diş etinde kist varmış yardımcı olur musunuz

2005 yılında damağımdan ceviz büyüklüğünde bir kist alındı,büyük bir operasyon geçirdim
Dişimde oluşan sızıyı çok da önemsememiş,dayanılmayacak bir vaziyete geldiğinde ve yüzümün şekli tanınmayacak kadar şiştiğinde diş hastanesinde buldum kendimi
Alelacele yapılan kanal tedavisi,ilerleyen bir kist..
Ameliyatta kistli bölge uyuşmadı ve çektiğim acıların tarifi mümkün değil
Bu büyük kistin alınmasından sonra ,damak kendisini yenileyemeyeceği için greft konularak yeniden oluşması sağlandı..
Şu anda br problem yok ve diş eti sağlığıma dikkat ediyorum
Kesinlikle ihmal edilmemeli..

geçmiş olsun canım ya. benimse ameliyatım çok rahat geçti. kanal tedavisi boyunca uyuşmadığı için korkuyordum. ameliyattan birgun once ameliyat edecek doktorun yanına gidip" yarın ameliyatım var ama kanal tedavisi olurken iğneler hiç uyuşturmuyordu ya yarında uyuşmazsa ben çok korkuyorum" dedim hiç unutmam. baktı gulümsedi "korkma yarın burda ol" dedi. sabah ilk beni aldılar ameliyathaneye. gözlerimi hep kapalı tuttum psikolojik olarak etkilenmeyeyim diye. ALLAH o doktorlardan razı olsun. hiç acı hissetmedim. Dişçi korkusunu yenmemde çok buyük payı vardır o hastanenin. hastanede alsancak ssk diş hastanesi. hani özelde değil

Öyle bir şey varsa, tecrübeli bir doktora gitmenizde fayda var diye düşünüyorum.. İstanbulda'mısınız? Annemin gittiği bir diş polikliniği var ve işinin ehli bi yer.. Biraz pahalı ama kafanız rahat olur, ünlülerinde tercih ettiği bir yer..

İnşallah korkulacak bir şey yoktur..

bende ameliyat oldum diş kökümde kist vardı aldırdım korkulucak bişey yok dudaklarım ve yüzüm şişti 3-4 sonra geçti

ben ssk da olmuştum canım senin kaç dişinde var bilmiyorum ama benim 6 diş olduğu için haftada 1 kere bazen iki kere gidiyodum ve 1 sene gidip geldim oyle:KK14: zannedersem kanal tedavisi olmadan ameliyat etmiyolar. ameliyattan sonra geçiyo o şişlikler canım

ön 3 dişte var benim..Bende haftada 1 kez gidiyorum hala inmedi..Dişcimde öyle söyledi önce kanal tedavisi olucak sonra ameliyat olması şartmış..

benimde ön alt 6 dişti canım. özele gittim hemen ameliyat edeyim diyince korktum ve ssk ya gittim iyikide oyle yapmısım. umarım senin doktor işinin ehli bi doktordur

Kızlar merhaba, benim de sağ alt çenemde dis etimle yanak arasında bir şişlik var doktora gideceğim ama çok korkuyorum internette de dişler çekilir falan yazmışlar, yazdıklarınızı okuyup rahatladım diyebilirim; Başkent Üniversitesi Hastanesine gitmeyi planlıyorum ama başka bir tavsiyeniz var mı acaba

geçmiş olsun canım ya. benimse ameliyatım çok rahat geçti. kanal tedavisi boyunca uyuşmadığı için korkuyordum. ameliyattan birgun once ameliyat edecek doktorun yanına gidip" yarın ameliyatım var ama kanal tedavisi olurken iğneler hiç uyuşturmuyordu ya yarında uyuşmazsa ben çok korkuyorum" dedim hiç unutmam. baktı gulümsedi "korkma yarın burda ol" dedi. sabah ilk beni aldılar ameliyathaneye. gözlerimi hep kapalı tuttum psikolojik olarak etkilenmeyeyim diye. ALLAH o doktorlardan razı olsun. hiç acı hissetmedim. Dişçi korkusunu yenmemde çok buyük payı vardır o hastanenin. hastanede alsancak ssk diş hastanesi. hani özelde değil
Çok sevindim rahat geçmesine. Alsancak diyorsunuz İzmir'desiniz galiba. Hangi doktora yaptırdınız ameliyatı yazabilir misiniz rica etsem. Benim arkadaşımın neredeyse yanağının ortasında bir ağrı vardı uzun süredir. İki gün önce farketmiş ki üst dudağını kaldırmış tam en üstte bir top gibi bir şişilik varmış ele geliyormuş parmağında hissediyormuş. ve dokununca o şişlik ağrı yapıyormuş. Uzun süredir bu ağrı varmış. Bu kist midir acaba valla endişelendim şimdi. İyiki bu konuya denk gelmişim. Olmazsa arkadaşıma söyleyeyim de sizin gittiğiniz doktora gitsin biz de İzmir'deyiz. yazabilir misiniz kime gittiğinizi

Çok sevindim rahat geçmesine. Alsancak diyorsunuz İzmir'desiniz galiba. Hangi doktora yaptırdınız ameliyatı yazabilir misiniz rica etsem. Benim arkadaşımın neredeyse yanağının ortasında bir ağrı vardı uzun süredir. İki gün önce farketmiş ki üst dudağını kaldırmış tam en üstte bir top gibi bir şişilik varmış ele geliyormuş parmağında hissediyormuş. ve dokununca o şişlik ağrı yapıyormuş. Uzun süredir bu ağrı varmış. Bu kist midir acaba valla endişelendim şimdi. İyiki bu konuya denk gelmişim. Olmazsa arkadaşıma söyleyeyim de sizin gittiğiniz doktora gitsin biz de İzmir'deyiz. yazabilir misiniz kime gittiğinizi
Kist için ince 1 yil kanal tedavisi gördüm.. drum Melkan Yeşilkaya idi..eli cok hafifti çok memnun kaldim. Kanal tedavim bitince ameliyat günü verdiler ama aynı dr girmedi ameliyata sarışın bir bayan cerrah vardı adını bilmiyorum aradan 19 yil geçti...Melkan hn hala orda görev yapıyor sanırım 4 sene öncesine kadar gdyordum kendisine artık özele gdyorum.
Arkadasiniz acele etsin korkulacak birsey yok ben korktugum için 2 dis yerine 6 disten oldum ameliyat ..kist yayilmisti bir yil gitmeyince...Bu arada basit bi enfeksiyon da olabilir...Üç ay önce baska bir dişim şişti enfeksiyonmus kanal tedavisi oldum özelde gecti

Kist için ince 1 yil kanal tedavisi gördüm.. drum Melkan Yeşilkaya idi..eli cok hafifti çok memnun kaldim. Kanal tedavim bitince ameliyat günü verdiler ama aynı dr girmedi ameliyata sarışın bir bayan cerrah vardı adını bilmiyorum aradan 19 yil geçti...Melkan hn hala orda görev yapıyor sanırım 4 sene öncesine kadar gdyordum kendisine artık özele gdyorum.
Arkadasiniz acele etsin korkulacak birsey yok ben korktugum için 2 dis yerine 6 disten oldum ameliyat ..kist yayilmisti bir yil gitmeyince...Bu arada basit bi enfeksiyon da olabilir...Üç ay önce baska bir dişim şişti enfeksiyonmus kanal tedavisi oldum özelde gecti
çok teşekkürler. Yazınızı okuduktan sonra söyledim ona da hemen salı günü randevu aldı kendi dişçisi de varmış ordan aldı. İnşallah birşeyi yoktur

çok teşekkürler. Yazınızı okuduktan sonra söyledim ona da hemen salı günü randevu aldı kendi dişçisi de varmış ordan aldı. İnşallah birşeyi yoktur
Ins. Dediğim gbi basit bir enfeksiyon da olabilir...geçmiş olsun. Kist ağrısı dayanilmayacak düzeyde oluyordu birde içi iltihap dolu yuvarlak sivilceler halindeydi dis etimde..enfeksiyon şişliği ise daha düzensiz şişlikler
Sonucu yazarsanız sevinirim merak ederim ben simdi😊

Ins. Dediğim gbi basit bir enfeksiyon da olabilir...geçmiş olsun. Kist ağrısı dayanilmayacak düzeyde oluyordu birde içi iltihap dolu yuvarlak sivilceler halindeydi dis etimde..enfeksiyon şişliği ise daha düzensiz şişlikler
Sonucu yazarsanız sevinirim merak ederim ben simdi😊
ay çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bu siteyi o yüzden seviyorum birbirimize yardım ediyoruz birbirimizin arkasında duruyoruz. Ben de panik atak hastasıydım hastalığı geçiren burada yazan herkese deneyimlerimi anlatıyorum yardımcı olmaya çalışıyorum doktor tavsiyesinde bulunuyorum. Gerçekten çok güzel şeyler bunlar :) Tabi ki haber veririm, salı günü ben de eşlik edeceğim arkadaşıma mutlaka yazacağım size. Çok teşekkürler çok memnun oldum size denk geldiğime

ay çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bu siteyi o yüzden seviyorum birbirimize yardım ediyoruz birbirimizin arkasında duruyoruz. Ben de panik atak hastasıydım hastalığı geçiren burada yazan herkese deneyimlerimi anlatıyorum yardımcı olmaya çalışıyorum doktor tavsiyesinde bulunuyorum. Gerçekten çok güzel şeyler bunlar :) Tabi ki haber veririm, salı günü ben de eşlik edeceğim arkadaşıma mutlaka yazacağım size. Çok teşekkürler çok memnun oldum size
Bende dis hekiminden ölesiye korkardım şimdi gülerek hatırlıyorum o gunleri
Ne demek rica ederim

Bende dis hekiminden ölesiye korkardım şimdi gülerek hatırlıyorum o gunleri
Ne demek rica ederim
Merhabalar tekrar. Salı günü gittik. Dişten dolayı iltihap olmuş ve yukarı kadar çıkmış diş etinin alt dudağa yakın olan yerinde en uçta apse gibi birşey yapmış. Kanal tedavisi yapıldı önemli birşey değilmiş. Röntgende de gördük kanal çokçok hafif beyaz görünüyordu iltihaplanmış. Bir sorun yok yani iyiyiz arkadaşım da rahatladı. Tekrar çok teşekkürler desteğiniz için çok sağolun

Merhabalar tekrar. Salı günü gittik. Dişten dolayı iltihap olmuş ve yukarı kadar çıkmış diş etinin alt dudağa yakın olan yerinde en uçta apse gibi birşey yapmış. Kanal tedavisi yapıldı önemli birşey değilmiş. Röntgende de gördük kanal çokçok hafif beyaz görünüyordu iltihaplanmış. Bir sorun yok yani iyiyiz arkadaşım da rahatladı. Tekrar çok teşekkürler desteğiniz için çok sağolun
Cok sevindim kist olmamasina. Tekrardan geçmiş olsun

X