çünkü çenem dardı ve dişler sıkışıyordu bu nedenle de dişler yamulmaya başladı.. sadece 4 tane diş eksilttim 2 alttan 2 üstten yenemde yer acılması ıcın ama inan hiç ağrımadım.. tabi herkesin tedavisi başka oluyor... şu anda dişlerim inci gibi çok memnunum.. diş hekimine gidersen ztn seni büyük bi ihtimal ortodonti uzmanına yollaycak ! geçmiş olsun cnm dr a gidersen beni glişmelerden haberdar et :1hug:

whitecım saol ama ağro işte yarın gidicem bakalım ne dicek..korkuyorumda aslında senağlama

ya gittim doktora dediki bi çenen çok dar bi diş çekicek alttan ve tel takıcakmış ama ben yine de başka bi doktorada gitsemmi diorum aslında ii doktor ama ben dişçilerden çok korkarım... :çok üzgünüm:

ya gittim doktora dediki bi çenen çok dar bi diş çekicek alttan ve tel takıcakmış ama ben yine de başka bi doktorada gitsemmi diorum aslında ii doktor ama ben dişçilerden çok korkarım... :çok üzgünüm:

aa bak sana dediğim çıktı çenen darmış başka doktorada gitsen cnm dişlerini eksilmesi gerekiyor ki çenen de yer açılsın ! aksi halde dişlerin çok kötü yamulacak.. hem korkma canın acımaz uyuşturuyor sökerken. üstelik sana 1 tane diş sökecek bana 4 tane sapa sağlam dişlerimi söktü ! söktüğü boşluk taktıgı tel yardımıyla dolar merak etme ! ve dişlerin inci gibi olacak merak etme ! doktorunu ii bulduysan doktor değiştirme derim cnm :1hug:

Burda bi dis doktoruna danistim, seffaf tel taktirmak kaca patlar diye. Adam genelde 2000-4000euro arasi oluyor dedi,kisiden kisiye degisiyormus:) Yuh dedim ben o parayla agzimi altinla
kaplatirim hehe:) Saka maka,baya tuzluymus bu is...

ben emekli sandığından istifade ettim 1000 dolar civarında para ödedim. 22 yaşımdayım 19umdan beri tel takıyorum. gayet başarılı; süre benim elastik bantlarımı pek verimli kullanamamdan dolayı uzadı.
çok sancılı bir süreç, ağzınız afttan kurtulamaz, her yer yarık içindedir. hele ramazan evlere şenlik sırf ağlayarak geçer. ben eylülde çıkaracağım tahminlere göre 4. ramazan olacak tellerimle:KK43:
ama nihayetinde harikulade bir ağız ve çene yapınız olacak.
iz falan da kalmaz dişlerde, ben önce porselen daha sonra da şeffaf plastik braketler taktım insanlara tel taktığımı söyleyene kadar onlar anlamıyorlar hala..
sosyal hayatımda da korktuğumun tam tersine aşırı derecede sosyalleştim ve 200e yakın yeni arkadaş edindim bu esnada.
metal teller daha üzerdi beni çekinirdim herhalde insanlardan diye düşüyorum.
yaş hududu yok, her halükarda bir ortodontiste gidip danışın.
istanbul nişantaşında marmara üniversitesinin diş hekimliği fakültesi var, emekli sandığı ssk bağkur herkes gidebiliyor.
ben 10 yıl sıra bekledim gerçi ama en azından herhangi bir şey yapılabilir mi diye danışmak lazım doktorlara.
herkes gayet yardımcı marmara'da ve taşra kentlerimizden tedaviye gelen bir çok aile görüyorum ben randevu saatimi beklerken. 3 haftalık periyotlarla kontrollere gelinmesi gerekiyor.
ama kilo aldıran bir süreç yerken ağzınızdaki yaralar yüzünden 2 defa çevirip ağzınızda lüp diye yutuverirseniz benim gibi 5 kilo alırsınız:KK43:

benim sadece bir dişim geride dolayısıyla yanındakiler önde duruyor aslında kötü durmuyor diyorlar ama yine de ben gülerken hep oraya bakıyolar yada ben çok takıntı yaptım rahat rahat gülümseyemiyorum fotoğraflarda hep dişlerimi göstermeden gülmeye çalıştığım için çok komik görünüyorum bursada bu konuda tedavi olan varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi tel haricinde lamina diye de birşey varmış o daha ucuzmuş tanıdığınız bir doktor ismi lütfenn...

bende 4 sene tel taktım canım ama senin dişlerinin durduk yerde nie oynadığını anlayadım :) ama üzülme geçer yaaa

kızlar bu cuma çenemi genişletmek için üst dişlerime tel takılcak çok korkuyorum yaaa ıyyy ağzıma yabancı madde gircek yaa =(((

canım ben 20 yaşındayım tel taktırdım.bir yıl oldu dr 2 senede çıkarırız dedi ama uzuycak galiba.yaş sınırı yok artık.çok zor oluyo.bence çok bozuk değilse uğraştığına değmez

Arkadaşlar aranızda diş teli kullanan var mı? Üst dişleriminden bir tanesi ileri doğru çıkık..Özellikle fotoğraflarımda çok belli oluyo,halbuki çok dikkat çeken bişe değil ama beni rahatsız ediyo ve tel taktırmak istiyorum.Beni bu konuda bilgilendirebilirmisiniz..
ben taktırdım 20 yaşındayım yaş sınırı yok artık.2yıl duracak dedi dr ama uzayacak galiba .çok problem değilse taktırma derim 2 yada3 yıl kısa bi süre değil .

canım ben 21 yaşımda taktırdım üst çenem normale göre öndeydi... sabit teli 21 ay kullandım. ilk başta üstten 2 dişim çekildi...1 sene sonra alttan da 2 diş çekilmesi uygun görüldü...4 dişim eksik yani:KK70: 21 ay kendimi ucube gibi hannibal gibi hissettim...cola yasak sakız yasak ısırmak yasak... yaşamayayım daha iyi dedim kendi kendime...çok ağladım başlarda...ama teller çıkıncaaaa:) o kadar mutlu oldum ki...görüntüm güzelleşmişti...ve beklediğime değmişti... damaklı tel kullandım sabit teller çıkınca...ve halen geceleri damaklı tel kullanıyorum...geceleri kullandığım için sorun değil... bu arada üst çenem öndeydi demiştim ya onu düzeltmek için kafadan geçen şeylerden takmadım,lastikle yapılan tedaviyi uyguladı doktorum...bu arada devlete gittim kaç ay sonrasına gönderdiler. bizde özele gittik...halen aylık kontrole gidiyorum ama 5 dk cık sürüyor bakıyor güzel diyor gönderiyor...bence yaptır sonucu çok güzel oluyor..ama sabırlıysan yaptır:KK66:

X