K.B.B. - Kulak-Burun-Boğaz Dilinizi kazıyın!!!

ablacım çok dogru sabah kalktıgımda gercekten sanki beyaz gibi oluyor...yanlış mı biliyorum bilmiyorum ama temizlendigini hiç duymamıstım....yapmaya çalısacagım...

bunu ılk defa duydum ama cok mantıklı görünüyor bundan sonra yapmaya gayret edeceğim.paylaşım için çok teşekkürler talin..

dil temizleyicisi için iyi bir marka söyleyebilir misiniz? ben bazı kötü markaların kendi içlerinde bakteri barındırdığını duymuştum

arkadaşlar bi bilgide benden dil temizlenmezse ağızda acaip bi koku oluyor.Ama ben dilimi bikaç kere temizlim dedim yapamadım çünkü midem bulandı

bende bir yıldır her gece yatmadan dilimi fırçalıyorum.dilimin üzerinde bambaşka bi tabaka oluşuyo...bıktım artık...gerçekten bıktım.bir değil iki değil hergün......! ağzımdada mayhoş bi tat oluyor....ne yersem dilimin üzerine rengi çıkıyo...kola-çay felan içersem sarımsı bi hal alıyoo ekşi ekşi bi tat oluyoo....yokmu bunun bi çıkışı kurtuluşuu!

internette araştırmıştım. dilpası diye geçiyo :a015:

naneli yada mentoollü şeker kullanımı artmış olmalı:roflol::roflol:
aynı dert bendede var çünküüüüüüüa.sa.s

Sabah uyanınca ilk işim dişlerimi fırçalamak ve dilimi kazımak oluyor. Çay kaşığı
ile kazıyorum kaç aydır ama en kısa zamanda bir dil kazıyıcısı alıcam eczaneden.
Gece 12 den sonra vücudumuz farklı çalışıyor ve kendini arındırıyor. Bu
arındırmanın sonucunda da atık olarak dilimizin üzerinde bakteriler oluşuyor.
Sadece dilimizde değil tabii. Burnumuz tıkalı olabilir, hemen tuvalet ihtiyacımız
olur. Dilimizin üzerindeki bakterileri kazıyarak almazsak yediğimiz-içtiğimiz ilk
şeylerle beraber midemize gidiyorlar ve toksin olarak depolanıyorlar:1no2:İlk
zamanlar şaşırmıştım nasıl bu kadar madde çıkıyor dilimden diye:roflol:. Tat alma duyum değişti, keskinleşti. Ayrıca beslenme düzenimi dengeleyince çıkan bakteri de neredeyse çeyreğine indi:dance:. Bir gün önceki beslenmeye göre değişiyor dil üzerinde oluşan tortu. ....
aklınızda olsunyerimseniben
Hep daha iyiye ve daha kaliteli yaşama…
sevgiyle kalına.s.

ben sağlıkçı olmama rağmen ilk kez kazımayı duyuyorum kafamçokkarıştı
dili fırçalamak vardır ama kazımakda neymişhihoyyyt
güzel bişiyse bende yapayım denicemŞeniz

Merhaba dil temiziği için ben hergün dişlerimi fırçaladıktan sonra ufak hareketlerle dilimi de fırçalıyorum
bunu bana diş doktorum söylemişti.2 günde birde ağzımı gargarayla temizliyorum.

ilkkez duyuyorum hani dilinizi fırçalayın derler ama dil kazımayı yeni duydum..faydalıymış teşekkürler kızlar..

komik olcak belki ama dil kazıyıcısı olduğunu da yeni öğrendim nasıl biş diye nete de baktım 8/9 tl bişi..

bende ilk kez duyuyorum ve bir yerde dil kazıyıcısı görmüşlüğümde yok benneyaptımki diş fırçalarının dil temizleme özelliğinden faydalanıyoruz ve anti plak ağız temizleme suyuyla gargara yapıyoruz:1rolleyes:

X