Devlet Hastanesi Diyetisyen Meselesi...

Kurabiyex

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2018
2.120
3.033
Merhaba hanımlar bu aralar kilom epey artmış durumda evde kendi çapımda birşeyler yapsam da pek başarılı olduğum söylenemez. Devlet hastanesinde diyetisyen giden ve sonuç alan var mı yoksa zaman kaybı mı olur sizce çok ilgilenmiyorlar diye duydum çünkü yarışmacı olursanız sevinirim

Doktora göre değişir o bence sonuçta işini severek yapan bir doktora denk gelirseniz iyi sonuç alacağınızı düşünüyorum. Denemenizi öneririm sonuçta kaybedeceğiniz tek şey kilolarınız olur:)

bu doğru mu? mesela burada devlet hastanesinde diyetisten var gözüküyor ama randevu alınmıyor. bu şekilde mi olması gerekiyor. bir de eğer böyleyse bunun bir şartı var mı acaba? arkadaşım obez olman gerekiyordur falan dedi de. yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻

bu doğru mu? mesela burada devlet hastanesinde diyetisten var gözüküyor ama randevu alınmıyor. bu şekilde mi olması gerekiyor. bir de eğer böyleyse bunun bir şartı var mı acaba? arkadaşım obez olman gerekiyordur falan dedi de. yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏🏻
Sanırım önce dahiliye ye gitmeniz gerekiyor. Onlar önce tahlil yapıyor. Daha sonra diyetisyene yönlendiriyor.

Devlet hastanelerinde kisiye ozel diyet hazırlandığını duymadim hic. Standart listeyi cikarip veriyorlar. Beslenme seklinizi dinleyip yemediginiz besinler yerine alternatif koyup size uygun bir liste olmuyor. Ben yine de uyum saglarim diyorsaniz gidin tabii. Sonuçta saglikli beslenme listesi. Ama pirasadan nefret ediyorsaniz, listede pirasa varsa, diyete uymak zorundayim diye igrenerek yiyecekseniz, diyetten de soğursunuz.

Devlet hastanelerinde kisiye ozel diyet hazırlandığını duymadim hic. Standart listeyi cikarip veriyorlar. Beslenme seklinizi dinleyip yemediginiz besinler yerine alternatif koyup size uygun bir liste olmuyor. Ben yine de uyum saglarim diyorsaniz gidin tabii. Sonuçta saglikli beslenme listesi. Ama pirasadan nefret ediyorsaniz, listede pirasa varsa, diyete uymak zorundayim diye igrenerek yiyecekseniz, diyetten de soğursunuz.
Ben hamilelikte beslenme için gidecektim aslında, kendim hiç sağlıklı beslenemiyorum

X