Dış gebelik ameliyatı olanlar...

Merhaba arkadaşlar. 4 gün önce laparoskopi ameliyatı oldum. Tek tüpüm alındı. Adetim daha gelmeden lekelenmelerim başlamıştı. Sonra adetim geçince test yaptım pozitif kanda bakıldı pozitif ama içim rahat değil işte insan hissediyor annelik duygusu... Doktor iki kontrolde keseyim göremedi. Kontrol sabahının akşamı keskin bi sağ kasık agrım başladı ama nasıl kötü ağlayarak gittim bir saatlik yolu. Sonra acilde apandisit denildi tabi ben ikna olamıyorum çünkü dış gebelikten şüphe ediyorum. Acil yatırdılar beni genel cerrah servisine sonra sabah doktor geldi apandisit değil dedi kadın doğuma yattım acil gün içinde ameliyata alındım. Şuan acım geçtikçe psikolojik çöküntü başladı neden oldu neden başıma geldi bu bana bi cezamı diye bi de kendimi suçlu yorum ben bebek isyemiyordum eşimin dikkatsizliği nden istediğinden dolayı oldu tek taraflı yani. Acaba istemedim diye mi diyorum yani hiç iyi değilim gülsem gülemiyorum ağlasam kızım var bana ihtiyacı var toparlamam lazım. Çok kötüyüm yaşayanlar varsa biraz paylaşmak istedim belki hepimize iyi gelir çevremdekiler anlamıyor ki beni
Çok geçmiş olsun aynı şeyi bende yaşadım bide benim ilk gebeliğim ve eşimle 2 yıldır istiyorduk tam mutlu oldum derken başıma bunlar geldi. Bide benim şiddetli kasık ağrısı yürüyeniyordum bende yalnıs yönlendirildim ilk etapta gaz sancısı diyip yolladılar beni gece gene fena oldum sabah erkenden kadın doğum acile gittim . İç kanamam olmuş ve kapalı ameliyata aldılar beni . O kadar kötü duygulardı ki . Hem ağrısı çık kötü dış gebeliğin hemde psikolojisi . Senin yine de bir evladın varmış öyle düşün ilk gebeliği olanlar için daha psikolojik olarak kötü bir süreç . Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten ….

Çok geçmiş olsun aynı şeyi bende yaşadım bide benim ilk gebeliğim ve eşimle 2 yıldır istiyorduk tam mutlu oldum derken başıma bunlar geldi. Bide benim şiddetli kasık ağrısı yürüyeniyordum bende yalnıs yönlendirildim ilk etapta gaz sancısı diyip yolladılar beni gece gene fena oldum sabah erkenden kadın doğum acile gittim . İç kanamam olmuş ve kapalı ameliyata aldılar beni . O kadar kötü duygulardı ki . Hem ağrısı çık kötü dış gebeliğin hemde psikolojisi . Senin yine de bir evladın varmış öyle düşün ilk gebeliği olanlar için daha psikolojik olarak kötü bir süreç . Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten ….
Teşekkür ediyorum sizede çok geçmiş olsun. Evet çok şükür kızım var Allah acısını yaşatmasın 🙏 rabbim sizede hayırlı zamanda nasip etsin sağlıklı bir evlat 🙏 dediğiniz gibi psikolojik olarak kötü süreç hemen geçmiyor zamanla azalıyor şükür hayattayız hiç değilse hamile kalabiliyoruz iyi taraflarından bakıcaz artık

X