Diş beyazlatma yaptıranlar varmıııı

Melekgursoy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2017
197
27
Selam kızlar. Dişlerini beyazlattıran varmı. Ne kadar ödediniz sonuçtan memnun kaldınızmı kalıcı bir beyazlık sağlandımı yoksa tekrar eskiye döndümü ? Diş beyazlatmak için alternatif önerileriniz var mııı..

Gün içerisinde çok fazla kahve tükettiğimden dolayı dişlerim de ki sarı lekeler bir süre sonra canımı sıkmaya başlayınca bende diş beyazlatma yöntemlerine yönelmeye başladım. İlk zamanlar doğal yöntemleri deniyordum aslında, karbonat limon, diş beyazlatıcı ağız gargaraları vs ama kalıcı bir sonuç alamadığım için uzun zamandır diş için tercih ettiğim Dent Suadiye'ye gittim. Derdimi anlatınca kısa bir işlemden sonra dişlerim daha beyaz oldu. O günden sonra kahveden vazgeçmesem de yine de dişlerim de herhangi bir sararma vs olmadı. Dişlerim hala bembeyaz :)

Hellooo kızlar
Forumda ilk mesajım olucak bu, başka bir konu için girmiştim ama görmüşken yazayım dedim :) :)
Ben diş konusuna çok takık biriyim daha önce üst ön dişlerimi dolgu rekonstrüksyonu diye bir işlemle şekillerini düzelttirdim, sonra diş etlerimi flep yöntemle diş eti cerrahına şekil verdirdim. Dişlerim sağlıklı, bir derdim yok sadece kozmetik amaçlı.
Şu an ev tipi diş beyazlatma işlemi yaptırıyorum hatta ağzımda beyazlatma plağı var şuan. günde 2saat takıyorum içine ilaç sürüp yemeden içmeden bekliyorum. Ama bu gece plakla yatmayı tercih ettim. 10 seans uyguluyorsunuz. Diş hekimim 2-3 tona kadar açılacak rengi dedi.
1-1.5 yıl beyazlığını korur diyor, Tabi çay kahve sigara alışkanlığına göre süre değişiyor.

Bu tedavinin ofis tipi ve ev tipi varmış. Aynı ilacı dişçide yaptırırsanız 1seans (çünkü ilaç daha yoğunmuş) ev tipi yaptırırsanız 10seans (etken madde aynı , yoğunluğu farklı). Fiyattan dolayı ev tipi tercih ettim %50 gibi bi fark var ben bi şekilde indirime getirdim ama ofis tipi 1000tl civarı, ev tipi de 500tl.

Gelişmeleri yazarım, daha 6.seansım. Beyazlama var ama homojen bir beyazlık değil.
Önce üst dişleri sonra alt sırayı yapacağım kıyaslayabilmek için.

Ben yıllar önce yaptırdım ciddi beyazlık oluyor ama sonrasında çok çok çok aşırı sızlama yapıyor, öyle ki su içerken bile düşün.. Kullandığı beyazlatıcı jelin bir çok etkili birde daha az etkili olanı var bana dişlik verdi ve bu iki jeli verdi önce bunu sonra şunu dedi ama ben birini ancak kullanabildim çünkü ilkini kullandım (yoğun etkili olanı) inanılmaz sızlamalar oldu, sanırım bir hafta filan sürdü (ama daha uzun da sürmüş olabilir bu hassasiyet emin değilim çok uzun zaman geçti üzerinden) ikinci olanı da gerektiğinde kullan demişti hani tekrar sararma yapınca ama onu kullanmaya cesaret edemedim yine o hassasiyetle uğraşmamak için direkt çöpe attım :110:

Ben yeni yaptırdım hiç anlatıldığı gibi bi ağrı, kanama gibi şikayetlerim olmadı hatta klinikten çıkarken gülücükler atıyodum öyle rahat bir işlemdi :halay:belki yaptırdığım yerden hekimimden kaynaklıdır, kesinlikle çok iyi araştırın ben öyle yaptım ve fiyatı da diğer yerlere göre uyguna geldi bana ama sonuç mikemmeel :KK54:şimdi bir iki arkadaşım da gidicek oraya ama baya yoğunlar merak edenler için Dentx küçükköyde yaptırdım :KK9:

Ben yeni yaptırdım hiç anlatıldığı gibi bi ağrı, kanama gibi şikayetlerim olmadı hatta klinikten çıkarken gülücükler atıyodum öyle rahat bir işlemdi :halay:belki yaptırdığım yerden hekimimden kaynaklıdır, kesinlikle çok iyi araştırın ben öyle yaptım ve fiyatı da diğer yerlere göre uyguna geldi bana ama sonuç mikemmeel :KK54:şimdi bir iki arkadaşım da gidicek oraya ama baya yoğunlar merak edenler için Dentx küçükköyde yaptırdım :KK9:

Ben ev tipi beyazlatma yaptırıyorum doktorum jellerini bana veriyor. Hem daha ucuz hem istediğim aralıkla kullanıyorum daha uzun gidiyor hasssasiyetim çok az oluyor 2-3 ton açılıyor dişlerim

Diş hekimiyim aklınıza takılanları yazabilirsiniz
Ya aslında konu dışı ama benim bu ara ciddi problemim var. Kaplama yaptırdım ve dişim acayip ağrımaya başladı kanal yapalım dedi , kanaldan sonra ağrı şiddetlendi tekrarlıycaz kanalı dedi sizce bu diş çekime gidr mi

Ya aslında konu dışı ama benim bu ara ciddi problemim var. Kaplama yaptırdım ve dişim acayip ağrımaya başladı kanal yapalım dedi , kanaldan sonra ağrı şiddetlendi tekrarlıycaz kanalı dedi sizce bu diş çekime gidr mi
Kanal tedavisi başarılı olmadığı için ağrınız devam ediyor.O yüzden kanal tedavisinin yenilenmesi şart. Yenilenen kanal tedavisinden sonra ağrınız geçer ise dişiniz çekilmez, ancak sonuç yine aynı olursa dişiniz çekilebilir ya da apikal rezeksiyon dediğimiz cerrahi bir işlem uygulanabilir.

Kanal tedavisi başarılı olmadığı için ağrınız devam ediyor.O yüzden kanal tedavisinin yenilenmesi şart. Yenilenen kanal tedavisinden sonra ağrınız geçer ise dişiniz çekilmez, ancak sonuç yine aynı olursa dişiniz çekilebilir ya da apikal rezeksiyon dediğimiz cerrahi bir işlem uygulanabilir.[/QAnladım teşekkür ederim. Demekki güzel yapılmadı kanal tedavim

Ben yaptırdım İstanbul şişlidememorial diş hastahanesi ver orda eski Ali saniyen stadının orda 800 tl verdim ama değdi bir yılı geçti kullanıyorum tavsiye ederim

Selam kızlar. Dişlerini beyazlattıran varmı. Ne kadar ödediniz sonuçtan memnun kaldınızmı kalıcı bir beyazlık sağlandımı yoksa tekrar eskiye döndümü ? Diş beyazlatmak için alternatif önerileriniz var mııı..
Aslında iyi bişey değil ama yılda 1 kez gidiyorum dişlerim kendi diş taşıda ürettiği için mecburen gidiyorum 150 lira tutuyor toplam işlemler benim dişlerim uzun süre beyaz kalıyor kahve tüketiminş fırçalamaya yakın yapıyorum düzenli fırçalamada sonuç uzun süre aktif

X