diş çekimi

secil_65

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2008
61
0
33
bn 17 yaşındayım bugün dolgularım bitti ve önden bir dişimin çekileceğini söyledi doktor. azı dişi galiba süt dişim çıkmamış asıl dişde arkada ve üstten çıkmış moralim çok bozuldu ön dişim çekilince ne kadar süre öyle kalır ki???? ben o şekilde dolaşmak istemiorum:1no2::1no2: çektinten sonra telde takılabilirmiş ama pazartesi gtcm doktora bakalım ne dicek senağlama

ben iki yıldır ortodontik tedavi görüyorum.. çene yapım dar olduğu için bi takım aparatlarla genişlettiler.. bu arada üst ve alttan toplam 4 diş çekildi ve tel takıldı.. çekilen dişlerin oluşturduğu boşluklar o tel sayesinde kapandı.. ama senin ön dişin belki doktor yerine geçici bişeyler yapar yani öyle bırakmaz çünkü telle çok kısa zamanda kapanmıyo,en azından benimkiler öyle oldu..

peki üstten çıkmış derken neyi kastettin acaba onu merak ettim ?

seçil üzülme .dişhekımın kesinlikle estetik amaçlı geçici protez yapacaktır.en azından yara iyileşmesinin sona erip ortodontik apareyler takılana kadar.geçmiş olsun

ben iki yıldır ortodontik tedavi görüyorum.. çene yapım dar olduğu için bi takım aparatlarla genişlettiler.. bu arada üst ve alttan toplam 4 diş çekildi ve tel takıldı.. çekilen dişlerin oluşturduğu boşluklar o tel sayesinde kapandı.. ama senin ön dişin belki doktor yerine geçici bişeyler yapar yani öyle bırakmaz çünkü telle çok kısa zamanda kapanmıyo,en azından benimkiler öyle oldu..

peki üstten çıkmış derken neyi kastettin acaba onu merak ettim ?

yani süt dişi çıkmayınca yer olmadığı için üstte ve biraz arkada çıkmış diş

X