Diş ağrısııı

Sindyyrey

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2019
527
362
31
Arkadaşlar merhaba. 26 yaşında şu dişlerden çok çektim. Dişlerim içten çürüyor, dışında hiçbir şey yok. Geçen sene çok kötü ağrılar çektim devlete gittim 2 kez Bi şey yok dediler. En son özel e gittim dişlerin içten çürük dedi. Hala da çürüyor lar diğer dişlerim de. Kanal yaptırdım 4 kanal 3 dolgu. Onun dışında 2 dişimi devlette dolgu yaptırmıştım ama dişçi çürüğü temizlemeden dolgu yapmış ve onlarda çürüyüp kanal oldu şimdi. Özel de o ara çok diş yaptırdım diye doktor git bu ikisi ağrımıyorsa onları da sonra yapalım dedi. Şimdi ağrıyor o dişlerim. Çok şiddetli değil ama gün içinde ara ara sızlama giriyor. 1 ay sonra ancak yaptırabilirim, o zamana kadar ağrıyı dindirecek fikirleriniz var mı acaba? Ağrı kesici vs hariç

karanfil vs var ama hiçbiri öyle geçici çözüm olmaz
bir ay beklemenizi gerektiren çok elzem bir sebep yoksa hemen yaptırın derim.
sonra daha da uzuyor süreç.

Arkadaşlar merhaba. 26 yaşında şu dişlerden çok çektim. Dişlerim içten çürüyor, dışında hiçbir şey yok. Geçen sene çok kötü ağrılar çektim devlete gittim 2 kez Bi şey yok dediler. En son özel e gittim dişlerin içten çürük dedi. Hala da çürüyor lar diğer dişlerim de. Kanal yaptırdım 4 kanal 3 dolgu. Onun dışında 2 dişimi devlette dolgu yaptırmıştım ama dişçi çürüğü temizlemeden dolgu yapmış ve onlarda çürüyüp kanal oldu şimdi. Özel de o ara çok diş yaptırdım diye doktor git bu ikisi ağrımıyorsa onları da sonra yapalım dedi. Şimdi ağrıyor o dişlerim. Çok şiddetli değil ama gün içinde ara ara sızlama giriyor. 1 ay sonra ancak yaptırabilirim, o zamana kadar ağrıyı dindirecek fikirleriniz var mı acaba? Ağrı kesici vs hariç

karanfil yağı sürüyordum ben ama inan bir sure sonra hic fayda etmiyor.
ağrı kesicilere de bagisiklik kazanıyorsun zaten.
tuzlu su ile gargara yapabilirsin.

ama malesef hepsi bir sure sonra ise yaramamaya başlıyor.

geçmiş olsun.

karanfil yağı sürüyordum ben ama inan bir sure sonra hic fayda etmiyor.
ağrı kesicilere de bagisiklik kazanıyorsun zaten.
tuzlu su ile gargara yapabilirsin.

ama malesef hepsi bir sure sonra ise yaramamaya başlıyor.

geçmiş olsun.
Sadece 1 ay yarasın zaten. Teşekkür ederim tuzlu su yapıyorum da çok etkili diil

Gül hatmi cicegini araştırın bir internetten nasıl uygulanması gerektiğini, anneme zamanında diş doktoru önermiş apseli disin apsesini geçiriyor ağrıyan dişe faydası olur mu bilemem yine de bir deneyin geçmiş olsun

Sadece 1 ay yarasın zaten. Teşekkür ederim tuzlu su yapıyorum da çok etkili diil

ben de 1 ay kadar beklemek zorunda kalmistim bayram zamanıydı, hem de maddi sebeplerden.
1 hafta sadece kısa sureli karanfil yağı iyi geldi, sonra etkisini tamamen kaybetti. bir de onun diş etine filan da zarari olabiliyormuş dikkatli kullanmak lazim. tadı da inanilmaz acı zaten.

diş çok kritik birşey. oradaki iltihap tüm vücuda çok hızlı yayılabiliyor. bence imkan yaratabilirseniz olabildiğince hızlı iyi bir diş hekimine giderek tedavi sürecini başlatın. devlet malesef diş konusunda başarılı değil. en azından ben çevremde kimi duysam devlette yapılanı en geç 3 ay sonra özelde düzelttirdiler. üstelik daha pahalıya mal oldu.
genel vücut sağlığınızı düşünerek ilerlemenizi öneririm.
tanıdık bir dişçi bulabilirsiniz belki, çünkü öyle durumlarda bazıları tüm parayı hemen istemiyor, birkaç seferde ödemenizi de kabul edebiliyorlar.

8 yıllık diş hekimi asistanlığı yapmış birisi olarak tavsiyen borç harç bulup yaptırın derim hafif ağrılar kanala yaklaşıyor demek çürükleriniz hızlı ilerliyorsa direk kanala gider kanal demek daha çok zahmet daha çok masraf allah yardımcınız olsun

8 yıllık diş hekimi asistanlığı yapmış birisi olarak tavsiyen borç harç bulup yaptırın derim hafif ağrılar kanala yaklaşıyor demek çürükleriniz hızlı ilerliyorsa direk kanala gider kanal demek daha çok zahmet daha çok masraf allah yardımcınız olsun
Devlet hastanesindeki kaplamaları oneriyormusunuz?

Devlet hastanesindeki kaplamaları oneriyormusunuz?
Kaplama çok önermiyorum oralarda ama memnun kalanlarda tanıyorum.. düşük gelirli aileler mecburen oralara gidiyor eğer tedavilerini herkes geciktirmeden gidip yaptırırsa bence oralardan da güzel sonuçlar alınabilinir

Kaplama çok önermiyorum oralarda ama memnun kalanlarda tanıyorum.. düşük gelirli aileler mecburen oralara gidiyor eğer tedavilerini herkes geciktirmeden gidip yaptırırsa bence oralardan da güzel sonuçlar alınabilinir
Benim doktorum dış kaybının çok olduğunu söyledi ve komple kaplama önerdi. Ama ben tereddütteyim.ya kendi dışım gibi olmasa diye çok endişe ediyorum.. :-(

Benim doktorum dış kaybının çok olduğunu söyledi ve komple kaplama önerdi. Ama ben tereddütteyim.ya kendi dışım gibi olmasa diye çok endişe ediyorum.. :-(
Benim diş yapım çok güzeldir ama öyle dişler yaptığımız olduki bendemi yaptırsam demişimdir o kadar güzel yapılabiliyorki iyi bir doktor bulmak önemli ama devlette o kadar güzel yapılamaz çünkü çok zaman ve emek gerekiyor devlet hastanesinde belli sayıda hasta bakmaları gerekiyor onun için fazla özen gösteremiyorlar ve labaratuvar larıda çok özenli çalışmıyor

Benim diş yapım çok güzeldir ama öyle dişler yaptığımız olduki bendemi yaptırsam demişimdir o kadar güzel yapılabiliyorki iyi bir doktor bulmak önemli ama devlette o kadar güzel yapılamaz çünkü çok zaman ve emek gerekiyor devlet hastanesinde belli sayıda hasta bakmaları gerekiyor onun için fazla özen gösteremiyorlar ve labaratuvar larıda çok özenli çalışmıyor
Devlete işimiz sansami kalıyor yani :-(
Devlet hastanesinde yaptıracagım dişlerim bile 500 lira tutuyor özelde yaptıysam kim bilir kaca malolur.
Doktorumuz iyi olsa bile laboratardan kaynaklı sıkıntı yasarmiyim?

Devlete işimiz sansami kalıyor yani :-(
Devlet hastanesinde yaptıracagım dişlerim bile 500 lira tutuyor özelde yaptıysam kim bilir kaca malolur.
Doktorumuz iyi olsa bile laboratardan kaynaklı sıkıntı yasarmiyim?
Yaptıran tanıdıklarım var bazıları memnun ama önler kesinlikle estetik olmaz özelde yaptırsanız 4 5 bin tutabilir oda en güzeli olmaz

Yaptıran tanıdıklarım var bazıları memnun ama önler kesinlikle estetik olmaz özelde yaptırsanız 4 5 bin tutabilir oda en güzeli olmaz
Zaten on üç kaplama diğer taraflarda olucak..
Ben estetikten çok, yeme olayındayım tat alma isırırken hisedebilirmiyim?
Bu arada hangi sehirdesiniz:-)

Zaten on üç kaplama diğer taraflarda olucak..
Ben estetikten çok, yeme olayındayım tat alma isırırken hisedebilirmiyim?
Bu arada hangi sehirdesiniz:-)
Tat alırsınız ısırmada bi alışma süreciniz olabilir ben istanbulda çalıştım ama 2 yıldır adanadayım

cok gewçmiş olsunn inşallah bir yolunu bulursunuz valla diş ağrısı gibi bir ağrı yoktur canım çok iyi anlıyorum

X