diş etlerim kıpkırmızı ordaki dişlerimde hassasiyet var

gulserenteyze

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2022
32
9
27
augmentinin şurubunu verdiler geçen sene üst çenemdeki iki dişime dolgu yapıldı bu tarihe kadar o dişlerim acıyor ağrıyor kafam çok karışık ilaçların haplarını içemediğim için şurub olanlarını içiyorum augmentinin şurub olanı geçirir mii diş eti iltihabımı kaç günde tam etki edebilir

Surup yetersiz geliyordur muhtemelen. Emin degilim ama yetiskin formu hap olarak biliyorum. Muhtemelen pediyatrik bir urun kullaniyorsunuz o da yetersiz geliyor.

bazı insanlar şurup versiyonu yetersiz gelebilir tam tedavi görülmez diyor en çok hangisi etki ediyor daha çok şurup versiyonumu tablet versiyonumumu

Eğer kökte iltihap varsa çaresi kanal tedavisi eğer sadece diş etleri kırmızı ve kaniyorsa büyük ihtimal diş eti altında yoğun diş taşı var. Diş taşı temizliği yaptırırsanız geçer. Benimkiler de kıpkırmızıydı. Dişlerimin arasında bir şey var hissi hiç gitmiyordu. Doktor taşlardan olduğunu söyledi. Temizlikten bir hafta sonra kırmızılık, hassasiyet geçti. Ama tabii ben uzman değilim doktorunuza sorun iltihap nerede, taş var mı vs

Şimdi şurupta bildiğim kadarıyla yeterince miligram almanız lazım. Yani hapta mesela 1000mg ise şurupta da ona ulaşmak için yetecek kadar içmeniz lazım. 2 kaşık 2,5 kaşık artık şurup kaşığına göre değişir. Bütün bu bilgiler ilaçların prospektüsünde var. İçindeki kağıtlarda yazar. Bir kaşık kaç mg.
Hatta kutunun üstünde de yazar.
Yani anlatabildim mi bilmiyorum ama şurup olur ama hapla aynı miktara ulaşmanız lazım.
Şuruplar hızlı bitiyor yetişkinler içince. Çünkü içi çocuklara göre ayarlanmış. 2-3 kaşık her dozda. Hemen bitiyor. Ama hap yutamayınca başka çare yok.

augmentinin şurubunu verdiler geçen sene üst çenemdeki iki dişime dolgu yapıldı bu tarihe kadar o dişlerim acıyor ağrıyor kafam çok karışık ilaçların haplarını içemediğim için şurub olanlarını içiyorum augmentinin şurub olanı geçirir mii diş eti iltihabımı kaç günde tam etki edebilir
Merhabalar, ben bir diş eti hastalıkları uzmanıyım.

Dünyadaki bütün antibiotiği içseniz bile diş etlerinizin tedavisi yapılmadan içilen antibiotiğin hiçbir yararı olmayacaktır. Diş eti iltihabına neden olan bakterilerin profesyonel bir biçimde bir periodontolog tarafından uzaklaştırılması gerekir. Devlet kurumlarının ve genel diş hekimlerinin bu konudaki yönlendirmeleri ne yazık ki yetersiz kalabilmekte. Diş etinizdeki iltihap durdurulmadığında dişlerinizi destekleyen kemiğin erimesine yol açacak ve daha ciddi sorunlar ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.
Ltfen bir diş eti hastalıkları uzmanından (PERİODONTOLOG OLARAK GEÇER) acilen randevu alnız.

Sağlıkla kalın, bir sorunuz olur ise yanıtlamaktan mutluluk duyarım!

X