Depremle ilgili kulağınıza çalınan ilginç inanışlar var mı? Paylaşır mısnız?

Depremden önce karıncaların hareketlerinin farklılaştığını inceleyen insanlar var.Hatta 99 depreminde depremden önce evlerini aşırı karınca bastığını söyleyenler var.İnternet ortamında belki bulursun bununla ilgili birşeyler.Birde tezine yardımı olur mu bilmem depremden önce annemin ayağı ağırır ve deprem olur.:KK9:

Eylül 1976 da Türkiye'de bir uçak düşmüş,ve aynı yıl kasım ayında Çaldıran da 7,5 büyüklüğünde bir deprem olmuş
enteresan gerçekten..

Zaten 99 yılında da Nisan ayında bir uçak ceyhan'a düşmüş ve o yıl da gölcük depremi oldu işte..
Allahım çok korkunç

Eylül 1976 da Türkiye'de bir uçak düşmüş,ve aynı yıl kasım ayında Çaldıran da 7,5 büyüklüğünde bir deprem olmuş
enteresan gerçekten..

Zaten 99 yılında da Nisan ayında bir uçak ceyhan'a düşmüş ve o yıl da gölcük depremi oldu işte..
Allahım çok korkunç

kesinlikle.........

Güzel bir konu ama bu aralarda aşırı nem ve sıcak insan üreiperiyor uçak olayını bilmiyordum ama gökyüzünde gerçekleşen olaylarınkesinlikle yeryüzünü etkilediğine inanıyorum

o gece uğultu duyanların çok olduğunu duydum birde karıncalar çok fazla yeryüzüne çıkmış hayvanlardada huzursuzluklar görülmüş

10 haziranda fethiyede de deprem oldu 6.1 büyüklüğünde,ve bir kaç gün öncesinden eşime dedimki,normalde karıncalar evinin içinde her yerde,nasıl temizlersen temizle,yine tek tük çıkıyor,ama nedense bu sırada bir tane bile evde bulamıyorum hepsi bahçede,komşuların köpekleri bir kaç gün boş boş havladılar hatta ben dedimki bizde bir inanç var köpekler saatler öncesinden depremi hissederler,eşim güldü baba,havada çok basınçlı,nefes alamadım hep soluk solağa kaldım(astım hastası olmadığım halde),ertesi gün saat 16:55 deprem oldu,şükür ki çocuklarım ve eşim bir aradaydı ve veranda da yemek yıyolardı,bir tek ben evin içindeydım,mutfakta,bir den belim aşağı tutuldu,sanki belime ve ayaklarıma beton kalıplar asıldı,yorgunlağa verdim,sonra birden uğultu gürültü gıcirtı birden geldi ama nasıl yüksek bir seste,sanki binlerce dozer bir den evimin içindeydi,dolaplar hoplayıp zıplamaya başladı,ben çığlık attım çıkın deprem oluyor,çocukları çıkar,oda bana bayırıyor çık hemen çok şiddetli sarsıntı hemen çık(kendisi de jeoloji mühendis,deprem onun bilgi alanı)komşular hepsi dışarı fırladı,hepimiz korktuk,ben de ne dedim keşke akvarium olsaydı,balıklar depremin bir gün oncesinden ölüyor(,bizim evde iki dolu akvarium vardı çeşit çeşit balıklar annem çok severdi onlarla uğraşmayı,ve hepsi ölü birden,çok şaşırdık,neden hepsi,ertesi gün istanbulda deprem olduğunu tv öğrendik,)yan komşum bana ne derse beğenirsiniz :benim de dün sabah iki balığım öldü,halallah allah dedim ve attım,niye daha önce söyelemedin,sonra da artçi depremlerdenönce komşuların köpekler havlıyorlardı boş yerde,biz de ona göre önlem alıyorduk,ve hepisi de doğru çıktı.

bir şey daha fark ettim,benim küçük oğlum deprem olacağı gün evin için girmiyor,korkuyorum diyor,bir kere gece oldu artçi,biz uyorduk,ufaklığım uyandı su istedi,sonra anne beni yanına al n'olur,olmaz,senin yatağın var dedim,o çok mız mızlandı.ben de kızdım,neyse yatağıma gittim,başımı yastağa koydum koymaz bir sarsıntı oldu,nasıl fırladım bilmem,çocuklarımı kapıp terasa çıktım,nefes alamadım,çok panikledim,şükür ki o sarsıntı uzun sürmedi,kendimi nasıl suçlu işe yaramaz anne olarak hissettim anlatamam,çocuğumun isteği red ettim,hala yanında yatıyorum,uyabilirsem,çok piskolojim bozuldu,ama her seferinde gündüz miniğim anne eve girmem korkuyorum dediği zaman o gün artçilar oldu,Allah hepimize yardımci olsun,böyle de afetler yaşatmasın,amin

X