dine'nin başarı öyküsü...

dine

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2009
119
0
39
merhaba arkadaşlar,
burada yazılanları okuyunca ben de kendi hikayemi paylaşmak istedim. aslında daha yolun başındayım ama çorbada benim de tuzum bulunsun.:)
ben liseden hatta belki de ortaokuldan beri hep balık eti kıvamında yaşıyorum. daha öncesinde zayıf bir çocuktum diyebilirim. üniversiteye başladıktan sonra evden ayrılıp başka şehire gelince yeme aşılkanlığım da çığrından çıktı sürekli üç-beş kilo alıp verdim. normalde 58-59 civarında dolaştım ama kendimi beğendiğim, kendimce ideal ağırlığım dediğim 52-54 civarıydı.
neyse aradan seneler geçiyor ve ben hep nasıl olsa böyle de fena değilim diye diye saldım kendimi. bu yaz iyice abarttım. her gören de kilo aldığımı söylüyor zaten
bir arkadaşımın evinde bir ay kadar önce tartıldım ve aklım başıma geldi. tam tamına 65.3 kg olmuştum. bu gidişe bir dur demenin vakti geldi diye düşündüm. hayatımda ilk defa bu sayıyı gördüm tartıda.
etrafımda ince insanlar görmeye de başlayınca 'ne oluyor yahu? ben neden böyle dolaşayım ki?' dedim ve işleri kontrol altına almaya karar verdim.
ilk iş kendime dijital bir baskül edimdim. gram gram takip etmek istiyordum kendimi.
neyse lafı çok uzattım. :)
hedefim şu: yıl başına 54 kg civarı girmek. kendimi zorlamadan gün gün yaşam stilimi değiştiriyorum şu anda. bu arada sözünü ettiğim 65 kg öğleden sonra tartıldığım ağırlığım.
sabah uyandıktan sonra kahvaltı öncesi gün içindekine göre yaklaşık bir kg daha hafif gösteriyor tartı.
şöyle bir mantık kurdum: yediklerimi biraz olsun azaltıp hareket miktarımı artırırsam mantıken zayıflamam gerekir. :) gerçekten de öyle oldu. yemek yerken karnımın doymaya başladığını hissettiğim zaman gelecekteki fiziğimi düşünüyorum ve iki lokma fazlası için bundan vazgeçmeye değer mi diyorum? beynim de 'hayıııır!' diye cevap veriyor. o iki lokma fazlası için 36 beden kıyafetlerden ve kendimi hafif hissetmekten vazgeçmeyeceğim tabii ki. bu arada hemen her öğüne sebze eşlik ediyor artık hayatımda. bol bol su içiyorum günde 3 lt civarı. zaten su içince yeme isteği de azalıyor. her bardakta sanki yağlarımın üzerine kaynar sular döküp eritiyor gibi mutlulukla içiyorum suyumu. :)
bu arada günde 15-20 dk hareket yapıyorum. şu herkesin bildiği ısınma hareketlerini 20-30 defa yapıyorum ve 30 kadar mekik çekiyorum. artık 20 dk boyunca ne denk gelirse. hehehhehe :) bu arada 20 dk kadar da ya yürüyüş yapıyorum ya da bisiklete biniyorum.
aradan bir aya yakın bir süre geçti.
çok uzun oldu sanırım ama her şeyi paylaşmak istedim. bu arada sonuç ne mi oldu? dün sabah sevigili dostum baskülüm 61.1 kg dedi bana. :)))
ben de tamam o zaman yola devam dedim
not: dünden beri yeşil çaya da merhaba dedim. hadi hayırlısı!

çok teşekkür ederim. çok iyisin. :1hug:
ben de niye kimse cevap yazmıyor diye üzülüyprdum :)
sonra bir daha okudum da 3 kg için destan yazmışım. kimsenin dikkatini çekmemesi doğal sanırım.
yupppiiiii cevap geldi ehehehhe :lepi:

çok güzel inan bizim için 10 gr bile vermen önemlidir :) dilerim bir gün buraya ideal kilomdayın diye yazarsın :)

hadi kolay gelsin başarılar sana canım.bende başladım ve burdaki yazıları okuyup motive olmaya çalışıyorum

tebrikler canım 3 kiloda olsa çok önemli bende hamilelikten aldığım kiloları vermek istiyorum şuan 67'yim ama bir an önce 60 olmak istiyorum bakalım bende başladım.

ee baya olmuş nasıl gidiyor diyet? :) bu arada yorumlarını akıllıca bulduğum için yazdıklarına bakınırken gördüm açtığın topiği:) sevgiler...

tebrikler cok güzel 3 kiloyu birak 1 kiloda versek cok seviniyoruz bende 3 ayda 75 kilodan 63 kiloya düstüm 5 aydirda kilo almiyorum iki cocuk annesiyim simdi biraz daha vermek istiyorum ama gitmiyor simdide dogadan form karisik bitki cayini deniyorum birde kahvenin zayiflattigini duydum ama ne kadar dogru bilmiyorum kahveyi sabah ac karnina tatlandirici ve biraz sütle icilirse kilo verdiriyormus denemedim ama bilgisi olan varsa aranizda bilgilendirirseniz sevinirim

ben 65 olsam daha ne. ah ahhhhhh. kaydirigubbakcemile3 tebrikler arkadaşım. devam et :eek:

inşallah bende 65 olduğum günleri görürüm diyim şimdilik. insan diyete spora başlayınca etrafına daha bi dikkat ediyor sanki. bayanların kilolarına dikkat ettim ister istemez. kimisi göbekten kimisi basenden almış. kimi de zayıfcacık. benneyaptımki sonra bir mağazada ki boy aynasında kendimi görünce bide yanımda satış elemanı zapzayıf bi kız, moralim çöktü. :çok üzgünüm: bazen veririm diyorum bu konuları gezdikçe, özell,kle fotoğraflar çok etkili oluyor. bazen de napsam da gitmicekler gibi geliyor. :çok üzgünüm:

moralini bozma çörekotu eminim sende istediğin kiloya kavuşacaksın canım

sonuç ne oldu canım ideal kilona ulaştın mı bide resim istiyoruzzz kaydirigubbakcemile5

süpermiş bende başladım diyete mekik çekmek aklıma gelmemişti benim bende çekeyim 30 tane:))))

kimse yorum yapmıyor diye siteminiz var ama sizden hiç haber yok. yoksa 70 leremi dayandınız. Allah korusun.

buraya uğramadığına göre vermiş sanırım :)))

veremeseydi teknik geliştirmek için arada bir uğrardı diye düşünüyorum :))

tebrikler cok güzel 3 kiloyu birak 1 kiloda versek cok seviniyoruz bende 3 ayda 75 kilodan 63 kiloya düstüm 5 aydirda kilo almiyorum iki cocuk annesiyim simdi biraz daha vermek istiyorum ama gitmiyor simdide dogadan form karisik bitki cayini deniyorum birde kahvenin zayiflattigini duydum ama ne kadar dogru bilmiyorum kahveyi sabah ac karnina tatlandirici ve biraz sütle icilirse kilo verdiriyormus denemedim ama bilgisi olan varsa aranizda bilgilendirirseniz sevinirim

ben de şuan 75 kiloyum ve mayısta düğünüm var amacım 63.üstelik sürede aynı sizin gibi 3 ay.Diyete başlayalı 20 gün oldu 3 ayda 63 olabilirmiyim ki diye düşünürken inanın sizin bu yazınıza rastladım.her sabah aç karnına elma sirkesi içiyorum,günde 2 litre su içiyorum ve hergün yarım saat yavaş tempoda yürüyorum.BAŞARABİLİRMİYİM DERSİNİZ?:1rolleyes:

kızlar daha önümüzde 2 ay var..iki ayda neler yapılmazki ben 1 ayda 6 kilo bile vermistim şimdi niye vermeyeyim dimi ama bende diyete başladım bu hafta hadi hayırlısı :Saruboceq:

X