diş etinde kist varmış yardımcı olur musunuz

MeLaNqOliqH

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2009
798
6
kızlar meraba
Az önce kayınwalidem aradı morali çok bozuktu
görümcemin diş hastanesinde randewusu warmıs
dişi ağrıyo diye gitmiş ve diş etinde kist çıkmış
doktor bayaa paniklemiş zaten gençmiş de
ama annemin nası morali bozuk
sonra görümcem aldı telefonu
dişim agrıyo insan bi agrı kesici yazar hemen başka yere gönderdi falan dedi güldü
iyi gibiydi yani
internetten araştırdım şimdi ama net bilgi vermiyo
bundan dolayı rahatsızlıgı olup atlatan var mı ha bu arada doktor cerrahi mudahale gerekir demiş
kötü huylu falan cıkabilir yazıyodu internette
bilgi verebilir misiniz kızlar

canım bendede var ama benim diş etimde değil dişimin kök ucunda yaklaşık 5 yıldır var 2 kere operasyon geçirdim.. hiç bir ağrım sızım yok.. korkulacak bişi değil diye umut ediyorum..ama dediğim gibi benimki dişin kökünün ucunda dışardan hiç bir belirtisi yok görümceninki görülür bi yerdemi yani herhangi bir şişlik falan varmı acaba

kusura bakmayın öyle oldu ilkinde açtım ama görünmedi
tekrar açtım çok saolun umarım bişey yoktur çenesindeymiş zaten kist..

anneminde dis etinde kist vardı.
korkulcak herhangi bir durum yok.
disi apse yapıyodu,o beyaz seylerden.agrı yapıyodu.
dis doktoruna gittiginde uzman doktora yönlendirme yaptılar ve kist oldugu ortaya cıktı.
ameliyat oldu bundan yaklasık 2 ay önce.
agzı,dudakları sisti ameliyattan sonra.3-4 gün icinde geçti.günes görmemesi ve soğuk almaması gerekiyordu bir süre.
şuanda iyi.
yani endiselencek bir durum yok,ama umarım kötü huylusundan degildir.

ilk defa duydum dişlerde kist çıktığını.. benimde aniden başlayan ve dayanılmaz şekilde ağrıyan dişim var ..bende korktum şu anda...nasıl farkediliyor acaba ir bilginiz varmı arkadaşlar...dişim hava alıyor soğuk sıcak hatta normal birşey bile değdiremiyorum çok kötü zonkluyor..:KK59::KK43:

Çürüyen n dişlerim abse yaptı bende önemsemedim gitmedim dişciye ve bunlar zamanla kiste dönüşmüş dışardan belli oluyor mercimek tanesi kadar şişlik var diş etimde ve sanırım haftaya ameliyat olucam..İnternetten videosunu izledim çok korktum ama yaptırmaya mecburum ne yapıcam nasıl yenicem bu korkuyu bilmiyorum..

bende bundan 5-6 yıl once gecırdım bu amelıyatı oyle korktugunuz ya da dusundugunuz gıbı kanservarı bırsey degıl bu kıstler zamanında apse yapmıstı ve tedavı edılmemıs seyler zamanla kıste donusuyor benım amelıyatım 45 dk fılan surmustu 3-4 gun yuzun gozun sısıyor ama oyle dayanılmayacak bır durum yok gecmıs olsun hıc korkmasınlar ve bıran once aldırsınlar

benimde diş kökümdeymiş apse yapıpta ertelediyse kistleşiyor benim çekilen dişle gelmişti tekrarlamadı da internette yazılanlara bakmayın onlar en kötü ihtimalleri yazıyor ağrıyorsa kötü huylu değildir merak etmeyin...

çok geçmiş olsun 6 dişindende kist ameliyatı olan biri olarak korkulacak hiçbirşey olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. sorunuz varsa yardımcı olurum

Benim ön 2 dişimde var doktorum kanal tedavisi uyguluyor böylece şişkinlik yok olur diyor ama hala 2 hafta geçmesine rağmen şişlik inmedi en çare ameliyat yaparız dedi..Şimdi korkum şu şişlik inse bile ya daha sonra tekrardan olursa en iyisi kökten çözüm ameliyat değilmi sizler daha bilgiliniz bu konuda yardımcı olurmusunuz..

canım bendede var ama benim diş etimde değil dişimin kök ucunda yaklaşık 5 yıldır var 2 kere operasyon geçirdim.. hiç bir ağrım sızım yok.. korkulacak bişi değil diye umut ediyorum..ama dediğim gibi benimki dişin kökünün ucunda dışardan hiç bir belirtisi yok görümceninki görülür bi yerdemi yani herhangi bir şişlik falan varmı acaba

Benim de aynı dış kökümde vardı, iki kere tekrarladı, doktor dolgumu açıp temizledi, öyle operasyon falan geçirmedim ama olduğu yer dolayısıyla farklı müdahale gerekebilir tabi, onu bilemem, benim zaten kanal tedavisi oldugum ölü dış olduğu icin, açıp kökünü temizleyin tekrar dolgu ile kapamıştı doktorum...

o şişliklerin sebebi kistti zaten benimde oyle olmuştu 1 seneye yakın kanal tedavisi ve ameliyat. oyle korkardım ki dişçiden ama başa gelen çekiliyo. boşuna korkmulum onca vakit.ameliyat oyla rahat geçmiştiki.... şükürler olsun 8 yıl oldu tekrarlamadı

benimde annemin diş etinde vardı.o yüzden bi operasyon geçirdi içinin tamamen temizlenmesi lazımmış.annemin yüzü baya bi şişti gözaltları morardı filan.daha sonra içinin tamamen temizlenmediğini öğrendik ilk operasyonu devlette olmuştu.içinde biraz kaldığı için tekrarlamış ve geçtiğimiz ay tekrar bir operasyon geçirdi bu sefer özelde oldu ve tamamen temizlendi çok şükür.ağrısı ve şişliğide bu sefer daha az oldu.size tavsiyem muhakkak özelde yaptırın daha ilgili oluyorlar.

ama orası belli olmuyo be arkadaşım bende alsancak ssk diş hastenesinde yaptırmıştım ama ALLAH o doktorlarımdan razı olsun

dis kokundeki kist ile dis etinde gelisen kist farkli durumlar..

birinde tedavi edilmeyen bir rahatsizligin sertlesmesi durumu varken, digerinde dis etinde gozle gorulu buyume ve sisme meydana gelmeye baslar.. genellikle dis etinin dis yuzeyinde gelismeye baslar.. ki kanser kisti olmasi ihtimalide vardir ikinci secenekte .. ben ikinci bahsettigim durumu atlattim yaklasik 6 yil once.. once dis etinden cikarilarak parca incelemeye gonderiliyor.. allah gostermesin kotu birsey cikarsa tedavi ona gore sekilleniyor.. eger sonuclar temiz cikarsa yapacak birsey yok zaten.. dis eti biraz derinden temizlendigi icin kistin alindigi yerde aciklik kaliyor ama estetik bir sorunun disinda herhangi bir tehlikesi , kotu durumu yok..

5 seans kanal tedavisi uygulandı dişime ama hala inmedi şişlik özelde olduğum halde..Dişcimde biraz daha bekle diyip duruyor olmazsa ameliyat yapıcam diyor ama onada ayrıca para alıcak direk ameliyat olsam daha iyidi hem param bu kadar gitmezdi hemde kökten çözüm olurdu..Benim hem diş kökümde kist var hemde diş etimde şişlik..

5 seans kanal tedavisi uygulandı dişime ama hala inmedi şişlik özelde olduğum halde..Dişcimde biraz daha bekle diyip duruyor olmazsa ameliyat yapıcam diyor ama onada ayrıca para alıcak direk ameliyat olsam daha iyidi hem param bu kadar gitmezdi hemde kökten çözüm olurdu..Benim hem diş kökümde kist var hemde diş etimde şişlik..

ben ssk da olmuştum canım senin kaç dişinde var bilmiyorum ama benim 6 diş olduğu için haftada 1 kere bazen iki kere gidiyodum ve 1 sene gidip geldim oyle:KK14: zannedersem kanal tedavisi olmadan ameliyat etmiyolar. ameliyattan sonra geçiyo o şişlikler canım

X