Gebeliğe Hazırlık Dış gebelik sonrası tekrardan gebelik planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Doktorların bu konuyla ilgili pek birsey bildigi yok. Bu ağrı diğer ağrılar gibi değil farklı bir tarzda ağrıyor.normal bildiğimiz yaşadığımız kasık ağrısı değil. Başka birsey resmen.İlkinde ameliyat olmuştum agrim olmamıştı. 2.sinde iğneyle sonlandı. Ve dediğiniz gibi ağrı arada oluyor zaman zaman. Doktorlara sorarsanız alakası yok zaten hiç. Ben daha önce doğum yaptim hiç bir ağrım olmamıştı. Onunla da alakası olduğunu sanmiyorum. Dış gebeliğin biraktigi bir ağrı bu bence
Kalçadan vurdukları için kası zedelenmiş de olabilir ler çünkü herkesde olmuyor siyatik olarak çıkıyor bu ağrılar Google da çok araştırdım bı doz oldum ben ama ardından kan uyuşmazlığı igneside yapıldı bna

Aminn aminn hic bir anne adayina yasatmasin rabbim bu durumu gercekten yasayan bilir sancisini acisini her ay korkuyorum insallah olmasin bir daha hic birimiz yasamayalim🤲🏻
Aynen amin canım sağlıksız olcaksa olmasın diyorum ne kadar istesekde yaşamayan bilemez 10 gün yattım hastanede millet iyi yattın diyor ben acılar ağrılar çektim kimse bilmiyor 😒

Aynen amin canım sağlıksız olcaksa olmasın diyorum ne kadar istesekde yaşamayan bilemez 10 gün yattım hastanede millet iyi yattın diyor ben acılar ağrılar çektim kimse bilmiyor 😒
Ben ozele gidiyordum doktor hastanede yatirmadi igneden sonra evde yattim ic kanama tehlikem hep devam etti beta dusene kdr canim cikti stresten o gaz sancilari bicak saplamalari ah cok zordu Allah gercekten dusmanima yasatmasin psikolojisi ne kdr agir ciddi travmatik bir durum once beta yukselsin diye bekliyosun sonra beta dussun diye dua ediyorsun cok zor kuzum Rabbim yasatmasin🤲🏻

Ben ozele gidiyordum doktor hastanede yatirmadi igneden sonra evde yattim ic kanama tehlikem hep devam etti beta dusene kdr canim cikti stresten o gaz sancilari bicak saplamalari ah cok zordu Allah gercekten dusmanima yasatmasin psikolojisi ne kdr agir ciddi travmatik bir durum once beta yukselsin diye bekliyosun sonra beta dussun diye dua ediyorsun cok zor kuzum Rabbim yasatmasin🤲🏻
Amin amin 🙏 o onda gebeliği unutuyorsun kendi canının kıymetini anlıyorsun zaten bitsin biran önce diye hayırlısı olsun o zamandan beri hiçbir şeyi çok istememeyi öğrendim hayırlısı olsun her zaman

Kalçadan vurdukları için kası zedelenmiş de olabilir ler çünkü herkesde olmuyor siyatik olarak çıkıyor bu ağrılar Google da çok araştırdım bı doz oldum ben ama ardından kan uyuşmazlığı igneside yapıldı bna
Olabilir canm zaten çok acı verici bir iğne

Merhabalar arkadaşlar ben geçen sene Ocak ayında yaşadım dış gebeliği ondan sonra hep ağrı kaldı sağ tarafımdaydi kasığım bacağım kalcam hep ağrıyor ara ara mesela şuan var yine adetimde geçti korkuyrm aynı şeyler olcak diye büyük ihtimalle iğnenin etkisiyle oluşan bir ağrı doktorlar birşey demedi çünkü rahim filmi normal dendi buna benzer ağrıları devam eden varmi
Canım bende de kaldı o ağrı. Bende hsg çektirdim temiz ama kaldı maalesef. Insallh zamanla gecer diye umuyorum

Canım bende de kaldı o ağrı. Bende hsg çektirdim temiz ama kaldı maalesef. Insallh zamanla gecer diye umuyorum
Sanmıyorum ama benim 1.5 yıl oldu geçmedi henüz her ay olmuyor genelde adeta yakın bı ay oluyorsa bı ay olmuyor

Bende de aynı canım. Sebebi ne acaba. Hep mi kalcak böyle 😔
İğneden kaynaklı kas zedelenmesi olabilir de canım doktorlar ne kadar onunla alakası yok desede dış gebelikten önce böyle birşey yoktu ağrılar başlayınca isgenceye dönüşüyor hayat

Dış gebelik geciriyorum su an kurtaj ve igne oldum 4.gün beta bakildi düşmüş şükür, 7.gün tekrar bakılacak, dr. daha sonrasinda ilaç uyguluycam dedi tekrarlamamasi için,su an tek istegim betanin sifirlanmasi.Allah yardımcımız olsun inşallah

Dış gebelik geciriyorum su an kurtaj ve igne oldum 4.gün beta bakildi düşmüş şükür, 7.gün tekrar bakılacak, dr. daha sonrasinda ilaç uyguluycam dedi tekrarlamamasi için,su an tek istegim betanin sifirlanmasi.Allah yardımcımız olsun inşallah
Cok geçmiş olsun. Kısa zamanda kurtulursunuz umarım . Sonrasında tekrarlamaması için ne ilaç uygulayacakmis

Cok geçmiş olsun. Kısa zamanda kurtulursunuz umarım . Sonrasında tekrarlamaması için ne ilaç uygulayacakmis
Inanin nasil bir ilaç diye sormadim o moral bozukluluguyla,hayırlısıyla sıfırlasın,ne kadar süre sonra gebelik önerecek,neler yapacak bilemiyorum

Merhabaa ne durumdasınız merak ettim gittiniz mi tekrar kontrole
Sagolun, dün gittim 77 ye düşmüş.1 hafta sonra tekrar baktiricam.3 ay korunmami ve sonrasında rahim filmi çekilecek tüplerin durumuna bakilacak,yine söyledi doktorum mutlaka film çekelim tekrarlama olasigi yuksek dedi.

Merhaba. Benimde evliliğim daha yeni ve ilk gebeliğim dış gebelik ne yazık ki. Beta 47,8 ile başladım ama artışlar normal değildi. 19 Temmuz arefe günü kürtja oldum vakumlu doktor buradaysa düşer diye yaptı ama 20 Temmuzda beta değerim artmıştı yine. Kesin dış gebelik teşhisi kondu ve o gün 549 ile iğne oldum. İğneden 5 gün sonra kanamam başladı. 27 Temmuz yani bugün gittim beta artmış 696 olmuş ama doktor normal dedi. 10 11.günden sonra hızla düşer dedi. Cuma gününü bekliyorum. Şuan hem ilişkiye girmekten hem tekrar hamile kalmaktan çok korkuyorum. Resmen 1 haftada tüm sistemlerim çöktü. Doktor 3 ay korunun dedi. Bundan sonra ki süreçte ne yapmam lazım bir daha yaşamamak için?

X