Diş İmplantları...Bilgi...Paylaşım

O zaman ön tarafta da olduğu için doktorunuz da öneriyorsa zirkonyum yaptırın derim. Herhangi bir problem yaşamazsınız estetik açıdan daha iyidir, ışık geçirgenliği olduğundan dolayı daha doğal bir görünüm yakalanır.

Oyle yapalim cnm ozaman.ilgine teskkur ederim.ne kadar acaba zirkon?

Hayır yanındakilerle birlikte kaplanacak yani bir yok önü ve arkası muhtemelen.. 3 diş kaplanacaktır.

Doktorunuz hesaplayacaktır muhtelemen :) benim verdiğim fiyat Antalya'daki fiyatlar ama yapılan işçiliğe kullanılan malzemeye göre, şehire göre bile fiyatlar değişkenlik gösterir.

Her çene yapısı 1 günde implanta uygun olmayabilir, bunun için detaylı incelemek gerekir. Biz de bazı yurt dışı hastalarımıza aynı günde implantlarını yapıp üst yapısını koyarak uğurluyoruz ancak bunu doğru değerlendirmek gerekir. Bazı implant markaları 1 günde implanta çok uygun, kemiğe hemen adapte olabilmekte ama dediğim gibi burada hastanın genel durumu, çene yapısı vb.. çok önemli.
Ama ben yıllardır implant için araştırma yaptım, hiçbir cerrah tek günde olurdan bahsetmemişti, yarıp açıcam implant yerleştircem tekrar kapıcam vs. Morluk şişme olacak, sert yemiceksin falan.. Halbuki bir dt hemen takıcam implant ve dişi ertesi gün fındık fıstık ye dedi, ertesi gün sert yedim..maşaallah 1 yıl olcak şoktayım..sertifikalı ve paramı geri alabilme ihtimalinden bahsetti..implantı vücudum kabul etmese şimdiden belli olurdu değilmi??? İmplant markam strauman veya biometri3i, ikisini anlattı ama kararı bana bırakmıştı..şimdi emin olamadım markadan:))))

Ama ben yıllardır implant için araştırma yaptım, hiçbir cerrah tek günde olurdan bahsetmemişti, yarıp açıcam implant yerleştircem tekrar kapıcam vs. Morluk şişme olacak, sert yemiceksin falan.. Halbuki bir dt hemen takıcam implant ve dişi ertesi gün fındık fıstık ye dedi, ertesi gün sert yedim..maşaallah 1 yıl olcak şoktayım..sertifikalı ve paramı geri alabilme ihtimalinden bahsetti..implantı vücudum kabul etmese şimdiden belli olurdu değilmi??? İmplant markam strauman veya biometri3i, ikisini anlattı ama kararı bana bırakmıştı..şimdi emin olamadım markadan:))))

strauman olabilir ve muhtelemen kemik yapınız da iyidir, dediğim gibi bu seçenek herkes için uygun olmayabilir. Biz de bazen yurt dışı hastalarımızda 1 günde full yaparak gönderiyoruz ama bunun öncesinde tüm filmlerini değerlendirmeleri yapıp ondan sonra karar veriyoruz. Bazı markalarda bunu yapmamıza olanak sağlamakta.

Implant konusunda en iyi olan doktor cagdas kislaogludur. Eger baska dis hekimlerine gidip yok disim acidi yok implant tutmadi gibi problemlerle yorulmak yerine cagdas kışlaogluna 1 kere gitmeniz yetiyor herseyi ile en iyi dis hekimi.

Implant konusunda en iyi olan doktor cagdas kislaogludur. Eger baska dis hekimlerine gidip yok disim acidi yok implant tutmadi gibi problemlerle yorulmak yerine cagdas kışlaogluna 1 kere gitmeniz yetiyor herseyi ile en iyi dis hekimi.
Siz implantınızı çağdaş beyemi yaptırdınız?? Hangi marka kullandı ve fiyatı ne kadardı??Tv de izlemiştim bondinglerle harikalar yaratıyoduTürkiyenin en iyi dişhekimi diye google da aratınca Galip Gürel adı çıkıyor..Ajda pekkan nebahat çehre tarkan ve nicelerinin dişlerini yapmış..istanbulda yaşasaydım kapısını çalardım mutlaka....

Benim de kırık bir dişim vardı. Dişçim kalan parçaları da temizledi. Komple ağız bakımına girdim. Tüm dolgularım, diş taşlarım ve kanal tedavim yapıldı. Bir tek arkadaki 20lik dişlerim ve implant yaptırmam gereken bir boşluğum kaldı. 20likler 28 yaşımda olmama rahmen 2 tanesi hala çıkmadı. çıkan 2 tanesi de yamuk. Bademciklerim şiştiğinde yanağımı kesiyor. Ama 20lik dişler de çok pahalı alınıyor. İmplant içinde sürekli gittiğim için ve çok kişiyi yönlendirdiğim için indirimli olarak 1000 € dan 750 € ya düştü. çok iyi br indirim oranı fakat yine de çok pahalı. çok güveniyorum dişçime. Başka arkadaşım yaptırmış başka bi yere onun ki kötü olmuş şuanda rahatsız ediyor arkadaşımı. Ama yine de bütçemi aşıyor. Güvendiğiniz istanbulda daha uyguna tavsiye edebileceğiniz bir yer var m acaba?

Benim de kırık bir dişim vardı. Dişçim kalan parçaları da temizledi. Komple ağız bakımına girdim. Tüm dolgularım, diş taşlarım ve kanal tedavim yapıldı. Bir tek arkadaki 20lik dişlerim ve implant yaptırmam gereken bir boşluğum kaldı. 20likler 28 yaşımda olmama rahmen 2 tanesi hala çıkmadı. çıkan 2 tanesi de yamuk. Bademciklerim şiştiğinde yanağımı kesiyor. Ama 20lik dişler de çok pahalı alınıyor. İmplant içinde sürekli gittiğim için ve çok kişiyi yönlendirdiğim için indirimli olarak 1000 € dan 750 € ya düştü. çok iyi br indirim oranı fakat yine de çok pahalı. çok güveniyorum dişçime. Başka arkadaşım yaptırmış başka bi yere onun ki kötü olmuş şuanda rahatsız ediyor arkadaşımı. Ama yine de bütçemi aşıyor. Güvendiğiniz istanbulda daha uyguna tavsiye edebileceğiniz bir yer var m acaba?

Fiyat çok yüksek, lütfen bir kaç yer daha araştırın. Hangi marka implant kullanılacak?

Bugün annemi dişçiye götürdüm. Hiç yapma dişi yok ama ağzı çok kötü durumdaydı. Çürükler sallananlar vs. uzun zamandır bekliyorduk. Maddi durumumuz iyi olunca implant yaptırırız diye. Neyse doktor iyicene muayene etti film falan çektirdik, baktı. 9 implant ve diğerlerine kaplama yapmayı önerdi. fiyat olarak da yerli implant kullanırsak 17 bin, genelde kullandığı isviçre implantı olursa 20 bini bulur dedi. Ha bide çıtçıtlı protezli bir işlemden bahsetti, öyle yaptırısak 8 bin tutuyor. Sizce fiyatlar normal mi? Başka doktora gitmedik sormadık, doktor güven verdi bize. Garanti de veriyor bir soruna karşı. Deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Bizim gönlümüz implanttan yana.

Fiyat çok yüksek, lütfen bir kaç yer daha araştırın. Hangi marka implant kullanılacak?
Markasını sormadım ama ithal olduğunu söyledi. Evet araştıracağım. Burada fiyatları görünce çok daha iyi anladım fazla fiyat aldığımı. Sizin önerebileceğiniz marka var mıdır?

Markasını sormadım ama ithal olduğunu söyledi. Evet araştıracağım. Burada fiyatları görünce çok daha iyi anladım fazla fiyat aldığımı. Sizin önerebileceğiniz marka var mıdır?

implant yaptıracaksanız bir hangi marka kullanılacağını lütfen öğrenin, garanti süresini öğrenin, size kullanılan implantın marka bilgisi ile birlikte sertifikasını mutlaka versin ki ileride bir gün herhangi bir sorun yaşarsanız ve farklı bir kliniğe giderseniz hangi implant olduğunu belirtin ( hepsinin anahtarı farklı olur)

Humantec, Nobel, Swiss, Straumann bunların hepsi iyidir.

Benimde ön diş kırıldı ve ağrı yapıyo kanal tedavisi yapıldı.ne yapıcam implant olursa ya ön dişe yapıcam varmı

Benimde ön diş kırıldı ve ağrı yapıyo kanal tedavisi yapıldı.ne yapıcam implant olursa ya ön dişe yapıcam varmı
Kanal tedavisi yapılan ön dişiniz mi kırıldı darbe alınca yoksa kırılan dişe mi kanal tedavisi uygulandı??Diş kökünüz sağlamsa çektirmeyin dişinizin ne kadarı kırık?? Çünkü kırık diş kompozit dolguyla şekillendirilerek yanındaki dişe benziyecek şekilde uzatılabiliyor adı bonding işlemin 200-300₺ civarı fiyatı tek diş için..

Merhaba arkadaşlar implant hakkı'nda bende bilgi almak istiyorum İstanbul Avrupa yakasın da önerdiğiniz bir klinik var mı ve hangi marka implant yaptırmam gerekiyor baya bi diş eksiğim var

Merhaba arkadaşlar implant hakkı'nda bende bilgi almak istiyorum İstanbul Avrupa yakasın da önerdiğiniz bir klinik var mı ve hangi marka implant yaptırmam gerekiyor baya bi diş eksiğim var

İmplantlarda marka sayısı çok yüksek, bu sebeple ben hastalarımla görüşürken aynen size yazdıklarımı aktarıyorum. Birincisi implantların hepsinin maddesi titanyum! burada çok uzun süreden bu yana üretim yapan ve yapılan implantlar kullanıldığında bu sürede uzun vadedeki sonuçları görülenler, kendisini ispatlamış firmalar bir de sektöre yeni girenler..

Ben kendim implant yaptıracak olsam ne yapardım? Kesinlikle 1 numaraya "Straummann-Ömür boyu garanti veren tek ürün" yerleşirdi. Sonra "Nobel" ve "Swiss" ve "Astra Tech" düşünürdüm.

İmplantlar arasında bir de şöyle bir gerçek var ki sektörde lider olan implantları taklit ederek neredeyse prototip denilecek kadar yakın yapılan markalar.. Bunlar kötü mü? Asla böyle bir şey söylemek doğru olmaz, sadece uzun vadedeki etkilerini henüz bilmiyoruz.

Ankara'da olanlara kent kliniği tavsiye ederim telefonu yokda internetten bulabilirsiniz bir cok yere göre uygun ve kaliteli

X